Rastgele

Gökkuşağı Çocukları İçin “Pride”

Türkiye her ne kadar kendine “Ben hoşgörülüyüm, herkese ve her şeye saygı duyarım” diyenlerle dolu olsa aslında pek de öyle görünmüyor. LGBT’nin varlığını ısrar ve inatla kabul etmeyen, hor gören aşağılayan büyük bir kesimle yaşıyor, yaşamaya çalışıyoruz. Her yıl düzenlenen Onur Yürüyüşü ile seslerini duyurmak için, “ben de varım, ben farklı değilim, ben insanım” diyorlar. Bu yıl ne yazık ki Onur Yürüyüş, valilik tarafından yasaklandı. Seslerini duyurmaktan vazgeçmeyenler yasağı tanımayarak Taksim meydanında buluştu.

Pride’ın Türkçe karşılığı “onur”! Sadece onur isteyen bir kesimi yok saymak, engellemek kabul edilemez. Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran “Pride” akımı elden ele dilden dile yayıldı. Ünlüler de bu akıma destek vererek yine alkışları topladı.

Mabel Matiz

“Başkası olma kendin ol
Böyle çok daha güzelsin
Ya gel bana sahici sahici
Ya da anca gidesin”

Hande Ataizi

“Dünyayı onurlu aşklar yaşanır kılar. Onur gününüz kutlu olsun.”

Tuba Ünsal

“Love is love… All you need is love”

Gupse Özay

“Love tabi ki wins”

Cem Adrian

“Ali ile Ramazan için… Unutmayacağımız Hande Kader için… Elif için… Eylül Cansın için… Adını hiç duymadığınız, yazmadıkları, çizmedikleri binlercesi için… Kalbi kırık tüm rengarenk çocuklar için…”

Başlıklar: , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Mayıs 2018, 14:43

Rapçi Khontkar ve Young Bego Göz Altına Alındı! #FreeKhontkar #YoungBego

Ezhel’in uyuşturucuya özendirmek gerekçesiyle tutuklanmasının ardından tutuklanma olayları Khontkar ve Young Bego ile devam ediyor. Bugün yaptıkları müzikle uyuşturuya özendirdikleri gerekçesiyle tutuklanan rapçiler için Twitter üzerinden #FreeKhontkar ve #YoungBego etiketiyle kampanya başlatıldı. Khontkar’ı Mary Jane şarkısıyla tanımıştık. Ezhel tutuklandıktan sonra şarkının Youtube yorumlarında sıranın şarkıcıya geleceğini ön görenler olmuştu. Twitter’da...

Devamını Görüntüle