Rastgele

Ezgi Mola’nın Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

‘Mercan’ Ezgi Mola 29 Mart 1983 İstanbul’da doğmuştur. Akademi İstanbul’da eğitim gördükten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kazandı ve 4 yıllık bir eğitim aldı. Aydoğan Temel’den de 2 yıl tiyatro eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı. Samimi ve doğal halleriyle hepimizin kalbine taht kuran Ezgi Mola, sosyal medyadaki hikayeleriyle de hepimizi güldürüyor. Ezgi Mola’yı ve tüm hayat verdiği karakterleri çok sevdiğimizden PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizin için en unutulmaz 5 karakterini hazırladık. Haydi buyurun birlikte bakalım…

Ä°lgili resim

 

1- Gülay / Hırsız Polis

Başrollerini Uğur Yücel, Özlem Düvencioğlu ve Timuçin Esen’in paylaştığı 2005 yapımlı dizi, 50 bölüm sürerek 2007 yazı veda etmiştir. Dizide hafif çatlak bir kuaför rolünü oynayan Ezgi Mola, Gülay karakterine hayat vermekteydi.

 

2- Feride / Canım Ailem

Uğur Yücel, Şebnem Bozoklu, Ozan Güven ve İlker Aksum gibi usta oyuncularla başrolü paylaşan Ezgi Mola, Canım Ailem dizisinde üç kız kardeşten ortanca kardeş olan Feride’yi canlandırmıştır. 63.bölüm süren dizi 9 Haziran 2010 tarihinde yayın hayatına veda etmiştir. Çok canlı ve enerjik bir karakter olan Feride’yi izlemeyi biz çok sevmiştik, usta oyuncu kadrosuyla da dizi görsel zevkini de fazlasıyla arttırmıştır.

3- Ceren / Celal ile Ceren

Yönetmenliğini Togan Gökbakar’ın üstlendiği, Şahan Gökbakar’ın senaristliğini, yapımcılığını yaptığı ve başrolde yeraldığı 2012 yılı yapımı Türk komedi filmidir. Şahan Gökbakar’a başrol de eşlik eden Ezgi Mola, Ceren karakterine hayat vermiştir. Filmde, babasının dükkanında çalışan esnaf Celal’le, büyük bir yapı markette departman sorumlusu olarak çalışan Ceren yaklaşık altı yıldır birliktelerdir. Evlilik kararı alan çift arkadaşlarının sebep olduğu nedenlerden dolayı hayalleri suya düşer. Tüm zamanların romantik komedi dalında en çok izlenen filmi olan Celal ile Ceren’i 2.853.772 kişi izlemiştir.

4- Efsun / Kocan Kadar Konuş

Kıvanç Baruönü tarafından yönetilen 2015 yapımlı film Kocan Kadar Konuş ve Kocan Kadar Konuş: Diriliş olarak iki film olarak vizyona girmiştir. Şebnem Burcuoğlu’nun aynı isimli romanından film olan yapımda Ezgi Mola, Efsun karakterini canlandırırken ona başrol de Murat Yıldırım eşlik etmektedir. İlk film 1.930.677 kişi tarafından izlenirken, ikinci film tam 1.332.907 seyirci tarafından izlenmiştir.

5- Maide / Maide’nin Altın Günü

Caner Özyurtlu’nun yönetmenliğini yaptığı, Ezgi Mola’nın başrolde yer aldığı Maide’nin Altın Günü, altın günlerinin şaşaalı ismi Maide teyze ile yeğeni Yağmur’un, kayıp bir gerdanlığı bulmak için çıktıkları macerayı konu ediniyor. Komedi türünde olan film, 780.329 kişi tarafından izlenmiştir.

BONUS: Ezgi Mola / 10 11 12

10 11 12, lüks bir rezidansa taşınan iki komşunun birbiriyle tanışmasını, ilişkisini ve sadece “kapı önüne bıraktığı çöpler” ile yaşam belirtisi gösteren bir diğer komşu üzerinden yaşama bakışlarını konu alıyor. Ezgi Mola’ya bu tiyatro oyununda kendisinin çok yakın arkadaşı olan Enis Arıkan eşlik ediyor. Canlı izlemiş biri olarak söylüyorum ki ikisinin de performansları oldukça iyiydi. Son 2 oyununu oynamaya hazırlanan ikilinin bu oyununu izlemeyenlerin kaçırmadan izlemesini tavsiye ediyorum.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8NMO_HOijGU[/youtube]

 

Başlıklar: , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Mayıs 2018, 18:37

Bloody Mary Gerçek Mi?

Gece yarısında aynanın karşısına geçip adını söyleyerek çağırdığınızda aynada beliren ve boynunuzu keserek ölümünüze neden olabilecek korkutucu kadının hikayesine bir yerlerde denk gelmişizdir. Denemek istemiş hatta denemiş bile olabilirsiniz. Şehir efsanelerinin en korkutucu hikayelerinden birisi olan ve hatta gerçek olduğu varsayılan hikayelerini derledik. Konumuz Bloody Mary. 1800’lü yıllarda ailesiyle beraber...

Devamını Görüntüle