Evde Olduğu Halde Almaktan Vazgeçemediğimiz 14 Şey

Evde Olduğu Halde Almaktan Vazgeçemediğimiz 14 Şey

Alışveriş tutkusu hepimizde var, bunu kabul ettik. Ama hepimizin takıntılı olduğu alan birbirinden farklı. Bazende alıp evde kullanmadan saklıyoruz. Kısaca biz “almayı” çok seviyoruz. Ama bazı şeyler var ki gördüğümüzde dayanamadığımız, evde olup olmadığını o an unutup hemen kaçırmamak için aldığımız. Biz PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak kendimizce gördüğümüzde dayanamadığımız kesinlikle aldığımız 14 şeyi sizler için yazdık. Bizim yazmayı unuttuğumuz, sizin de almaktan vazgeçemediğiniz başka şeyler varsa eğer yoruma bekliyoruz ?

1- Oje

Ä°lgili resim

Rengarenk ojeler kızların vazgeçilmezi. Özellikle yaz aylarında cıvıl cıvıl renkleri tırnaklarımıza sürmeye bayılıyoruz. Kıyafetimizle tamamlamak esasıyla aldığımız ojeler evde resmen büyük bir yer kaplıyor. Rafta gördüğümüzde rengine vurulduğumuz ojeyi alıp eve geldiğimizde aynı renkle karşılaştığımız çok oluyor değil mi? Daha geçen gün bu duruma maruz kaldım. ? Ama olsun biz ne olursa olsun oje almaktan vazgeçemiyoruz.

 

2- Çanta

bag gif ile ilgili görsel sonucu

Bir tane çantayla yetinemeyiz ama değil mi? Sonuçta bir renk çanta tüm kıyafetlerimize nasıl uysun ki? O yüzden almamız lazım. Bakın lazım diyorum. Çünkü çanta almak bir ihtiyaç. Evet, ihtiyaç. ✋?

 

3- Parfüm

Ä°lgili resim

Marily Monroe sizce de çok haklı değil mi? Onlar bizim bebeklerimiz. ? Evde başka bir kullandığımız başka bir kokumuz varken mağazada yeni bir koku kokladığımızda hipnotize olmuş gibi kasada buluyoruz kendimizi. Çünkü o mükemmel bir koku ve neden benim olmasın ki?

 

4- Takı

Ä°lgili resim

Bir kadının en güzel aksesuarı takıdır. Aksine söyleyene kesinlikle itibar etmeyin. Küpe,kolye,bileklik,yüzük,broş vs. daha ne aklınıza gelirse. Herkesin kendine yakıştırdığı ve sevdiği bir takı vardır. Özellikle küpe her dışarı çıktığımızda aldığımız bir şey. Ee evde olsun canım illa takacak bir zaman olur.

 

5- Makyaj Malzemeleri

Ä°lgili resim

Her gün yeni bir ürün çıkarken nasıl almadan durabiliriz ki? Hepsinin yeri ve markası farklı sonuçta. E denemeden hangisi iyi nasıl bilelim ? Özellikle ruj koleksiyonumuz alıp başını gidiyor. Watsons ve Gratis gibi kozmetik ürün mağazaları da sürekli indirim yaparak bize hiç yardımcı olmuyorlar. Tonluk farklılıklarla koleksiyonumuzu sürekli olarak çoğaltıyoruz. ?

 

6- Ayakkabı

shoes gif ile ilgili görsel sonucu

İster topuklu, ister spor, isterse klasik. Asla almaktan vazgeçemediğimiz şeylerden biri de ayakkabılar. Her tarz kıyafetin altına uyması gereken, kıyafeti gösteren şeydir ayakkabı. O yüzden her çeşitten her modelden olması gerekiyor, yapacak bir şey yok. ?

 

7- Kıyafet

Ä°lgili resim

Özellikle kızlar için kıyafet dedim mi akan sular durur. Aldıkça alırız asla ama asla eksiğimiz bitmez. Bir giydiğimizi bir daha giymiyoruz diye bir şey kesinlikle yok ama yetmiyor işte. Her yerin tarzı başka. Bazı yerlere giderken şık bazı yerlere giderken spor olmamız gerekiyor. Her gün başka bir şey moda oluyor, ee bizimde haliyle eksiğimiz bir türlü bitmiyor. İstersen evde benzer 3 elbise daha olsun sırf rengi farklı diye alıyor muyuz? EVET,ALIYORUZ. Dağılabiliriz ?

 

8- Beyaz / Siyah Tişört

black and white shirt gif ile ilgili görsel sonucu

Genellikle erkeklerin tercih ettiği her şeyle kolay şekilde kombinlenebilen, günün kurtarıcısı aynı zamanda çok da cool gözükmeye yarayan siyah / beyaz basic tişörtler gardrobun olmazsa olmazı. Yuvarlak yaka, v yaka, baskılı, baskısız derken binbir cesit tişörtle karşılaşıyoruz. Ee almadan da duramıyoruz. Sonuçta hepsinin kumaşı, tarzı farklı oluyor. ?

 

9- Çikolata

Ä°lgili resim

Evde stok yapmak için en çok tercih ettiğimiz yiyecekler biri, çikolata. Kızların özellikle regl dönemlerinde vazgeçemedikleri, erkeklerinde tüketmekten geri kalmadığı, hemen hemen herkesin sevdiği nadide atıştırmalık ??

 

10- Ped

pad gif ile ilgili görsel sonucu

Kadınlar özel günleri malum, en sancılı ve savunmasız olduğumuz bir dönem. Ne kadar tarihleri kafamızda belirlemiş olsak da ufak sürprizlerle karşılaşabiliyoruz. Hele ki bir markette indirimde gördüysek bir orduya yetecek kadar alır eve geliriz.

 

11- Kitap

books gif ile ilgili görsel sonucu

Okumayı çok seviyor ve sürekli kitap mı alıyorsunuz? Merak etmeyin tek değilsiniz, biz de öyleyiz. Evde okuman için sırada bekleyen bir sürü kitabın varken yine de gözün yeni çıkan o kitapta mı? Evde kocaman bir kütüphane yapmak için yanıp tutuşuyor musun? Kimse bana dokunmasın ben günlerce kitap okuyayım mı? diyorsun. Ee sen kitap almayacaksın da ne yapacaksın. Çok da haklısın valla!

 

12- Defter / Post-it

post it gif ile ilgili görsel sonucu

Hiç kullanmayacağını bile bile renkli renkli defterler ve post-it’ler almak için kendine engel olamıyorsun değil mi? Evde bir tomar dururken alıp sonra da kullanmaya kıyamıyorsun. Onlar öyle yıllar geçtikçe bekleyip duruyorlar. Ama sen onları gördükçe mutlu oluyorsun ?

 

13- Renkli Kalem

colored pencil gif ile ilgili görsel sonucu

Ders çalışmak ya da not tutmak için yazı yazarken içiniz kararıyor değil mi? Zaten çalışmak istemiyorken not defterini kara kara görünce daha da içimiz kararıyor. Ders çalışmayı zevkli hale getirmek sadece renkli kalemlerle oluyor. O sayfaya baktığında için açılıyor, bir nebze de olsa ders çalışmaktan zevk duyuyorsun. Renkli tükenmez kalem bittiği an nefes alış verişin düzensizleşiyor. O yüzden bitmeden ne yapıyoruz? Tabii ki STOK YAPIYORUZ ❤

 

14- Sigara

cigarettes gif ile ilgili görsel sonucu

Ee sigara da olmazsa olmazımız. Uzun bir süre içmeyince şu görsel gibi olmak istiyoruz değil mi? Eğer sigaraya bir kez başladıysanız daima yedek paket satın alma ihtiyacı hissedersiniz. Bu da sizi bir döngünün içine sokar. Daha bitmeden aldığınız paketlerle sigara bağımlılığınız günden güne artar. Geçmişler olsun…

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir