Efsane Dizi Charmed Yeniden Çekiliyor!

Efsane Dizi Charmed Yeniden Çekiliyor!

1998-2006 yılları arasında The WB kanalında yayınlanan Charmed şüphesiz en iyi cadı dizilerinden biriydi. 8 sezon boyunca Halliwell kardeşlerin (Prue,Piper,Phoebe ve Paige) kötülere karşı savaşlarını soluksuz izledik.

Bitmesine üzüldüğüm nadir dizilerden biriydi. Benimle aynı durumda olanlara müjde: 12 yıllık hasret bitti! The CW kanalı Charmed’i yeniden çekmek için projelere başladı!

Kötü haber ise maalesef kadroda eski oyunculardan kimse olmayacak. Dizi yeni karakterlerle başlayacak. Bu sefer kötülüklerle savaşacak olan üç kız kardeşin isimleri; Macy (Madeleine Mantock), Mel (Melonie Diaz) ve Madison (Sarah Jeffery) olacakmış. Yine aynı harflerle başlayan isimler, şaşırdık mı? Tabii ki hayır. Gerçi biz P harfi ile başlayan isimlere alışmıştık ama olsun değişiklik iyidir. Yalnız soyadları (Pruitt) Halliwell kardeşleri gibi havalı olmamış ne yazık ki…

 

 

Pilot bölümü kanal tarafından onay almış ve çekimlere başlanmış. Dizinin teknik ekibi ise Jennie Snyder Urman, Ben Silverman, Jessica O’Toole gibi isimlerden oluşuyor. Senarist Jennie Snyder Urman‘a göre bu yeni Charmed “vahşi, komik ve feminist” olacakmış. Henüz net bir tarih yok ama sonbaharda başlayabilirmiş dizi.

Charmed, Türkiye’de sadece bir kanalda (Dizimax) yayınlanıp fazla ilgi görmese de yurt dışında rekorlar kıran bir diziydi. Ayrıca başrollerini kadınların paylaştığı en uzun yapımdı.

Konusunu bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim:

Prue, Piper ve Phoebe Halliwell seneler sonra büyüdükleri eve dönerler ve tavan arasında “Gölgeler Kitabı” adında bir kitap bulurlar. Phoebe kitaptaki sihirli sözleri sesli okuyunca üç kız kardeşin atalarından kalma cadılık güçleri açığa çıkar. Aynı zamanda Halliwell kardeşlerin birbirlerinden farklı yetenekleri de ortaya çıkar.

 

 

Kardeşlerin en büyüğü olan Prue (Shannon Doherty) telekinezi gücüne ve astral projeksiyon gerçekleştirebilme yeteneğine sahiptir.

 


 

Piper (Holly Marie Combs) tek bir el hareketiyle istediği insanı ve ya nesneyi durdurabilir ya da tam tersine patlatabilir.

 


 

Phoebe (Alyssa Milano) gelecekten ve ya geçmişten vizyonlar görebiliyor. Ayrıca havalanma ve empati gücüne sahip.

 

 

Prue öldükten sonra ortaya çıkan kayıp kız kardeş Paige (Rose McGowan) ise hem cadı hem baba tarafından beyaz ışıklıdır. Işınlanabiliyor ve objeleri hareket ettirebiliyor.

 

 

3 sezon boyunca Prue, Piper ve Phoebe’nin şeytani varlıklarla olan mücadelesini soluksuz izledik.

 

 

Her şey çok iyi gidiyor derken Shannon Doherty ve Alyssa Milano arasında büyük bir kavga çıkıyor ve Shannon artık dizide yer almak istemiyor. Senaristler 3.sezonun sonunda Prue’yu öldürmek zorunda kalıyorlar.

 

 

Bu dizi bir daha asla toparlayamaz derken senaristler şaşırtıcı bir hamle yapıyorlar ve ortaya kayıp kız kardeşi hikayesini atıyorlar. Paige kızların kardeşi ama babası başka biri olduğu için annesi onu saklamak zorunda kalmış. Büyük sır ise Prue’nun cenaze günü ortaya çıkıyor.

 

 

Seyirci başta yadırgasa da Rose McGowan müthiş bir iç çıkarıyor ve kısa zamanda Paige çok seviliyor. Sonrasında ise 5 sezon boyunca Piper, Phoebe ve Paige’nin maceralarını keyifle seyrediyoruz.

 

 

Cadı dizisi diye sadece aksiyon var zannetmeyin. Birbirinden güzel aşk hikayeleri de yer alıyordu dizide. Çok büyük zorluklardan geçti Halliwell kardeşler. Kimi zaman ölümden döndüler, kimi zaman ise kurtulamayıp ölüp dirildiler. Tabi bir de kardeş olmaları sürekli iyi anlaştıkları anlamına gelmiyor. Bazen tatlı atışmalara bazen de ciddi kavgalara tanık olduk.

 


 

Yeri geldi çok güldük, yeri geldi çok ağladık.

Dram, komedi, aşk, fantastik, korku her şey vardı bu dizide. Umarım yeni dizi de bu başarıyı yakalayabilir.

Sabırsızlıkla bekliyoruz!

Deniz Mrc

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir