Düzenli Bir Seks Hayatının Getirisi Olan 15 Mucize

Düzenli Bir Seks Hayatının Getirisi Olan 15 Mucize

Seksin insanı güzelleştirdiği ve sağlığa da oldukça yararlı olduğunu daha önce duymuşsunuzdur. Peki bunların neler olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak hazırladığımız yazımıza bir göz atın.

[WPGP gif_id=”15121″ width=”600″]

 • STRESE ELVEDA!

Günlük yaşamın omuzlarımıza yük ettiği stresle başa çıkmanın en güzel ve en keyifli yolu seks! Düzenli seksle günün bütün yorgunluğunu, üzerinizde hissettiğiniz baskı ve stresi kolaylıkla atabilirsiniz.

 • UYKU SORUNLARINDAN KURTULURSUNUZ!

Seksten sonra salgılanan hormonlar gevşemenizi ve rahatlamanızı sağlar. Böylelikle uykuya kolay bir geçiş yaparsınız. Düzenli seks ile uykusuzluk problemleriniz geride kalır ve güzel bir uyku çekerek güne daha zinde başlarsınız.

 • KENDİNİZE OLAN GÜVENİNİZ ARTAR!

Seks hem cinsel hem de duygusal bir doyuma ulaşmanızı sağlar. Aynı zaman da partnerinizin de bu doyuma ulaşmasını sağlamış olmak kendine olan güveninizi kat kat artırır.

 • KİLO KONTROLÜNÜ SAĞLAR VE VÜCUDUNUZU FORMDA TUTAR!

30 dakikalık bir seks sırasında yaklaşık olarak 100 ila 150 arasında bir kalori harcanır. Yani düzenli seks, düzenli egzersiz yapmak gibidir. Seks sırasında harcadığınız kaloriler kilo kontrolüne yardımcı olur, egzersiz hareketlerinin yapılmasındaki gibi bir etkisi olduğu için vücudunda formda kalmasına yardımcı olur.

[WPGP gif_id=”15119″ width=”600″]

 • YAŞLANMA ETKİLERİNİ AZALTIR, CİLDİ MÜKEMMELLEŞTİRİR!

Seks sırasında vücuttaki kan dolaşımı artar. Böylelikle cilk hücrelerine daha fazla oksijen taşınır. Ayrıca kolajen üretiminin artmasını sağlar. Yani düzenli seks sonucunda lekeler ve sarkmalar gibi etkiler azalar, daha parlak, daha sağlıklı, daha genç bir görünüme sahip olursunuz.

 • KALP KRİZİ RİSKİNİ OLDUKÇA DÜŞÜRÜR!

Seks sırasında kalp atış hızı artar, östrojen ve testosteron hormonlarının düzeyleri dengede tutulur. Bu sayede kalp sağlığınıza katkıda bulunmuş olursunuz. Kalp krizinin en önemli faktörlerinden olan bu hormonların azlığı ya da çokluğu olduğundan seks sayesinde bunları dengede tutarak riski azaltarak önlemiş olursunuz. Düzenli seks; kalp dostudur!

 • DAHA GÜÇLÜ BİR BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ!

İmmünoglobin A başta olmak üzere, vücudunuzun virüs, bakteri ve mikroplarla savaşmak için kullandığı antikorlar seks sayesinde daha fazla salgılanır. Bu da bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi korur!

 • FELÇ RİSKİNİ BİR HAYLİ AZALTIR!

Seks, kan dolaşımının hızlanmasını bu sayede de kan basıncının düşmesini sağlar. Düzenli bir seks hayatı yüksek tansiyonun önlenmesine yardım eder. Böylelikle felç riskini azaltmış olursunuz!

 • CİNSEL ORGANLARDA HASTALIĞI ENGELLER!

Seks sırasında pelvis bölgesinde kan dolaşımı artar. Bu sayede rahim, tüpler ve yumurtalıklar gibi birçok cinsel organın sağlıklı olmasına katkı sağlar. Ayrıca yapılan araştırmalar düzenli seksin erkeklerde prostat kanseri riskini oldukça düşürdüğünü göstermektedir.

 • KADINLARDA DAHA GÜÇLÜ MESANE!

Düzenli seks, pelvik taban kasları için egzersiz işlevi görür. Bu sayede kadınlarda mesane kontrolü artar. Özellikle menopoz döneminde görülen mesane, barsak ve rahim sarkmalarını azaltır. Vajinal ıslaklığı ve esnekliği artırdığı için vajina kuruluğunu önler.

[WPGP gif_id=”15117″ width=”600″]

 • DAHA DÜZENLİ REGL DÖNEMLERİ!

Düzenli seks, düzenli hormon salınımı demek. Hormonların düzenli ve dengede olması kadınlarda rengl dönemlerinin düzenlenmesine ve ağrısız geçmesine neden olur.

 • YARALAR İYİLEŞİR, AĞRILAR AZALIR!

Seks sırasında oksitosin ve endorfin hormonları fazla salgılanır, bu da ağrıların azalmasına yardım eder. Ayrıca oksitosin hormonu yaraların iyileşmesinde hızlandırıcı bir etkiye sahiptir.

 • CİNSEL İSTEKSİZLİK SORUNUNA KÖKTEN ÇÖZÜM!

Uyku uykuyu getirir derler ya, işte seks de seksi çağırır. Düzenli seks hayatı ile libido yükselir, isteksizlik azalır. Hatta biter.

 • ALDATMAYI ENGELLER!

Yapılan araştırmalara göre; aldatmanın en büyük nedenlerinden biri seks sorunları oluşturuyor. Bu yüzden düzenli, sağlıklı ve mutlu bir seks hayatı aldatmayı önlüyor, çiftlerin arasındaki bağı kuvvetlendiriyor, doyumu artırıyor.

 • MUTLU OLMAK İÇİN SEKS!

Seks sırasında yüksek miktarda endorfin hormonu salgılanıyor. Mutluluk hormonu olarak bilinen endorfin sayesinde libido artıyor, kişi mutlu oluyor. Düzenli seks ile çiftler daha mutlu olarak birbirlerine duydukları güven, aşk, sevgi çoğalıyor.

 

pigmex

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir