Dört İddialı Dizi Yayından Kaldırılıyor!

Dört İddialı Dizi Yayından Kaldırılıyor!

Reyting cihazı iyi-kötü dinlemiyor… Oyuncu kadroları çok iyi, maliyeti oldukça yüksek olan diziler istedikleri oranlara ulaşamayınca yayından kaldırılmak zorunda kalıyor. Bu hafta da birbirinden iddialı dört dizi için final kararı geldi.  İşte final kararı alınan 4 dizi;

1- Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Kanal D)

Sezonun en büyük hayal kırıklığı şüphesiz ki Mehmed: Bir Cihan Fatihi oldu. Yaklaşık 2 yıldır ön hazırlığı süren, ilk bölümü beğenilmeyince tekrardan çekilen, oyuncu kadrosu defalarca değişen dizi sonunda Mart ayında izleyici ile buluşmuştu. Dizi gelen bilgilere göre 6. Bölümüyle ekranlara veda etme kararı aldı. Kenan İmirzalıoğlu’nun Büşra Develi ve Çetin Tekindor’la başrolleri paylaştığı dizi, Salı günleri izleyiciyle buluşuyordu. Geçtiğimiz gün yeni bölümü yayınlanan dizi, reytinglerde 4. ve 5. olunca aniden final kararı alındı. Genellemeye bakacak olursak, dizinin aldığı reyting oranları çoğu dizinin devam etmesine yetecek seviyede ancak Mehmed: Bir Cihan Fatihi‘nin maliyetleri o kadar yüksek ki, bu oranlar diziyi kurtarmaya yetmiyor. Dizi aynı zamanda Kenan İmirzalıoğlu’nun yayından kaldırılan ilk dizisi olacak.

Mehmed: Bir Cihan Fatihi,  6. Bölümüyle 24 Nisan Salı ekranlara veda ediyor.

 

2- Bir Mucize Olsun (Fox Tv)

Fox Tv’nin geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlayan dizisi Bir Mucize Olsun için final kararı alındı. Furkan Palalı, Su Kutlu ve Ahu Sungur’un başrollerini paylaştığı dizi yayınlandığı ilk iki bölümüyle oldukça düşük reytingler aldı, Fox Tv’nin kararı ise çok erken oldu. 3. Bölümüyle yayın hayatına veda edecek olan dizinin başrol oyuncusu Furkan Palalı olaya tepki olarak Instagram hesabından bir yazı yayınladı.

 

Bir Mucize Olsun, 3. Bölümüyle 20 Nisan Cuma ekranlara veda ediyor.

3- Tehlikeli Karım (Show Tv)

Gonca Vuslateri ve Seçkin Özdemir’in başrolü paylaştığı kore uyarlaması dizi ”Tehlikeli Karım” ekranlara veda ediyor. Geçtiğimiz günlerde 4. Bölümüyle ekranlara gelen dizi, umduğu reyting sonuçlarını alamadığı için ekranlara veda etme kararı aldı.

Tehlikeli Karım, 6. Bölümüyle 6 Mayıs Pazar ekranlara veda ediyor.

4- 8. Gün (ATV)

Ay Yapım’ın yapımını üstlendiği başrollerde Burcu Biricik, Musa Uzunlar ve Buğra Gülsoy’un yer aldığı aksiyon-drama dizisi ”8. Gün” ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Yayınlandığı ilk günden beri düşük reytinglerle yayın hayatına devam eden dizi, son olarak yayın saati 23:20 olarak değiştirmişti. Henüz net bir açıklama yapılmasa da kulislerde dizinin 6. Bölümüyle final yapacağı söyleniyor. Dizi, Ay Yapım’ın en erken final yapan dizisi olacak.

 

 

Black Ice

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir