Deniz Çakır’ın Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

Deniz Çakır’ın Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

2004 yılında Kadın İsterse ile hayatımıza giren, ekranların en başarılı ve en güzel kadın oyuncularından Deniz Çakır’ı içeriğimizde detaylı olarak anlatmıştık.Şimdi de sevilen ve hafızalardan silinmeyen 5 karakterlerini PigmeLaf.Com Sosyal İçerik Platformu olarak inceledik. Keyifli okumalar dileriz:)

Bulutlu Gözlü Kadın: Deniz Çakır Hakkında Her Şey

1- Alev – Kadın İsterse (2004-2006)

Deniz Çakır’ı ilk kez izleyici karşısında gördüğümüz bu projede oyuncu kızıl saçlarıyla ve eğlenceli halleriyle çok sevildi. Zafer’in yeni karısını canlandırdığı bu proje izlenme rekorları kırınca oyuncunun da adı yavaş yavaş duyulmaya başladı.

 

Hatta güzel oyuncu, son bölümlerde hizmetçi kılığına girip Ayşe adında bir karaktere hayat verdi. Bu rolü oynarken de oyuncunun komik halleri izleyiciyle buluştu.

2- Ferhunde – Yaprak Dökümü (2006-2010)

5 Sezon boyunca zirveden hiç inmeyen, Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi Yaprak Dökümü‘nün şüphesiz en sevilen karakterlerinden biri Ferhunde’ydi..  Şevket’in eşi, Tekin ailesinin kabul etmek istemediği gelini Ferhunde; eğlenceli olduğu kadar da tehlikeli bir kadındı. Karakter o  kadar çok sevildi ki oyuncunun kıyafetleri, saç stili birçok kadına ilham kaynağı oldu. Kötü bir karakter olarak başlayan macera; acılarını gizleyen ve maskesini bu yüzden hiç indirmeyen, çocukluğunda yaşadığı travmaları atlatamadığı için zırhını kuşanmak zorunda kalan bir karakter olarak sona erdi…

Akıllardan çıkmayan en etkili sahnelerden biri de, Ferhunde’nin çocukluğuna dair hikayesinin ortaya çıkış sahnesiydi… Bu sahnedeki performansıyla Deniz Çakır gerçekten övgüyü sonuna kadar hak ediyor.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jM6sgIz0Ing[/youtube]

 

3- İffet – İffet (2011-2013)

Star Tv’de yayınlanan ve yayınlandığı ilk bölümden itibaren büyük bir hayran kitlesi elde eden İffet, tecavüze uğrayan genç bir kadının yaşam mücadelesini anlatıyordu. Sevdiği adam tarafından ihanete uğrayan ve babası tarafından da kapı dışarı edilen İffet’in masumiyetini ve çaresizliğini Deniz Çakır izleyiciye gerçekten çok güzel anlattı. Her ne kadar ilerleyen bölümlerde dizinin senaryosu kötüye gitse de, oyuncunun performansı her zaman çok konuşuldu…

4- Şah Sultan – Muhteşem Yüzyıl (2013)

2000’li yılların en iyi televizyon dizilerinden olan yankıları halen süren diziye 3. Sezonda katılan Deniz Çakır, Şah Sultan karakterini canlandırdı. Kanuni Sultan Süleyman’ın kardeşi olan Şah Sultan, Hürrem Sultan’ın en güçlü düşmanlarından biriydi. Ayaklarını yere basan ve hep ileriye dönük hamleler yapan Şah Sultan rolünde Deniz Çakır’ı izlemek gerçekten çok zevkliydi. Dizide 23 bölüm yer alan oyuncunun son sahnesindeki performansı da oldukça başarılıydı.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=N45rNhGYd30[/youtube]

 

5- Meryem Çakırbeyli – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (2015- )

Ve tabii ki televizyonda fırtınalar estiren Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz‘ın kadın reisi Meryem Çakırbeyli… Hızır Çakırbeyli’nin eşi, iki çocuk annesi Meryem karakterine hayat veren Deniz Çakır dizide; güçlü, her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan, ailesi için her şeyi göze alan gözü kara bir karaktere hayat veriyor. Dizinin en çok sevilen karakterlerinden biri olan ve canlandırdığı karakterle ününe ün katan oyuncu her hafta daha da müthiş bir performans sergiliyor. Ceketi hep omuzunda asılı olan bu asil kadını biz çok seviyoruz. Meryem Çakırbeyli’nin ”Allah Allah!” nidalarıyla izlediğimiz bir sahnesini sizlerle paylaşarak içeriğimize son veriyoruz.

Deniz Çakır, oynamaya ve yaşatmaya devam et…Seni çok seviyoruz. 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bO_k7AAciuM [/youtube]

 

Black Ice

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir