Bergüzar Korel’in Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

Bergüzar Korel’in Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

27 Ağustos 1982 İstanbul doğumlu Bergüzar Korel, usta oyuncular Tanju Korel ve Hülya Darcan çiftinin kızıdır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Televizyondaki ilk rolü Kırık Hayatlar dizisiyle başlarken ardından Kurtlar Vadisi: Irak filminde Bergüzar Korel’i gördük. Asıl patlamasını 2006 yılında Binbir Gece ile gerçekleştiren Bergüzar Korel’in her canlandırdığı karakterin bizim için yeri ayrı olsa da PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizin için en unutulmaz 5 karakterini hazırladık. Haydi buyurun birlikte bakalım…

1- Şehrazat / Binbir Gece

bergüzar korel binbir gece ile ilgili görsel sonucu

Başrollerini Halit Ergenç, Ceyda Düvenci ve Tardu Flordun ile paylaştığı 7 Ekim 2006’da başlayıp 12 Mayıs 2009’da biten tam 90 bölüm süren dizi Binbir Gece’de Bergüzar Korel Şehrazat karakterini canlandırmıştır. Dizide oğlunun hastalığı için gereken parayı patronu Onur’dan isteyen Şehrazat’dan parayı vermesinin karşılığında bir gece isteyen Onur ile Şehrazat’ın arasında geçenleri konu almıştır. Binbir Gece dizisi hem Bergüzar Korel hem Halit Ergenç için dönüm noktası olarak evlenmelerine vesile olmuştur. Çiftin Ali adında bir de oğulları vardır. ?

 

2- Gözde / Aşk Geliyorum Demez

Ä°lgili resim

6 Kasım 2009 yılında vizyona giren yönetmenliğini Murat Şeker’in yaptığı filmde Bergüzar Korel’e Tolgahan Sayışman, Altan Erkekli ve Zeki Alasya gibi isimler eşlik etmiştir. Romantik-komedi olan filmi toplam 242.391 seyirci izlemiştir.

 

3- Feraye / Bitmeyen Şarkı

bitmeyen şarkı bergüzar korel ile ilgili görsel sonucu

23 Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayıp 26 Nisan 2011’de bitip 32 bölüm süren dizi Bitmeyen Şarkı’da başrolleri Bergüzar Korel ile Bülent İnal paylaşmaktadır. Dizide Feraye’nin zorlu hayat mücadelesi anlatılmaktadır.

 

4- Feride / Karadayı

karadayı bergüzar korel ile ilgili görsel sonucu

8 Ekim 2012’de başlayıp 15 Haziran 2015 yılında biten 115 bölüm süren dizide Bergüzar Korel’e Kenan İmirzalıoğlu ve Çetin Tekindor gibi usta isimler eşlik etmiştir. Mahir ve Feride’nin efsanevi aşkını anlatan dizideki Feride karakteriyle 6 kez ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görülmüştür.

 

5- Azize / Vatanım Sensin

vatanım sensin azize cevdet ile ilgili görsel sonucu

27 Ekim 2016 yılında yayın hayatına başlayan Vatanım Sensin dizisi halen devam etmektedir. Eşi Halit Ergenç ile başrolü paylaştığı dizide Miray Daner, Boran Kuzum ve Pınar Deniz gibi genç yeteneklerle de çalışmaktadır. Şu anda 54.bölümü yayınlanan dizide hem Cevdet ve Azize‘nin aşkı hem de Hilal ve Leon‘un aşkı oldukça sevilmiştir ve fenomen çiftler haline gelmiştir. Azize karakteriyle 8 kez ‘ En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık gösterilmiştir.

[Haber görseli]

Işığın hiç solmasın Bergüzar Korel, seni ve hayat verdiğin karakterlerini çok seviyoruz. Halit Ergenç ile bir ömür mutluluklar. Sizi çok seviyoruz ❤

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir