Rastgele

Başkomiser Nevzat Geri Dönüyor!

Kasım ayında Kırlangıç Çığlığı hakkında ilk bilgiler direkt olarak yazarın kendisinden gelmiş ve bize de beklemek kalmıştı. Ve beklenen kitap sonunda çıktı. Ahmet Ümit, özlenen karakteri Başkomiser Nevzat ile beraber tekrar aramıza döndü.

Zor Bir Bilmece

Polisiye romanlarının ustası olan Ahmet Ümit bu kez karşımıza çözümü zor ve zaman alacak bir bilmece ile çıkıyor. Tüm bu zorlukları ise tabi ki çözebilecek tek kişi Başkomiser Nevzat olacaktır. Zor ama imkansız değil. Üstelik bu kez karşımızda bir de seri katil var. Yani yine ustaca hazırlanmış mükemmel bir kurgu ile karşı karşıyayız.

Başkomiser Nevzat

Ahmet Ümit’in Karanlıkta Koşanlar ve Şeytan Ayrıntıda Gizlidir adlı romanları ile tanıdığımız Başkomiser Nevzat, Kırlangıç Çığlığı’nda tekrar bizimle buluşmaya hazır. Siz de hazırsanız kitap artık raflarda yerini aldı.

Everest Yayınlarından çıkan Kırlangıç Çığlığı’nda çocuk tacizleri, Suriyelilerin yaşadıkları ve organ mafyası gibi konulara yer verildiğini de söylemeden geçmeyelim.

 

Kırlangıç Çığlığı (Arka Kapak Yazısı)

Acıyı gördüm. Gözlerinin ortasında bir çiçek gibi büyüyen irisin önce ağır ağır büzülmesini, ardından çığlık gibi ansızın patlamasını gördüm. Titreyen dudaklar, bal mumuna dönüşen yüzleri, çöken yanakları, irileşen elmacık kemiklerini, birer mağara gibi derinleşen göz çukurlarını, kurumuş ağızların içinde pelteleşen dilleri gördüm.
 
Anladım ki benliğimizin farkına vardığımız an, acının pençesinde kıvrandığımız andır.
 
Çığlık değil, ürperiş değil, evet, nereden geldiğini bilmediğim o vahşi iniltiyi kalbimin derinliklerinde duydum. Soluksuz kaldım, boğazım kupkuru, alnım ateşler içinde, tuhaf bir hülyaya kapılmışım gibi sürüklendim o dipsiz boşlukta. Hayatın en karanlık sırrıyla yüzleştim.
 
Karanlığın her aşamasından geçtim, akan kanın sesini duydum, ölümün serinliğini damarlarımda hissettim.
Geçmişin kamburunu çoktan söküp attım sırtımdan.
İnsanın insanı öldürdüğü o ilk ânı gördüm, katilin zafer haykırışını, kurbanın korku çığlığını işittim.
 
Her an uyanmaya hazır o muhteşem dürtüyü bastırmak, insanlığın en masum haline, en saf doğasına dönmemek için yıllarca ihanet ettim kendime. Kendimle birlikte bütün dünyayı da kandırdım. Neredeyse başaracaktım ama bırakmadılar, benim adıma onlar öldürmeye başladılar.
 
İşte bu yüzden geri döndüm…

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Nisan 2018, 20:32

YağHaz’dan Aşkı Anlatan En İyi 10 Sahne

Türk dizilerinin en sevilen ikililerinden Yağız ve Hazan’ın yani kısaca YağHaz‘ın gizli ve güzel  aşkına tanıklık etmeye hazır mısınız? Mart ayında ilk bölümü yayınlanan Fazilet Hanım ve Kızları, yayınlandığı günden bu yana reytinglerde zirveye oynuyor. Dizide birbirlerinin arkasından çevrilen entrikaları, yalanları, kötülükleri ve nicelerini görüyoruz. Bu kötülüklerin arasında güzel şeylerde...

Devamını Görüntüle