Rastgele

Başkomiser Nevzat Geri Dönüyor!

Kasım ayında Kırlangıç Çığlığı hakkında ilk bilgiler direkt olarak yazarın kendisinden gelmiş ve bize de beklemek kalmıştı. Ve beklenen kitap sonunda çıktı. Ahmet Ümit, özlenen karakteri Başkomiser Nevzat ile beraber tekrar aramıza döndü.

Zor Bir Bilmece

Polisiye romanlarının ustası olan Ahmet Ümit bu kez karşımıza çözümü zor ve zaman alacak bir bilmece ile çıkıyor. Tüm bu zorlukları ise tabi ki çözebilecek tek kişi Başkomiser Nevzat olacaktır. Zor ama imkansız değil. Üstelik bu kez karşımızda bir de seri katil var. Yani yine ustaca hazırlanmış mükemmel bir kurgu ile karşı karşıyayız.

Başkomiser Nevzat

Ahmet Ümit’in Karanlıkta Koşanlar ve Şeytan Ayrıntıda Gizlidir adlı romanları ile tanıdığımız Başkomiser Nevzat, Kırlangıç Çığlığı’nda tekrar bizimle buluşmaya hazır. Siz de hazırsanız kitap artık raflarda yerini aldı.

Everest Yayınlarından çıkan Kırlangıç Çığlığı’nda çocuk tacizleri, Suriyelilerin yaşadıkları ve organ mafyası gibi konulara yer verildiğini de söylemeden geçmeyelim.

 

Kırlangıç Çığlığı (Arka Kapak Yazısı)

Acıyı gördüm. Gözlerinin ortasında bir çiçek gibi büyüyen irisin önce ağır ağır büzülmesini, ardından çığlık gibi ansızın patlamasını gördüm. Titreyen dudaklar, bal mumuna dönüşen yüzleri, çöken yanakları, irileşen elmacık kemiklerini, birer mağara gibi derinleşen göz çukurlarını, kurumuş ağızların içinde pelteleşen dilleri gördüm.
 
Anladım ki benliğimizin farkına vardığımız an, acının pençesinde kıvrandığımız andır.
 
Çığlık değil, ürperiş değil, evet, nereden geldiğini bilmediğim o vahşi iniltiyi kalbimin derinliklerinde duydum. Soluksuz kaldım, boğazım kupkuru, alnım ateşler içinde, tuhaf bir hülyaya kapılmışım gibi sürüklendim o dipsiz boşlukta. Hayatın en karanlık sırrıyla yüzleştim.
 
Karanlığın her aşamasından geçtim, akan kanın sesini duydum, ölümün serinliğini damarlarımda hissettim.
Geçmişin kamburunu çoktan söküp attım sırtımdan.
İnsanın insanı öldürdüğü o ilk ânı gördüm, katilin zafer haykırışını, kurbanın korku çığlığını işittim.
 
Her an uyanmaya hazır o muhteşem dürtüyü bastırmak, insanlığın en masum haline, en saf doğasına dönmemek için yıllarca ihanet ettim kendime. Kendimle birlikte bütün dünyayı da kandırdım. Neredeyse başaracaktım ama bırakmadılar, benim adıma onlar öldürmeye başladılar.
 
İşte bu yüzden geri döndüm…

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Nisan 2018, 13:36

İstanbullu Gelin: Kale Düştü,Bayrak İndi

İstanbullu Gelin 43.Bölüm analizimize hoş geldiniz efendim. Bu bölüm biraz geçiş bölümü gibiydi sanki ya da bana öyle geldi bilmiyorum. Ama yine de kaoslarımız, kavgalarımız eksik olmadı tahmin edersiniz ki. İsterseniz gelin şöyle ufak bir son bölüm turumuza başlayalım…     1- Reyhan’ın Çaresizliği     Evet, Reyhan Adem’e göre...

Devamını Görüntüle