Aşkın Bununla Hiçbir İlgisi Yok: Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu

Aşkın Bununla Hiçbir İlgisi Yok: Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu

2017 yılının Mayıs ayında beklemediğimiz iki isim olan Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu bir fotoğraf ile aşklarını bizlere duyurdu. Belki normalde yan yana düşünmeyeceğimiz iki ismin aşkını onlardan daha fazla konuşmaya başladık.

Bu ve bunun kadar güzel karelerle aşklarını bizimle paylaşan çift tüm sosyal medyanın gündeminin en sevdiği aynı zamanda da benimsediği aşk oldu. Birbirlerine bakışlarıyla aşklarını canlı canlı yaşamalarına tanık olmak güzeldi. Bir kısmımız için aşka yeniden inanmak için onların aşkı en büyük sebepti. Çünkü hiçbir şekilde yapaylık, yapmacıklık ve abartı durumlar söz konusu değildi. En az onlar kadar aşklarına inanmıştık ki 10 ay sonra ayrılık geldi.

Ayrılıktan sonra Sıla ve Ahmet Kural arasında geçen şiddet olaylarına her iki tarafta sessiz kaldı. Sıla’nın sessizliği “Acaba bu haberler asparagas mı?” sorusunu sordurttu. O yüzden herkes şiddet haberlerini yok sayıp biten aşka üzüldü. Tabi Ahmet Kural’ın adı öncesinde de hayatındaki insanın parmaklarını kırmasıyla anılmıştı.

Tam iki isim içinde bu aşk unutuluyordu ki Ertuğrul Özkök ve bu fotoğraf ile Sıla ile Ahmet Kural aşkı tekrar başladı. Yani başladığını bizlere duyurdu. Devamında gelen ailelerin görüşmesi gibi haberler ile ikilinin evleneceğine yine sosyal medya kullanıcıları fazlasıyla inanmıştı ki bir anda Sıla’nın adliye çıkışı ile her şeyin gidişatı değişti.

Anında gündemimiz o birkaç ay önce herkesin imrendiği aşk oldu ama bu kez değişik olan ise Sıla’nın Ahmet Kural’a uzaklaştırma alması, şiddet görmesiyle alakalıydı. 45 dakika boyunca süren şiddetten sonra pek çok ünlü ve hayranı Sıla’nın yanında yer alırken Ahmet Kural ortada yoktu ancak Sıla’nın darp sonrası çekilen görüntüleri bizimleydi.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MeWoAmr3Euc[/youtube]

Uzaklaştırma ve koruma kararı aldıran Sıla Gençoğlu’nun ifadesi ilk olarak bu şekilde yansıdı; “Yerlerde sürüklendim, kafam duvarlara vuruldu. Kaçmaya çalıştığım sırada, Ahmet Kural tekrar yakaladı ve kafama kül tablasıyla vurdu. Yoğun hakarete maruz kaldım. Yaklaşık 45 dakika sürüyor bu saldırı”

https://www.instagram.com/p/BppARNIDjVf/?utm_source=ig_embed

Sıla’dan gelen instagram açıklamasından sonra onun yanında olan kişilerin sayısı oldukça fazlaydı. Şiddetin eğitim ve statü ile alakalı olmadığının en büyük kanıtını şoklar içinde takip ediyorduk. Yaşadıklarından sonra bile zarif bir şekilde durumu dillendirmesi bile ondan başkasının yapamayacağı bir hareketti.

Ahmet Kural ilk sessizliğini KanalD’ye çektiği video ile bir açıklama yaparak bozdu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=s_FRKST8fLk[/youtube]

Yayınlanan bu görüntülerde her ne kadar Ahmet Kural iddiaları kabul etmediğini söylese de kaşılıklı itişme lafı ve videodaki tavırları ile inandırıcı olamadı. Sonrasında ise yazılı bir açıklama ile özür diledi.

“O gece benimle paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliydim. Herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim.” Bu cümle ile Ahmet Kural her şiddete başvuran erkek gibi davranarak hem şiddeti kabul etmiş hem de kendisini daha da berbat bir konuma çekmeye and içmiş gibi davranıyordu. Şiddetin bir sebebi olmayacağını kavrayamamış ve olayı belki de daha çirkin noktalara çekmeye çalışan bir tavır sergiliyordu.

 

Henüz Ahmet Kural ifadeye vermeye gitmedi. Bugün ise Sıla Gençoğlu’nun savcılık ifadesinden görüntüler ortaya çıktı ve kan dondurucu detayları bir kez daha görmüş olduk. Ve bu davadan örnek olacak bir karar çıkacağını umut ediyoruz.

Seninleyiz Sıla!

yersizyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir