Rastgele

Aşkın Bununla Hiçbir İlgisi Yok: Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu

furious

2017 yılının Mayıs ayında beklemediğimiz iki isim olan Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu bir fotoğraf ile aşklarını bizlere duyurdu. Belki normalde yan yana düşünmeyeceğimiz iki ismin aşkını onlardan daha fazla konuşmaya başladık.

Bu ve bunun kadar güzel karelerle aşklarını bizimle paylaşan çift tüm sosyal medyanın gündeminin en sevdiği aynı zamanda da benimsediği aşk oldu. Birbirlerine bakışlarıyla aşklarını canlı canlı yaşamalarına tanık olmak güzeldi. Bir kısmımız için aşka yeniden inanmak için onların aşkı en büyük sebepti. Çünkü hiçbir şekilde yapaylık, yapmacıklık ve abartı durumlar söz konusu değildi. En az onlar kadar aşklarına inanmıştık ki 10 ay sonra ayrılık geldi.

Ayrılıktan sonra Sıla ve Ahmet Kural arasında geçen şiddet olaylarına her iki tarafta sessiz kaldı. Sıla’nın sessizliği “Acaba bu haberler asparagas mı?” sorusunu sordurttu. O yüzden herkes şiddet haberlerini yok sayıp biten aşka üzüldü. Tabi Ahmet Kural’ın adı öncesinde de hayatındaki insanın parmaklarını kırmasıyla anılmıştı.

Tam iki isim içinde bu aşk unutuluyordu ki Ertuğrul Özkök ve bu fotoğraf ile Sıla ile Ahmet Kural aşkı tekrar başladı. Yani başladığını bizlere duyurdu. Devamında gelen ailelerin görüşmesi gibi haberler ile ikilinin evleneceğine yine sosyal medya kullanıcıları fazlasıyla inanmıştı ki bir anda Sıla’nın adliye çıkışı ile her şeyin gidişatı değişti.

Anında gündemimiz o birkaç ay önce herkesin imrendiği aşk oldu ama bu kez değişik olan ise Sıla’nın Ahmet Kural’a uzaklaştırma alması, şiddet görmesiyle alakalıydı. 45 dakika boyunca süren şiddetten sonra pek çok ünlü ve hayranı Sıla’nın yanında yer alırken Ahmet Kural ortada yoktu ancak Sıla’nın darp sonrası çekilen görüntüleri bizimleydi.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MeWoAmr3Euc[/youtube]

Uzaklaştırma ve koruma kararı aldıran Sıla Gençoğlu’nun ifadesi ilk olarak bu şekilde yansıdı; “Yerlerde sürüklendim, kafam duvarlara vuruldu. Kaçmaya çalıştığım sırada, Ahmet Kural tekrar yakaladı ve kafama kül tablasıyla vurdu. Yoğun hakarete maruz kaldım. Yaklaşık 45 dakika sürüyor bu saldırı”

View this post on Instagram

Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!

A post shared by Sıla (@silagencoglu) on

Sıla’dan gelen instagram açıklamasından sonra onun yanında olan kişilerin sayısı oldukça fazlaydı. Şiddetin eğitim ve statü ile alakalı olmadığının en büyük kanıtını şoklar içinde takip ediyorduk. Yaşadıklarından sonra bile zarif bir şekilde durumu dillendirmesi bile ondan başkasının yapamayacağı bir hareketti.

Ahmet Kural ilk sessizliğini KanalD’ye çektiği video ile bir açıklama yaparak bozdu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=s_FRKST8fLk[/youtube]

Yayınlanan bu görüntülerde her ne kadar Ahmet Kural iddiaları kabul etmediğini söylese de kaşılıklı itişme lafı ve videodaki tavırları ile inandırıcı olamadı. Sonrasında ise yazılı bir açıklama ile özür diledi.

“O gece benimle paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliydim. Herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim.” Bu cümle ile Ahmet Kural her şiddete başvuran erkek gibi davranarak hem şiddeti kabul etmiş hem de kendisini daha da berbat bir konuma çekmeye and içmiş gibi davranıyordu. Şiddetin bir sebebi olmayacağını kavrayamamış ve olayı belki de daha çirkin noktalara çekmeye çalışan bir tavır sergiliyordu.

 

Henüz Ahmet Kural ifadeye vermeye gitmedi. Bugün ise Sıla Gençoğlu’nun savcılık ifadesinden görüntüler ortaya çıktı ve kan dondurucu detayları bir kez daha görmüş olduk. Ve bu davadan örnek olacak bir karar çıkacağını umut ediyoruz.

Seninleyiz Sıla!

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Temmuz 2018, 16:18

Swarovski’nin Kraliçesi Süreyya Yalçın

Sosyal medyada bir anda parlayan isimlere artık alıştık. Hiç tanımadığımız isimleri bir anda keşfette defalarca gördüğümüz gibi, tanınmış olup da sosyal medya kullanıcılarıyla biraz geç tanışan isimlere de sıkça rastlıyoruz. Bunlardan biri de Süreyya Yalçın… Süreyya Yalçın, Forbes dergisinin sayılı zenginleri arasına girmeyi başarmış tanınmış bir şahsiyettir. Kendi çevresinde yeterince...

Devamını Görüntüle