2017-2018 Sezonunda Reyting Kurbanı Olan 30 Yerli Dizi

2017-2018 Sezonunda Reyting Kurbanı Olan 30 Yerli Dizi

”Ben sadece belgesel izlerim canım ya” deme hiç, hepimiz televizyon karşısında dizi seyrediyoruz. Biz kumanda elimizde ”Bu akşam ne izlesek?” diye düşünürken büyük prodüksiyonlu, usta yönetmenli, ünlü oyunculu onlarca dizi her gün izleyici karşısında reyting savaşı veriyor. Nasıl bir işleyişi olduğunu çok anlamadığımız Reyting  kimsenin gözünün yaşına bakmıyor, daha önceden sürekli 1. olan bir dizi iki hafta kötü sonuç alsın aniden yayından kaldırılabiliyor. Ya da ”Daha yeni başladı” dediğin bir dizi 2-3 bölümle pat diye bitiyor.  Biz de bu yazıda reyting savaşına yeni düşen, beyaz bayrak sallayan, ”Ah be keşke bitmeseydi” dediğin, ”Amaan bu dizi de kötüydü” diye düşündüğün sezon mağdurlarını bir yazı altında topladık. İşte 2017-2018 Sezonunda Reyting Kurbanı Olan 30 Yerli Dizi. Buyursunlar…

 

30. Deli Gönül (Fox Tv) – 10 Bölüm

Tuvana Türkay ve Murat Ünalmış’ın başrolünü paylaştığı dizi, yaz sezonunda Fox Tv ekranlarında izleyiciyle buluşuyordu. Reytingleri giderek düşmeye başlayınca, yeni sezonun ilk haftalarından ekran macerasını sonlandırdı.

29. Aşk-ı Roman (Tv8) – 24 Bölüm

Evlilik programlarıyla tanınan Kaan ve Solmaz’ın aşkının dizi olması herkesi şaşkına çevirdi. Hafta içi her gün izleyiciyle buluşan dizi en fazla 24 bölüm dayanabildi ve yayından kaldırıldı.

28. Türk Malı (Star Tv) – 8 Bölüm

Tekrar bölümleri iyi reytingler alınca yeniden izleyici karşısına geçen Türk Malı, ilk bölümleriyle reyting sıralamasında ilk sıralarda yer aldı. 2. sezonu başlayınca aniden düşen dizi reytinglerde ilk 50’ye bile giremeyince apar topar yayından kaldırıldı.

27. Rüya (Show Tv) – 10 Bölüm

Show Tv’nin yaz projelerinden olan ‘’Rüya’’ yayınlandığı ilk günden itibaren çok parlak reytingler alamadı. Gold Film imzalı dizi yeni sezonun başlamasıyla da sona erdi.

26. İki Yalancı (Kanal D) – 9 Bölüm

Keremcem ve Yağmur Tanrısevsin’in başrollerini üstlendiği dizi, yaz dizisi olarak yayın hayatına başladı. İlk başladığı günden beri reytingleri pek parlak olmayan ”İki Yalancı”, yeni yayın dönemi başlamadan yayından kaldırıldı.

25. Sevda’nın Bahçesi (Kanal D) – 4 Bölüm

Sibel Can ve Emre Kınay’ı yıllar sonra yeniden buluşturan dizi, cumartesi akşamları izleyiciyle buluşuyordu. 3. Bölüm reytingleri düşük gelince, 4. Bölümüyle yayından kaldırıldı.

24.  Seven Ne Yapmaz (ATV) – 11 Bölüm

ATV ekranlarında yaz sezonunda izleyiciyle buluşan dizi, reytinglere en fazla 11 bölüm dayanabildi ve ekran macerasını sonlandırdı.

23. No: 309 (Fox Tv) – 65 Bölüm

Furkan Palalı ve Demet Özdemir’in başrolü paylaştığı dizi, 2016 yaz sezonunda başladı, çok iyi sonuçlar alınca da yoluna devam etti. İkinci sezonun başlamasıyla birden düşen reytinglerini toparlayamayınca apar topar yayından kaldırıldı.

22. Ateşböceği (Star Tv) – 17 Bölüm

Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz’in başrolünü üstlendiği dizi yaz sezonun sevilen işlerinden biriydi. Yeni sezonun başlamasıyla reytingleri günden güne düştü ve 17. Bölümüyle sevenlerine veda etti.

21. Komşular (Fox Tv) – 25 Bölüm

Fox Tv’nin günlük dizisi ‘Komşular’ düşük reytingleriyle en fazla 5 hafta izleyiciyle buluşabildi.

20. Ver Elini Aşk (Kanal D) – 11 Bölüm

Yayınlandığı ilk bölümüyle reyting sıralamasında 1. sıraya yerleşen dizi, ilerleyen bölümlerde aynı başarıyı yakalayamadı. Ali İl, Sevda Erginci ve Köksal Engür’ün başrolünü paylaştığı komedi dizisi 11. Bölümüyle ekran macerasını sonlandırdı.

19. Nerdesin Birader (Fox Tv) – 4 Bölüm

Timur Acar, Ruhi Sarı ve Kemal Uçar’ın başrolünü paylaştığı dizi, yayın hayatına başladığı günden itibaren düşük reytingler aldı. Durum böyle olunca da kanal yöneticileri 4. Bölümüyle diziyi bitirme kararı aldı.

18. Kayıtdışı (Fox Tv) – 8 Bölüm

Erkan Petekkaya, Songül Öden ve Dolunay Soysert’in başrolünü üstlendiği dizi, sezonun en iddialı projelerinden biriydi. Pazartesi günleri izleyiciyle buluşan dizi, beklediği reyting sonuçlarını alamadı.  Yapım şirketi Erkan Petekkaya’nın sette yaşadığı sakatlık sonrası dizinin çekimlerine ara verileceğini açıklamıştı, ardından da karar değişikliğine gidilip dizi yayından kaldırıldı.

17. Yüz Yüze (Show Tv) – 2 Bölüm

Sinem Kobal ve Birkan Sokullu’nun başrolünü paylaştığı, sezonun en iddialı işlerinden olan ‘‘Yüz Yüze’’nin düşük reytingleri 2. Bölümüyle projenin sonunu getirdi. İlk önce birkaç hafta ara verip yollarına devam edeceklerini açıklayan yapım şirketi fikir değiştirerek dizinin ekran macerasını sonlandırdığını açıkladı.

16. Dostlar Mahallesi (Kanal D) – 3 Bölüm

Erler Film’in yeni ”Çiçek Taksi”si izleyici tarafından beğenilmeyince 3. Bölümüyle ekranlara veda etti. Dizi aynı zamanda kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Turan Özdemir’in de son dizisi olmuş oldu.

 

15. Hayati ve Diğerleri (Kanal D) – 1 Bölüm

Celil Nalçakan’ın başrolünü üstlendiği dizi, ilk bölümüyle izleyicilere veda eden ender dizilerden biri. Pazar günleri yayınlanmasına karar verilerek yayına başlayan dizi, Çocuklar Duymasın’ın devam kararı almasıyla kendine gün bulamayınca yayından kaldırıldı.

14. Tutsak (Kanal D) – 9 Bölüm

Caner Şahin, Gülper Özdemir ve Pamir Pekin’in başrolünü üstlendiği dizi Kanal D’de Salı günleri izleyiciyle buluşuyordu. Rakip kanallar arasındaki rekabet kızışınca dizi 9. bölümüyle izleyiciye veda etmek zorunda kaldı.

13. Dolunay (Star Tv) – 26 Bölüm

Yaz sezonununda yayına başlayan Dolunay, son dönemin en sevilen işlerinden biriydi. Yeni sezonun başlamasıyla gün değişikliğine gidilince günden güne kan kaybetmeye başladı ve 2017’nin son günü izleyicilerine veda etti.

12. İsimsizler (Kanal D) – 27 Bölüm

2017 sezonunda yayın hayatına başlayan ”İsimsizler” 2. Sezon onayını alarak yeni sezonda devam edeceklerini açıkladı. Eylül ayında geri dönen dizi kötü reytingler almaya başlayınca ilk önce gün değiştirdi, toparlayamayınca da final kararı alarak ekranlara veda etti.

11. Hayat Sırları (Star Tv) – 11 Bölüm

Ahmet Mümtaz Taylan, Ekin Koç ve Hazal Ergüçlü’nün başrollerini üstlendiği Most Yapım imzalı ”Hayat Sırları” izleyici tarafından oldukça sevilse de düşük reytingleri nedeniyle ekranlara veda etti.

10. Klavye Delikanlıları (Show Tv) – 8 Bölüm

Show Tv’nin iddialı projesi sosyal medyada oldukça ilgi görmesine rağmen düşük reytingleri nedeniyle 8. Bölümüyle izleyicilerine veda etti.

9. Babamın Günahları (Star Tv) – 4 Bölüm

Kadir Doğulu ve Melisa Sözen’in başrollerini üstlendiği ANS Yapım – Abdullah Oğuz’un yapımını üstlendiği dizi  Çarşamba günleri izleyiciyle buluşuyordu. İlk yayınlandığı günden itibaren kötü sonuçlar alan yapıma kanal şans vermedi ve 4. Bölümüyle final yapmasına karar verildi. Dizi izleyicilerinin eleştirilerinden biri de Kadir Doğulu ve Melisa Sözen’in partner olarak uyumsuz olduğuydu.

8. Yalaza (TRT-1) – 20 Bölüm

Osman Sınav imzası taşıyan, başrollerinde Hasan Kaçan, İpek Tuzcuoğlu ve Didem Balçın’ın rol aldığı dizi Cumartesi akşamları izleyiciyle buluşuyordu. Dizinin reytinglerini kanal yöneticileri tarafından düşük bulunca 20. Bölümüyle izleyiciye veda etti.

7. Kalp Atışı (Show Tv) – 28 Bölüm

Yaz sezonun en çok izlenen yapımlarından olan dizi, yeni sezonun başlamasıyla reyting kaybetmeye başladı. Öykü Karayel ve Gökhan Alkan’ın başrolünü paylaştığı proje ilk önce gün değiştirdi, reytinglerde bir yükselme olmayınca da ekranlara veda etti. Sosyal medyada büyük bir hayran kitlesi olan dizinin bitmesine büyük tepki gösterildi.

6. Siyah İnci (Star Tv) – 20 Bölüm

Hande Erçel ve Tolgahan Sayışman’ın yer aldığı, Gold Film imzalı Siyah İnci Eylül’de başladığı yayın hayatına geçtiğimiz haftalarda yayınlanan 20. Bölümüyle nokta koydu. Sık sık Kara Sevda ile karşılaştırılan dizi, Perşembe günleri yayınlanıyordu.

5. Yuvamdaki Düşman (Show Tv) – 6 Bölüm

Nebahat Çehre, Aslı Tandoğan, Ece Çeşmioğlu, Pamir Pekin ve Pelin Öztekin gibi başarılı oyuncuların kadrosunda yer aldığı dizi düşük reytingleri sebebiyle 6. Bölümüyle izleyicilere veda etti. ”Yuvamdaki Düşman” aynı zamanda Nebahat Çehre’yi 3 yıl sonra ekranlara döndürmüştü.

4. Kızlarım İçin (Kanal D) – 13 Bölüm

Fikret Kuşkan ve Tuvana Türkay’ın başrolünü üstlendiği dizi, ”Yeni Yaprak Dökümü” iddiasıyla yayın hayatına başladı. Yayınlanmaya başladığı günden beri reytingleri oldukça kötü olan yapım, 13. Bölümüyle izleyicilere veda etti.

3. Meryem (Kanal D) – 30 Bölüm

Yayınlandığı günden itibaren reyting sıralamasında hep en üst sırada olan ”Meryem”, ”Diriliş Ertuğrul”un yeni sezon bölümleri yayınlanmaya başlamasıyla kan kaybetmeye başladı. ”Sen Anlat Karadeniz” de reytingde üstünlüğünü koyunca, dizi final kararı verdi ve 30. Bölümüyle ekranlara veda etti.

2. Kalbimdeki Deniz (Fox Tv) – 60 Bölüm

Özge Özberk ve Kutsi’nin başrollerini üstlendiği dizi, yayınlandığı ilk günden itibaren yüksek reytingleriyle Fox Tv’nin yüzünü güldürüyordu. Cumartesi günleri yayınlanan dizi, 2. sezonunda istediği başarıya ulaşamadı. ”Adı Zehra” dizisinin yayın hayatına başlamasıyla birlikte yayın tarihi kısa bir zaman önce pazartesi akşamına kaydırılan dizi istenilen reyting sonuçlarına ulaşamayınca final kararı verildi. Hayranlarını final kararıyla üzen Kalbimdeki Deniz dizisi 12 Mart akşamı yayınlanacak 60. bölümüyle izleyicilerine veda edecek. 

1.Kırgın Çiçekler (ATV) – 113 Bölüm

Yayınlanmaya başladığı 2015 yaz sezonundan bu yana beğeniyle izlenen ”Kırgın Çiçekler”, Pazartesi günlerinin iddialı dizileri karşısında daha fazla dayanamadı. Başrollerinde Özgür Çevik, İpek Karapınar, Biran Damla Yılmaz, Gökçe Akyıldız ve Çağla Irmak gibi isimlerin rol aldığı Kırgın Çiçekler dizisi 12 Mart Pazartesi günü yayınlanacak 113. Bölümüyle izleyicilerine veda edecek. 

 

emrederler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir