Rastgele

Zor Kararları Nasıl Alırız?

Hayatımız karar almakla geçiyor ve iyi ya da kötü sonuçlarına biz katlanıyoruz. Öğlen ne yiyeceğimiz, spora başlayıp başlamayacağımız, sabah kahve içip içmeyeceğimiz hepsi bizim kararımız. Ama bu örnekler sadece basit olanlar içindi peki ya zor olanlar? PigmeLaf.Com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için zor kararları nasıl alırız? yazısınız yazdık. Keyifli okumalar 🙂

Zor Kararlar Acı Vericidir!

Zor seçimler acı vericidir öncelikle bunu kabullenmemiz gerekiyor. Sonrasında zor seçimin ne olduğuna dikkatlice bakmamız. Eğer bir seçimde bir seçenek diğerinden çok üstünse bu zor bir seçim değildir. İyi olanı alır ve yolumuza devam ederiz. Ancak her alternatif birbirine yakınsa. İşte sorun tam burada başlıyor.

Zor Kararlar Biz Aptal Olduğumuz İçin Zor Değildir!

Sonrasında zor seçimlerin biz aptal olduğumuz için değil gerçekten zor oldukları için bizi yıprattıklarını kabullenmeliyiz. Kendimize yüklenmemiz zor kararlar almamızı kolaylaştırmaz.

Bilinmeyenden korkmayın!

Her insan bilinmeyenden korkar aslında ve bu oldukça doğal bir davranıştır. Ancak zor seçimler yapıyorsanız bu korku size yardımcı olmaz. Aksine motivasyonunuzu düşürür. Buna ek olarak seçeneklerinizden daha iyi olanı bilmediğinizde daha az riskli olanı seçmek doğru olmayacaktır.

En iyi seçenek olmadığını kabullenmeliyiz!

En iyi seçenek diye bir şey yok. Kendinizi en iyisini seçmeye zorladığınız sürece kaybedeceksiniz. Ayrıca parayı bir seçeneği daha iyi yapan tek yol olarak göstermemek lazım. Çok para kazanmak güzeldir evet ama bu durum sizi her zaman mutlu etmeyebilir.

Seçeneklerinizin hayatınızı sonunu getireceğini düşünmeyin!

Seçenekler hayatınızın sonunu getirmeyecektir. Siz sürekli seçim yapıyorsunuz. Bunların hiçbiri hayatınızın sonunu getirmiyor. Bunu kabullenirseniz. Zor seçimleri daha huzurlu yapabileceksiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

15 Haziran 2018, 11:05

Survivor’ın En İyi İkilisi Murat ve Hilmicem Hakkında Atılmış En Güzel Tweetler

Onları çok seviyoruz. Öyle böyle değil. 2013 yılında Survivor’da gönlümüzü fetheden Murat ve Hilmicem bu sene Allstar’da yine fırtınalar estiriyor. Onların arasındaki elektrik çok ayrı. Birbirlerini kıskanmaları, bakışları, sarılmaları… PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizin için #HilMur etiketiyle atılmış Murat ve Hilmicem hakkındaki en iyi tweetleri derledik. İyi okumalar. 1)Bakışmalar...

Devamını Görüntüle