Uzak Durmanız Gereken 5 İnsan Tipi

Uzak Durmanız Gereken 5 İnsan Tipi

İnsanları bir kategoriye sokmak hoş değil ancak hayatımızın içinde bazen uzak durmamız gereken tipte insanların olması da kaçınılmaz. Okul, iş ya da akraba bir şekilde o insanlar siz fark etmeden hayatınıza girmiştir ve siz fark etmeden aslında size zarar vermektedir. Biz şimdilik PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak 5 uzak durulması gereken insan tipini yazıyoruz. Kim bilir ilerde listemiz belki artarak devam eder.

1. Nefes aldığı sıklıkta yalan söyleyen insan

Hepimizin yalan söylediği bir an ya da durum vardır. Şimdi buraya çıkıp kimse yalan söylemedim demesin! Yalnız bazı insanlar için yalan söylemek nefes almak gibidir. En anlamsız durumlarda bile yalan söyler. Bu insanlar uzak durulması gereken insanların başında gelir. Karşınızda sürekli “Acaba bu da mı yalan?” diye düşündüğünüz insan size psikolojik olarak sıkıntı olacaktır.

2. Aşırı takıntılı insanlar

Yine her insanın az çok takıntısı ya da sevmediği durumlar vardır ama bu işi abartan insanlar sizin yaşam enerjinizi kesinlikle azaltacaktır. Gün içinde kendiniz olmaktan çıkmanız da kaçınılmazdır. Uzak durun ve daha mutlu bir hayat yaşayın. Stres bu insanlarla beraber gelir.

3. Melankolik takılan insan evladı

Hayat enerjinizi çalacak bir diğer insan modeli de bunlardır. Herkesin hayatı kötü ya da berbat olabilir ama bir yerde gülmek lazım. Melankolik takılmak iş olsa en yüksek ücreti bu insanlar alır. Ne gereği var hayat enerjinizi düşürecek olan bu insanları hayatınızda tutmanın? Bırakın gitsin.

4. Kıskanç insanlar

Allahu ekber! Size ait en ufacık bir tel tokayı ya da çakmağı bile kıskanacak insanlardan koşarak uzaklaşın. Hayatınızdan böyle insanları çıkardığınız zaman ne kadar hafiflediğinizi göreceksiniz.

5. Boş insanlar

Kitap? Okumam. Tiyatro? İlgilenmiyorum. Sinema? Sıkıcı ya! Siyasetten de zaten anlamıyorsun. Ekonomi falan sıkıcı geliyor peki sen neden var oldun? Bomboş insanlar vardır ya hobisi olmaz, ilgilendiği herhangi bir şey yoktur. Sizinle kahve içerken ancak ve ancak dedikodu yapabilirler. Bu insanlar size zerre kadar bir şey de katmaz. Hayat enerjinizi almaz ama sizi köreltebilir. Uzak durulması gerekmiyor mu sizce de?

yersizyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir