Unutulmaz Dizilerin Unutulmaz Jenerik Müzikleri

Unutulmaz Dizilerin Unutulmaz Jenerik Müzikleri

Geçmişte izlediğimiz pek çok unutulmaz dizi var. Bu dizilerin bir kısmının jenerik müzikleri hala bizi geçmişe götürüyor. PigmeLaf Sosyal İçerik Platformu olarak bu jenerik müziklerinden derlediğimiz listeye gelin birlikte bakalım.

1) 7 Numara

Dizi 2000-2003 yılları arasında TRT kanallarında yer aldı ve hala hepimizin severek izlediği diziler arasında. Dizi yayınlandığı yıllarda da şu anda da içimizi ısıtıyor ve bize dostluk bağlarını anlatıyor. Müziğini duyduğumuzda da diziyi izleme isteğimizi durduramıyoruz 🙂

2) Asmalı Konak

Unutulmaz Seğmen Ağa ve Bahar efsanesi. Müziği her duyduğunda bazı sahneler kafasında canlanmayan yoktur heralde.

3) Ayrılsak da Beraberiz

Döneminin en iyi komedi dizilerinden birisi olan dizisinin jeneriği sözleriyle de kendini hatırlatıyor. Aşk ile hep yanacağız biz ayrılsak da beraberiz 🙂

4) Kara Melek

Kara Melek jenerik müziğini hatırlıyorsanız artık birazcık yaşlandığınızı söyleyebiliriz. Ağlayan ve aldatan aynı insan kimsin sen?

5) Ruhsar

Diziyi izlemeyenlerin bile jeneriğini ezbere bildiği bir diziyle karşınızdayız. Ruhuna sağlık Ruhsarcığım ölmemiş elalem otursun o beni terk etmemiş diyerek diziyi de özetlemiş oluyolar zaten.

6) Yabancı Damat

Yabancı Damat sadece jenerik değil hemen hemen bütün müzikleriyle bizi kendine bağlamış bir dizi. İnişli çıkışlı jeneriğini duyduğunuzda isimlerin de gözünüzün önünde geçtiğini görüyor gibi oluyorsunuz.

7) Aşk Oyunu

Aşk Oyununda Keremcem’in de şarkıcı olmasının etkisiyle pek çok şarkı çaldı ama hiçbiri jeneriği kadar unutulmaz olmadı. Diziyi izleyenler hala bu müzik çaldığında Ekin ve Sarp’ın aşkını hatırlıyorlardır.

8) Yılan Hikayesi

Yaşı şu an ortalama 22-27 arası olanlar Yılan Hikayesi jenerik müziğini flütte çalmayı denemişlerdir diye düşünüyorum. Memoli ve Köylü Kızının unutulmaz öyküsü ve ilk konuşmaları da bu jeneriğin içinde yer alıyor.

9) Aşk-ı Memnu

Pek çok insanın defalarca kez izlediği bir dizi Aşk-ı Memnu. Toygar Işıklı tarafından yapılan dizi müziği dizinin ruhunu yeterince iyi yansıtıyor.

10) Yaprak Dökümü

Müziği yine Toygar Işıklı tarafından yapılmış bir dizi Yaprak Dökümü. Gün geceye varmadan toz duman eder bu şehir sözünü duyduğumuz an Yaprak Dökümü’nün başlayacağını anlayabiliyoruz.

11) Avrupa Yakası

Hepimizin severek izlediği diziden hepimizin ezbere bildiği bir jenerik. Altunizade’den köprünün hemen aşağısı Avrupa Yakası 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=kINODuG8Ou0

12) Evdeki Yabancı

Dizinin içeriğinden çok jeneriğini hatırladığımız bir diğer dizi daha. Hişt yabancı söyle bana sen kimsin benim evimde ne işin var öyle misin böyle misin?

13)Sıdıka

Sıdıka üzerinden yıllar geçmesine rağmen unutulmayan ikonik bir karakter. Jeneriği de en azından dizi kadar unutulmaz.

14)Sihirli Annem

Bir nesil Sihirli Annem izleyerek büyüdü. Dolayısıyla şu anda 20’li yaşlar nesli hala bu dizinin jeneriğini ezbere biliyor. Tüm anneler sihirli ama bizimkisi bir peri.

15)Çocuklar Duymasın

Şu anda bir türlü bitmemesiyle sevenlerini de sinir etmiş olmasına rağmen Çocuklar Duymasın ilk yayınladığı dönemlerde herkes tarafından çok seviliyordu. Tabiki jenerik müziği de öyle 🙂

16)Doktorlar

Neredeyse bütün ülkenin defalarca dizlediği bir diğer dizi Doktorlar. Sevenleri müziğine o kadar alışmış ki müziği duyar duymaz otomatik olarak dizinin başlamasını bekliyorlar.

17)Tatlı Hayat

Ah nerelerden geldik nerelere bak şimdi. Ah ne çok cefa çekti İhsan Beyle zevcesi 🙂

18)Kadın İsterse

Kadın İsterse kadınlarn azmini anlatan bir dizi olarak oldukça dikkat çekmişti. Türkiye’de Feminizmin başlangıcı esprilerine bile konu olan dizinin müziği de unutulmaz.

19)Med Cezir

Med Cezir’in jenerik müziği de Toygar Işıklı’dan geliyor.

20)Yalan Dünya

Gülse Birsel’in kalemin çıkan dizi bir Avrupa Yakası olamasa da severek izlendi. Jenerik müziği de akıllar da yer etti.

21)Hayat Bilgisi

Efsane Afet hocasıyla efsane bir dizi olan Hayat Bilgisinin hem müziğini hem başındaki diziyi anlatan kısa konuşmalarını ezbere biliyoruz sayılır.

https://www.youtube.com/watch?v=vz0Bf9W6M4o

22) Bir İstanbul Masalı

Masal gibi bir dizinin müziği daha.

23)Kavak Yelleri

Pinhani tarafından yapılmış jenerik dizinin gençlik heyecanını fazlasıyla yansıtıyordu ayrıca uzun süre herkes tarafından çok sevilen bir şarkı oldu.

24) Yalancı Yarim

Yalancı Yarim acı bir şekilde bitmiş olsa da Barış’ın sesinden açıp da Yalancı Yarim’in jeneriğini dinlemek çoğumuzu mutlu edecektir.

25)Fatmagül’ün Suçu Ne?

Yayınlandığı dönem oldukça tepki gören dizinin jeneriği Toygar Işıklı tarafından yapılmış.

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir