Türkiye’nin En Güzel 7 Yaz Kamp Alanı

Türkiye’nin En Güzel 7 Yaz Kamp Alanı

İşten güçten bir fırsat bulamadım, yıllık iznime bir ayriliyim, finallerin bitsin hemen mi diyorsunuz?  Siz bunlar bitsin gidicem derken yaz geldi çattı bile. Ülkemiz tatil olarak bir cennetken dolar euroda tavanları zorlarken kamp kaçırılmayacak bir fırsat haline geldi.  Kafa dinlemek için birebir hem masrafsız hem huzurlu bir kamp yapmak herkesin hayali. Biz de PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için Türkiye’nin en güzel 7 yaz kamp alanını derledik. Haydi buyurun yazının devamına…

 

1- Akyaka / Muğla

Akyaka merkezde kamp alanı dışında Azmak Nehri’nde tekne turu yapabilir, Gökova körfezindeki koyları yat turu ile keşfedebilirsiniz. Kamp için Akyaka’nın dışına bir 3 km kadarcık yürümeniz gerekiyor. Ücretli kamp alanlarında kalmak istemezseniz yol boyu Gökova körfezi manzaralı yerlerde bulabilirsiniz.

Ä°lgili resim

 

2- Olimpos / Antalya

Antalya Kumluca’da bulunan Olimpos Antik Kenti hem yaz tatili için hem de yaz kampı için ideal yerlerden biridir. Bölge Caretta Caretta kaplumbağalarının yavrulama alanı olduğundan sit alanı olarak korunmaktadır. Bu yüzden plajda çadır kurmak yasaktır. Ama bölgedeki ormanlık alanda çadır kurabileceğiniz alanlar mevcuttur.

 

3- İğneada / Kırklareli

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı bir belde olan İğneada 22 km sahili ile Türkiye’nin en uzun sahillerinden biridir. Trakya’nın Karadeniz’e bakan bölgesinde yer alan İğneada, gün doğumu ve batımında seyir zevkine doyulmayacak yerlerden.

iğneada ile ilgili görsel sonucu

4- Patara / Antalya

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan Gelemiş köyünün bulunduğu yer içinde bulunur. 12 km sahili ile adeta çölü andıran Patara, manzara olarak eşsiz fotoğraflar yakalamanızı sağlayabilir. He bu arada yengeç saldırılarına maruz kalmamak içinde çadırınızı kum tepelerine kurmayı unutmayın. Bizden söylemesi ?

Ä°lgili resim

 

5- İztuzu Plajı / Muğla

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan mahallesinde bulunan İztuzu plajı, Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’i birleştiren ana kanal üzerinde bulunuyor. 4,5 km uzunluğa sahip ve deniz suyu ile tatlı su arasında bulunan ender plajlardan biridir.

iztuzu plajı ile ilgili görsel sonucu

6- Salda Gölü / Burdur

Türkiye’nin Maldivler’i olarak adlandırılan Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçe merkezine 4 km uzaklıkta bulunuyor. Salda Gölü bugün ülkemizin en temiz gölleri listesinde birinci, dünyanın en temiz gölleri listesinde ise beşinci sırada. Aynı zamanda 184 metre derinliği ile ülkemizin en derin, dünyanın ise üçüncü gölü. Resmen milli gurur değil de ne! ????

salda gölü ile ilgili görsel sonucu

7- Eğirdir Gölü / Isparta

Isparta sınırlarında olan bir tatlı su gölü olan Eğirdir Gölü, yemyeşil ormanlık alanlarla ve meyve bahçeleriyle kaplanmış olan göl, deniz seviyesinden yüksekte olmasından dolayı yazın gitseniz bile sizi bunaltmayan bir yer.

Ä°lgili resim

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir