Pürüzsüz Bir Cilt İçin Evde Uygulanabilecek 7 Doğal Yöntem

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Evde Uygulanabilecek 7 Doğal Yöntem

Makyaj yapmaktan yada yapmasak bile cilt tipimizden dolayı pürüzlü bir cilt hepimizin derdi. Tabii biz de ünlüler gibi sürekli cilt bakımı yaptırıp bebek gibi bir ciltle gezmek isteriz ama maalesef… Ama neyse ki doğa bizden yana. Ucuz ama etkili yöntemlerin başında olan doğal ürünlerle pürüzsüz bir cilt elde etmek artık hepimizin elinde. Biz de PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak pürüzsüz bir cilt için sizlerin de evde kolay bir şekilde uygulayabileceği 7 doğal yöntemi yazdık…

 

1- Limon Suyu

Limonun içinde bulunan sitrik asit cildinizdeki renk düzensizliklerini eşitleyecek ve sivilcelerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak doğal bir şifa. Aynı zamanda cildin pH seviyesini eşitlemenize yardımcı olacaktır. Fakat bu limon suyuyla olan yöntemi sık sık uygulamamanız gerekiyor. Sıktığınız limon suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize sürmeniz yeterli olacaktır.

 

2- Salatalık

Eskiden beri televizyonlarda salatalık maskeleri görmeye alışkınız. Özellikle eski türk dizilerinin ayrılmaz unsuru gibi. Salatalık hem zayıflamak içinde vücuda çok faydalıyken yüzünüze sürdüğünüzde cildiniz içinde oldukça yararlı. Nazik bir şekilde yüzünüze salatalığı sürün ve yarım saat bekleyin. Bu işlem sonrasında cildinizin ferahladığını hissedeceksiniz. Ferahlatmaya devam ederken aynı zamanda sivilcelerle de savaşmaya başlıyor bile.

 

3- Karbonat

Siyah noktalar için hemen hemen herkesin bildiği oldukça basit bir peeling maskesi tarifi var. 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı karbonatı karıştırarak yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Düzenli olarak kullandığınızda cildinizin siyah noktalardan arındığını siz de farkedeceksiniz.

 

4- Zerdeçal

Antibakteriyel özelliği ile tanınan zerdeçal, cildinizden sivilceleri temizlemek için birebir. 1 yemek kaşığı zerdeçalın içine çok az su koyarak macun kıvamına getirin ve cildinize maske gibi uygulayın.

 

5- Bal

Bal maskesini düşününce “yapış yapış ya ne alaka?” diyebilirsiniz. Ama inanın pişman olacaksınız. Bir miktar balı cildinize sürüp yarım saat bekleyin ve ılık su ile durulayın. Haftada 2 kez bu işlemi uygulayın ve cildinizin daha önce olmadığı kadar pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

 

6- Elma Sirkesi

Bir şişenin dörtte birini elma sirkesi, dörtte üçünü ise su ile doldurun ve günlük olarak tonik olarak kullanın. Farkı hissedin ?

 

7- Domates

Domatesin içinde bulunan asitler cildinizi temizlerken aynı zamanda gözenekleri de sıkılaştırır. Cildinize domates suyunu uygulayarak gece boyu bekletebilirsiniz.

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir