Rastgele
5 dakikada okuyabilirsiniz

Netflix İçeriklerine En Çok Sansür Yapan Ülke Belli Oldu!

Dünya çapında 167 milyon üyesi olan online dizi ve film platformu Netflix, hangi ülkelerde hükümetlerin isteği ile hangi yapımların kaldırıldığının bir listesini yayınladı.

Yayınladığı dizi ve filmler ile her ülkede gündem olmayı başaran Netflix’de sansür ile çokça karşılaşıyor. Ülkemizde de RTÜK denetimine girmiş olması nedeniyle bu listede yer almak şaşırtıcı olmazdı. Ancak yapımların kaldırıldığı bu listede Türkiye yer almıyor. Türkiye şu ana kadar hiçbir içeriğin kaldırılmasını talep etmemiş görünüyor. En çok yapımı yayından kaldırmayı başaran ülke ise Singapur. Kaldırılan yapimlar listedesinde Singapur bu şekilde birinci sıraya oturmayı başardı. Singapur’da yayından kaldırılan dizilerin ortak noktası uyuşturucu ve Müslümanlar için sakıncalı görülen yapımlar olmasıdır.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Nisan 2018, 15:00

Sinema Tarihine Adını Altın Harflerle Yazdıran 5 Yönetmen

  1)Alfred HITCHCOCK   Dünya sinemasına 70’e yakın eseriyle iz bırakan Alfred Hitchcock 1899 yılında dünyaya gelmiştir. Yönetmen kamera açıları ve kurgu teknikleriyle ne kadar farklı bir yönetmen olduğunu kanıtlamıştır. Gerilim denilince neredeyse akla ilk gelen yönetmen olan Hitchcock filmlerinin genelinde cinayet ve suç konularını işlemiştir. Seyirici nasıl etkileyeceğini çok...

Devamını Görüntüle