Rastgele

Mühendislik Fakültesinde Okuyan Kızların Anlayacağı 14 Durum

Özellikle Makine ve elektrik-elektronik mühendisliklerinde kızlarımızın az olması ve bu durumdan çıkan sonuçları ele alalım dedik. Şahsen yaşadığım durumları da anlattığım yazıma hoş geldiniz.

1.Hocalar

Her daim “anladınız mı beyler” laflarına maruz kalmak zorunda kaldığımız hocaların gözleri sürekli sizin üzerinizdedir. Size sürekli “kızlar sesiniz hiç çıkmıyor azıcıkta siz konuşun” tarzında cümlelerle gelebiliyorlar.

2. Erkek çok, kibarlık gırla

İlk başlarda her şey güzeldir. Kapı açmalar olsun, önden buyurun olsun ama bu durumun süreceği 3-5 gün bir şeydir.  Daha sonra siz onlara kapı açmaya başlarsınız 😀

3. Kot giymek

Sınıfında çok erkek olan kızların dramı sürekli kot giymektir. Bazen kaçamak yapıp etek-elbise giyseler de genel olarak kot pantolon tercih edilir. Bu durumda da İİBF de okuyan kızlarla karşılaştırılırlar. “Bak onlar ne güzel giyiniyor bide kendine bak sürekli kot pantolon giyiyorsun.” gibi laflarla 4 sene geçirmek zorunda kalıyorsunuz.

Güzel arkadaşım ben kendimi  kot pantolonla assolist gibi hissediyorum belki sanane allah allah.

4. Batak, okey ve nargile

Ders araları olsun, ders çıkışları olsun yapacağınız aktivite batak ve okey oynamak. Bunları yaparken bir yandan nargile içmek. Nargile içmeseniz bile mutlaka yanlarında gider onların eğlencesine ortak olursunuz 😀

5. No sevgili! Yes kanka.

Kendine asılanları kankaya çevirmeyi öğrenirler. Bu sayede hem arkadaşsız kalmazlar hemde tehlikelere karşı kendilerini korurlar.

6. Hunharca küfür ederler

Mühendislik sınıfında okuyan genç kızlarımız delice küfür edebilirler. Bazen erkekleri bile şaşırtacak küfürler üretebiliyorlar. Ee kızlar küfür etmez diye bir kural mı var?

7. Çatık kaşlar

Sürekli çatık kaş gezmeye alışırsın. Fakültede kolay kolay gülemezsin çünkü erkeklerin göz hapsindesindir ve yanlış anlaşılmalar olabilir.

8. Ağır “abla” olursunuz!

O kadar erkeğin arasında naif olamıyorsunuz yok öyle bir dünya. Tutunabilmek için yapabileceğiniz tek şey var: Ağır abla olmak!

9. Kız kalabilmek zor zanaat.

1. ve 2. sınıflarda kendinize bakarsınız, makyajsız gelmezsiniz. peki ya 3. ve 4. sınıfta? Söyleyeyim: Makyajı nadir yaparsınız. Aynaya bakmaya bile üşenirsiniz. Kısaca küçük dayı gibi gezersiniz…

10. Kendine koca arayan kız arkadaşlar

“kankaaa sizin sınıfta erkek çok hadi kendine bir enişte seç” diyerek sizi bunaltan arkadaşlarınız türer. Hatta fifty fifty paylaşabiliriz diyeni bile çıkıyor.

11. Çay yap da içelim.

 

Tabii canım gelin. Teker teker gelin.

12. Çapkınlık

Birlikte kız kesersiniz. Eğer dikkat etmezseniz küçük bir abaza olabilirsiniz benden söylemesi…

13. Yalnızlık

Bazen kendinizi çok yalnız, yokmuşsunuz gibi  hisseder etrafta dişi bir varlık ararsınız…

14. Ve en güzeli

En iyi, en yakın arkadaşlarınız erkekler olur. Yeri gelir abi (kendi sınıf arkadaşlarımdan yola çıkarak) olup sizi kötü niyetli insanlara  karşı korurlar.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Haziran 2018, 00:58

Survivor’da Kim Elendi? Survivor’da Elenen Şok İsim!

Son potaya giren isimlerin Murat, Turabi ve Sema’nın olduğu oylamanın sonucu Acun Ilıcalı tarafından açıklandı. Murat, Turabi ve Sema’nın olduğu oylamada bu gece Survivor 2018’e veda eden Sema oldu. İlk katıldığı dönem rüzgar gibi esen Sema’nın bu gece elenmesi herkesi çok şaşırttı. Son zamanlarda düşen performansı ile hayal kırıklığı yaratsa...

Devamını Görüntüle