Muharrem İnce’nin Sosyal Medyayı Sallayan İzmir Mitingi

Muharrem İnce’nin Sosyal Medyayı Sallayan İzmir Mitingi

Sosyal Medyayı sallayan bugünkü Muharrem İnce İzmir Mitinginin genel hatlarını, PigmeLaf.Com Sosyal İçerik Platformu ailesi olarak sizin için düzenledik.

Hepimizin bildiği gibi, İzmir CHP’nin kalelerinden biri.

Günlerdir hazırlanılan ve büyük ses getireceği düşünülen CHP’nin İzmir mitingi ses getirmeyi bırakın resmen tüm Türkiye’yi salladı. Gündoğdu Meydanı’nda yaklaşık 2.5 milyon kişinin katıldığı mitingde vatandaşlar “internet yok” deyince İnce, “İnternet mi yok? Yani paraları çalıyorsun, sandıkta oyları çalıyorsun, sınavda soruları çalıyorsun, TRT’den hakkımı çalıyorsun, özel televizyonlara yayınlatmıyorsun, internet de yok, Allah belanızı versin ben siz daha ne diyeyim!” dedi.

https://twitter.com/dropthein/status/1009847425190768640

 

‘Türkiye’yi birleştireceğim” diyen İnce ”Her şey hazır, zımba gibi bir ekip var, yakında açıklayacağım. Bakanlar Kurulu’nu sadece CHP’den yapmayacağım. Bakanlar Kurulu’nda her partiden insan olacak.” şeklinde konuştu ve Kuleli Askeri Lisesi’ni tekrar açacağından bahsetti.

İnce yapacaklarından bahsederken;
“Türkiye Cumhuriyeti’nin seçiminde ilk kez bu seçimin kaybedeni olmayacak. Sadece anket şirketleri kaybedecek, Erdoğan bile kaybetmeyecek. Bu seçimi ben kazandığımda tüm Türkiye kazanmış olacak. Ben bütün annelere sesleniyorum, tüm partililerin annelerine sesleniyorum. Onlara iyi eğitim vereceğiz. Onları tarikatların yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz. Eğitimimiz, okullarımız arasında bir ayrıcalık olmayacak. Gelir dağılımda eşit olacağız. İşe alımlarda ayrım yapmayacağız, liyakat olacak. ” diyerek eğitimde yapacağı yeniliklerden bahsetti.
Ayrıca son zamanlarda konuşulan başa gelince yardımları kaldıracağı dedikodularına da;

“Son günlerde bir dedikodu uyduruyorlar; Muharrem İnce seçilince yardımları kesecekmişim. Hangi yardımları?

1-Doğum yardımları
2-Gebelik yardımı
3-Dul maaşı
4- Muhtaç asker ailesi yardımı
5-Şartlı eğitim yardımı
6-Öğrenci yardımı
7-Kaymakamlık bursu
8-Yoksullara kira yardımı
9-Engelli bakımı
10-Fakir muhtaç yardımı.

Sizin huzurunuzda 81 milyona söz veriyorum. Namus sözü veriyorum, bu saydığım yardımlara Temmuz ayından itibaren 100 TL zam yapacağım. Her şey hazır; kadro hazır, ekonomiyle kim ilgilenecek hazır.” diyerek yanıt verdi.

Mitingin coşkulu kalabalığının, alanı Konaktan başlayıp, Kordon Boyu’nun sonuna kadar doldurduğu görüldü.

 

Melis SAÇU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir