Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisinin Yayın Günü Belli Oldu

Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisinin Yayın Günü Belli Oldu

Aylardır merakla beklenen başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu ve Çetin Tekindor gibi güçlü isimlerin yer aldığı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin ekibi yayın günü için şafak saymaya başladı. Kanal D, 3 kez baştan çekimlerine başlanan ve teknik ekip sorunu bitmek bilmediğinden sürekli ekibi değişen Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin ilk bölümünün 20 Mart Salı akşamı saat 20:00’de yayınlanacağını duyurdu.

Fatih Sultan Mehmed

Proje tasarımını Thomas Brown’un üstlendiği dizide 30 Mart 1431’de Edirne’de dünyaya gelen 7. Osmanlı Padişahı ve aynı zamanda 2. Murat’ın oğlu olan Fatih Sultan Mehmed’in hikayesi anlatılacak. Müjdelenen Padişah Fatih Sultan Mehmed’i ise Kenan İmirzalıoğlu canlandıracak. Gencecik yaşında bir şehri feth eden padişahı canlandıracak olan Kenan İmirzalıoğlu, yaşı itibariyle dizinin tanıtım fragmanları dönmeye başladıktan sonra tüm sert eleştirilerin hedefinde yer aldı ancak bu eleştirilere bir cevap vermedi. Yaşının dizi için abartılı olup olmayacağını ancak yayınlanmaya başladığında görebileceğiz.

Dev Çekim Alanı

Dönem dizisinin çekimi 4.000 m ² kapalı, 50.000 m² açık alana kuruldu. Görkemli bir dönemin dizisi olacak Mehmed Bir Cihan Fatihi’nin arka planında 500’den fazla kişi her şey kusursuz olsun diye çalışmakta. Yapılan işin en iyisini ortaya çıkarmak için titizlikle çalışan ekip 3 kez dizinin çekimlerine baştan başladı. Bu da yetmedi ve defalarca teknik ekip değişti.

Aksiyon Sahneleri İçin Eğitim

Dizi, söylediğimiz gibi sadece kadrosu ile değil aynı zamanda arka planındaki isimleriyle de dev bir kadroya sahip. Harry Potter filminin aksiyon sahneleri için eğitim veren Jason White ve dünyaca ünlü filmlerde aksiyon sahnelerinde eğitim konusunda adını duyurmuş olan Nomad Stunt gibi isimler dizi ekibine yoğun bir eğitim verdi.

 

Ustalar Geçidi

O3 Medya tarafından Kanal D için yapılan ve yönetmenliğini Altan Dönmez’in yapacağı dizinin kadrosu adeta bir ünlüler geçidi olacak. Merakla beklenen ve ekranlarda özlenen Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra en çok heyecan yaratan isimlerden biri de Çetin Tekindor oldu. Aynı zamanda Metin Akpınar, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Funda Eryiğit, Burak Tamdoğan, Ertan Saban, Duygu Boztepe, Sevinç Meşe ve Toprak Sağlam ise dizinin diğer açıklanan isimlerinden.

20 Mart Salı akşamı yayınlanacak olan diziyi merakla bekliyoruz.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir