Başarılı İnsanların 10 Özelliği

Başarılı İnsanların 10 Özelliği

İzlediğimiz ya da gördüğümüz pek çok başarılı insan var. Her seferinde onların başarıya ulaşana kadar neler yaptıklarını görmezden geliyoruz ancak onların fazlasıyla ortak noktası vardır.

1. Üretkendirler.

Hangisinin geçmişine ve sonrasına bakarsanız bakın kesinlikle üretmekten asla vazgeçmediklerini göreceksiniz. Üretmek onlar için neredeyse nefes almak gibidir. Üretmekten pes etmedikleri için başarı onlarla olmaya devam eder.

2. Mantıklı ve irade sahibidirler.

Başarılı İnsanların 10 Özelliği

Onların hayatında büyük yıkıcı duygulara yer yoktur. Duygularını geri plana atmayı ve gerçeği görmeyi her zaman iyi bilirler. Tüm bunların yanında ise her biri inanılmaz bir iradeye sahiptir.

3. Basit bakış açısından bakarlar.

Çok fazla detaylı düşünmeleri zaten genel ancak onları başarılı kılan bir özellikleri ise basit bakış açılarını yakalamış olmalarıdır. Bunu hangisinin hayatına bakarsanız bakın görebilirsiniz. Fazla detayların arasında boğulup başarısız olmak değil aksine basit ve başarı getiren şeylere odaklanırlar.

4. Az ve çok kavramları yoktur. Adım adımdır!

Gelişme tam anlamıyla bir gelişmedir. Az ya da çok gelişme yoktur. Sadece gelişme vardır.

5. Hatalarından ders alırlar.

Herkes hata yapabilir ve evet onlar da hayatlarında birçok hata yapan insanlardandır. Tek fark onlar hatalarından her zaman ders alır.

6. Dengeli bir hayat sürerler.

Kimi günde 2 saat uyur kimi her gün spor yapar ya da günde 10 saat uyur ama onların bir programı ve hayatlarının bir dengesi olmadığını kimse iddia edemez. Hayatınızda sadece tek bir alana odaklanırsanız dengenizi kaybedersiniz. Evet, onlarda bunu bildikleri için gün içinde her alanda var olmaktadırlar. Her şey dengelidir.

7. Hızlı karar ve hızlı adımlar onların işidir.

Adımlarını aylarca düşünenlerin aksine onlar gündemi ve zamanı hızlı yakalar. Hızlı düşünmek, karar ve ardından da adımlar gelir. Bir başkası o adımı atana dek onlar çoktan başarmış olacaklardır.

8. Cesaret ederler.

Atılımların ve kararların ardında tabi ki cesaret yatmaktadır. Herkes cesaret edebilseydi zaten herkes başarılı olurdu. Biz de burda bunu yazıyor olmazdık.

9. Denemekten vazgeçmezler.

Bir kere yenildiklerinde vazgeçmezler. Her gün bir buğday kadar bile ilerleme kaydetseler onlar pes etmeyi bilmezler. Denemekten asla vazgeçmeden devam ederler ve sonunda başarırlar.

10. İletişim konusunda iyidirler.

Başarılı insanların etrafındaki insanlara bakın! Ne gördünüz? Her düşünceden her yaşamdan farklı bir insan değil mi? Evet, tam olarak böyle. Çünkü onlara başarıyı getiren bir anahtar kelime de “İletişim” olacaktır. Herkes ile iletişim kurabilirler.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir