Makyaj Temizlemek Neden Önemli?

Makyaj Temizlemek Neden Önemli?

Makyaj temizlemek, makyaj yapmayı sevenler için önemli bir detaydır. Güzel görünmek için makyaj malzemeleri kadınlar için vazgeçilmez diyebiliriz. Fakat bazen yüzümüzdeki makyajı temizlemek zor gelip yatıp uyumak gibi bir hata yapabiliyoruz. En azından her kadın bunu birkaç kez yapmıştır. Makyaj malzemelerinin içerikleri düşünülünce temizlemeden uyumak cildimize yapacağımız büyük bir kötülük diyebiliriz. Bu nedenle temizlik de büyük önem taşıyor. Biz de şimdi size makyajı temizlemeden uyumanın zararlarından bahsedeceğiz. İyi okumalar.

İşte makyajı silmeden uyumanın zararları:

Tüm yüze uygulanan kapatıcı ve fondöten gözeneklerin hava almasını engeller.
Eğer ten makyajınızı temizlemeden uyursanız cildinizde sivilce oluşumuna ve siyah noktaların artışına sebep olabilirsiniz.

Makyaj temizlemek de en az makyaj yapmak kadar ciddi ve özen gerektiren bir iştir. Bazen zorlanıyor olsak bile bunu yapmak zorundayız.

Göz makyajı diğer önemli husus temizlenmemiş maskara, far, eyeliner kirpik dibi iltihaplarına, göz enfeksiyonuna neden olabilir. Ayrıca maskara kalıntıları kirpiklere zarar verip kırılıp, dökülmesine sebep olur.

Kaşlara şekil vermek, belirginleştirmek için kaş kalemlerini kullanıyoruz ama kaş diplerinde uzun süre kalınca sertleşmeye sebep oluyor. Zamanla kaşlarda dökülmelere sebep olma ihtimali var.

Gördüğünüz gibi gereken özeni göstermediğimiz zaman karşımıza ciddi sorunlar gelebiliyor. Bu konuda size yardımcı olacak ve işlemi hızlandıran pek çok yardımcı ürün bulunuyor. Tabi onların da seçimini dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Cilt tipinize uygun makyaj temizleme ürünlerini tercih etmeniz gerekiyor. Herkesin kullanıp sevdiği ürünler, sizin için yanlış olabilir. Kendinize ve cildinize en uygun olanı belirlemelisiniz.

Makyajı silmeden uyumanın özellikle de bu hatayı sıkça tekrarlamanın en tehlikeli yanlarından birisi de cildi hızlı yaşlandırır.

Eh hiçbir şey sizi ikna edemediyse bile hızlı yaşlandırma etkisi sizi ikna eder diye düşünüyoruz. Bu gerçekten istemeyeceğimiz bir durum diye düşünüyorum. Kim cildinin erken yaşlanmasını ister ki?

Mutlaka göz çevrenizi ve cildinizi tahriş etmeden nazikçe makyaj temizleme yağları, misel sular veya temizleme sütleri ile makyajınızı cildinizden arındırın. Her ürünü araştırmadan cildinizde kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Sadece makyaj malzemeleri değil makyaj temizlemek için gerekli ürünler için de bu durum aynıdır. Bu nedenle uzman kişilerden yardım alabilirsiniz.

Unutmayın ki cildinize ne kadar iyi bakarsanız o kadar az makyaja ihtiyaç duyarsınız!

Ayşe Şahin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir