Hiçbir Dizi Bu Kadar Keyifli Olmamıştı: How I Met Your Mother

Hiçbir Dizi Bu Kadar Keyifli Olmamıştı: How I Met Your Mother

Fenomen dizi How I Met Your Mother dizisinin konu ve karakterlerini ele alacağımız bu yazıyı okumadan önce yapmanız gereken ilk şey; “SUIT UP!”

 

[WPGP gif_id=”1560″ width=”600″]

 

İçeriğimizi dizinin hayranlarının beğeneceğini ve izlemeyenlerinin ise yazıyı bitirdikten hemen sonra dizinin ilk bölümünü açacağını garanti ediyorum. Çok mu kendini beğenmiş gibi oldu? O zaman iddiaya var mısınız? “CHALLENGE ACCEPTED”

 

[WPGP gif_id=”1569″ width=”600″]

 

How I Met Your Mother, kelimenin tam anlamıyla LEGEN -wait for it- DARY, LEGENDARRY bir diziydi.

 

[WPGP gif_id=”1567″ width=”600″]

 

Amerika’da çekilen dizinin yaratıcıları, üniversiteden beri yakın arkadaş olan Carter Bays ve Craig Thomas’tır.

 

 

2004-2014 yılları arasında, tam 9 sezon boyunca izlediğimiz dizinin başrol oyuncuları; Josh Radnor, Alyson Hannigan, Jason Segel, Cobie Smulders ve Neil Patrick Harris’tir.

 

 

Finali ile kimimizi gülümseten, kimimizi bir hüzne boğan, kimimizi ise sinir krizine sokan dizinin konusuna gelirsek:

 

[WPGP gif_id=”1572″ width=”600″]

 

Dizi, 2030 yılında Ted Mosby’nin (Josh Radnor) çocuklarına “Çocuklar size inanılmaz bir hikaye anlatacağım; annenizle nasıl tanıştığımın hikayesi.” demesiyle başlıyor ve hemen ardından 25 sene öncesine 2005 yılına geçiş yapıyoruz.

[WPGP gif_id=”1574″ width=”600″]

 

Ted Mosby, en yakın arkadaşı Marshall Eriksen’in (Jason Segel) yıllardır birlikte olduğu ve çok sevdiği kız arkadaşı Lily Aldrin‘e (Alyson Hannigan) evlenme teklif etmesiyle kendi hayatını sorgulamaya başlıyor. Bekarlıktan sıkıldığını fark ediyor ve tıpkı en yakın arkadaşları Marshall ve Lily gibi aşık olup evlenmeye karar veriyor. Marshall ve Lily ile kaldığı evin aşağısındaki McLaren’s Pub’a inerek bu düşüncesini diğer yakın arkadaşı Barney Stinson’a (Neil Patrick Harris) söylerken inanılmaz bir şey oluyor ve hayatının aşkı olduğunu düşündüğü Robin Scherbatsky (Cobie Smulders) ile göz göze geliyor.

 

[WPGP gif_id=”1576″ width=”600″]

 

Tam 208 bölüm boyunca, Ted Mosby’nin gerçek aşkı arayışını, bununla birlikte başına gelen komik ya da traji-komik olayları izliyoruz. Aynı zamanda “Keşke benim de öyle bir arkadaş grubum olsa!” diye iç geçirdiğimiz komik, eğlenceli ve özgün beş arkadaşın yaşadıklarına şahit oluyoruz.

 

[WPGP gif_id=”1578″ width=”600″]

 

!!!YAZININ BURADAN SONRASI SPOİLER İÇERİR!!!

Theodore Evelyn Mosby (Josh Radnor)

 

Ah Teddy…

 

[WPGP gif_id=”1587″ width=”600″]

 

Ah Schmosby…

 

[WPGP gif_id=”1583″ width=”600″]

 

Dizide sürekli “The One” ı arayan, umutsuz bir aşık. Ama aynı zamanda mesleğine de aşık bir mimar. “Ted Mosby, Arctitect. ;)”

 

 

Ted, mimariye hayrandır. Empire State binası ile dertleşir, arkadaşlarına sürekli mimarlığın tarihçesinden bahseder. Ancak meslek hayatında bir türlü dikiş tutturamadığı için daha sonra bir üniversitede profesörlük yapmaya başlar. İlk gün, ilk derste yanlış sınıfa girse de Ted Mosby öğrencilerinin aşık olduğu bir hoca olur.

 

[WPGP gif_id=”1602″ width=”600″]

 

Her ne kadar Barney Stinson sürekli, Ted’in en yakın arkadaşı olduğunu söylese de Ted için o en yakın arkadaş Marshall Eriksen’dır. Üniversite aynı odayı paylaşmak zorunda kalan Ted ve Marshall çok kısa sürede dost olurlar.

 

[WPGP gif_id=”1610″ width=”600″]

 

Okul bittikten sonra Marshall’la birlikte New York‘ta bir eve çıkarlar. Marshall’ın üniversiteden beri kız arkadaşı olan Lily de onlarla birlikte yaşar.

 

 

Ted’in bir diğer yakın arkadaşı, takım elbiseleri ve çapkınlığı ile ünlü Barney Stinson‘dır. Sürekli takıldıkları McLaren’s Pub’ın erkekler tuvaletinde tanışmışlardır ve Ted’in nasıl olduğunu anlamadığı bir şekilde Barney hayatına girmeyi başarmıştır.

 

 

Ted Mosby, 1.bölümde Robin Scherbatsky’e aşık olsa da Ted’in ilk günden ona “Seni seviyorum.” demesi Robin’i korkutur. Aynı zamanda Robin’in Ted gibi evlenme ve çocuk yapma gibi hayalleri yoktur. Bu yüzden Ted’in sevgilisi olmak yerine arkadaşı olmak ister ve böylelikle gruba katılmış olur.

 

[WPGP gif_id=”1619″ width=”600″]

 

Sonrasında Robin’den aşkına karşılık bulamayan Ted Mosby bir arkadaşlarının düğününde tanıştığı Victoria’ya vurulur. Bu sefer duygularına karşılık alan Ted ve Victoria aşkı sezon sonuna kadar devam eder. Sonra Ted’in, Almanya’ya gittiği için uzak mesafe yürütmeye çalıştığı Victoria ile ilişkisi, onu Robin’le aldatması sonucu biter.

 

[WPGP gif_id=”1621″ width=”600″]

 

Dizi eğer 1.sezonda final yapsaydı; Victoria “the mother” olacaktı. Ancak devam kararının ardından Victoria ile ilişkisi bitirilmiştir.

[WPGP gif_id=”1623″ width=”600″]

 

1.sezonun sonunda Robin’ine kavuşan Ted çok mutludur. Her ne kadar mutluluğu Marshall-Lily çiftinin ayrıldığını öğrendiği anda sekteye uğrasa da Ted havalarda uçmaya devam eder.

 

[WPGP gif_id=”1625″ width=”600″]

 

Ancak bu mutluluk da uzun sürmez. Robin, Ted’in ona evlenme teklifi ettiğini zannettiğinde çıldırır. Evlenmek istemediğini, Dünya’yı gezen bir muhabir olmak istediğini söyler. Ted Robin’in teklifi karşısında ilişkilerinin bir sonu olacağını anlar ve ayrılmak durumunda kalırlar.

 

[WPGP gif_id=”1627″ width=”600″]

 

Bu işe ise en çok sevinen; Barney Stinson olur! Çünkü ekürisine kavuşmuştur ve efsane kaldığı yerden devam eder!

 

[WPGP gif_id=”1629″ width=”600″]

 

3.sezonda Robin ile ayrılığından sonra aşk acısı çeken Ted, Robin’in sevgilisiyle birlikte Arjantin’den dönüşünden sonra kafayı dağıtmak için dışarı çıkar ve sarhoşken beline kelebek dövmesi yaptırır. Bu dövme arkadaşları tarafından büyük bir coşkuyla karşılanır!

 

[WPGP gif_id=”1632″ width=”600″]

 

Ted dövmeyi sildirmek için Stella Zinman‘ın ofisine gider ve ona aşık olur! Stella’nın 10 seans boyunca “hayır” demesini önemsemez ve son seanstan sonra onu 2 dakikalık bir randevuya çıkararak hayırı evete çevirmeyi başarır.

 

[WPGP gif_id=”1634″ width=”600″]

 

Hatta sezon sonunda geçirdiği bir trafik kazası sonucu Stella’ya evlenmek teklif eder.

 

 

4.sezonda evlilik hazırlığında olan Ted’i kötü bir sürpriz bekler. Eski sevgililerin düğüne çağrılmaması gerektiğini söyleyen Stella, düğün günü Ted’i, Ted’in zoruyla düğüne gelen eski sevgilisi ve kızının babası Tony için terk eder. Bu durum sonraki sezonlarda Tony’nin yapımcılığını üstlendiği “Wedding Bride” filmiyle taçlanır, Ted’in unutmasına izin verilmez.

 

 

Tony’nin vicdanı bir türlü rahat etmediği için Ted’e bir üniversitede profesör olması için teklif sunar. Ted bu teklifi başlarda kabul etmese de kariyeri iyi gitmediği için kabul etmek zorunda kalır. Ted’in  o zamanlar bilmediği şey ise; ilk dersini verdiği yanlış sınıfta, yıllar sonra tanıyıp aşık olacağı ve çocuklarının annesi olacak kadının da olduğudur.

 

[WPGP gif_id=”1638″ width=”600″]

 

Ted’in 9.sezona kadar aşk hayatı hep hareketlidir. Robin, Victoria, Stella, Karen, Zoey ile ciddi ilişkiler yaşamıştır kendine göre. Bunun dışında; Natalie, Royce, Naomi, Stacy, Cathy, Blah blah, Jeanette ve daha bir çok kız arkadaşı olmuştur. Yaklaşık 30 kadından sonra nihayet “The One” a kavuşur tabi.

 

[WPGP gif_id=”1640″ width=”600″]

 

O zamanlar gerçek hayattaki sevgilisi olan Lindsay Price dizinin “Spoiler Alert” bölümünde Ted’in kız arkadaşı Cathy’i canlandırmıştır.

 

 

Ted’in gerçek aşkı ile tanışmadan önce son sevgilisi çatlak Jeanette’tir.

 

[WPGP gif_id=”1643″ width=”600″]

 

Ve Ted Mosby uzun bir yolun ardından sonunda hayatının gerçek aşkı Tracy Mc’Conall ile 9.sezonda Robin ve Barney’nin düğününde tanışır.

 

[WPGP gif_id=”1645″ width=”600″]

 

Ted gerçekten mutlu ve aşıktır. Tracy ile ortak yönleri çoktur. Evlenmeye karar vermişlerdir. Ancak Tracy’nin hamile olması sebebiyle düğünü ertelerler. İlk çocukları doğduktan sonra evlenebilen Tracy ve Ted’in bir çocukları daha olur ve 2 çocuklu, mutlu bir aile olurlar.

 

 

Tacy’nin kanser sonucu ölmesinden sonra Ted çocuklarına annelerini anlatmaya başlar. Ancak tüm hikayeyi dinleyen çocuklar babalarının artık hayata dönmesini ve hikayenin başından beri anlattığı Robin teyzelerine hala aşık olduğunu söylerler. Ve Ted Mosby Robin için, tıpkı ilk bölümde olduğu gibi Mavi Fransız Kornosu çalarak tekrar onun kapısına dayanır.

[WPGP gif_id=”1657″ width=”600″]

 

Marshall Eriksen (Jason Segel)

 

1.90 küsür boyu olduğu halde ailenin en kısası olduğu için annesi tarafından şımartılmış, abileri tarafından alay edilmiş, doğaya aşık ve sırf bu sebeple çevreyi korumak için avukat olmuş, iyilik meleği, hayal dünyası geniş,  Lily’e çılgınlar gibi aşık bir karakter; Marshall Eriksen!

 

[WPGP gif_id=”1663″ width=”600″]

 

Dizinin renkli karakterlerinde benim için 2.sırada Marshall. En dikkat çeken özelliği ise; asla yalan söylememesi ve sır tutamamasıdır.

[WPGP gif_id=”1665″ width=”600″]

 

Lily, onun ilk ve tek sevgilisidir. Ona körkütük aşıktır. 1.sezonda bir ayrılık yaşamış olsalar da bunun üstesinden gelip evlenmişler ve Marshmallow ve Lilypad olarak hayatlarına devam etmişlerdir.

 

[WPGP gif_id=”1667″ width=”600″]

 

Hayaletlere, uzaylılara, Big Fudge’a ve daha birçok doğaüstü yaratığa inanır ve hiçbir oyunda yenilmez! Aynı zamanda Ted gibi o da büyük bir  Star Wars hayranıdır!

 

[WPGP gif_id=”1669″ width=”600″]

 

Lily onun için herkesin üstündedir. Onunla bir aile kurmak ve bir sürü çocuk yapmak ister, yapar da. İlişkileriyle herkesin iç geçirmesine neden olur. Çoğu insan onlar gibi bir ilişkiye sahip olmak ister.

 

[WPGP gif_id=”1671″ width=”600″]

 

Dizide 6.sezonun 13.bölümü “Bad News” da senaryo gereği Lily’nin Marshall’a hamile olduğunu söylemesi gerekir. Ancak son anda bir değişiklikle senaristler, Lily’i oynayan Alyson Hannigan‘a Marshall’a babasının öldüğü haberini vermesini isterler. Bu değişiklikten Jason Segel’in haberi yoktur. Çekim sırasında Lily, Marshall’a babasının öldüğünü söylediğinde Jason Segel bozuntuya vermez ve ortaya muhteşem bir oyunculuk çıkar.

 

[WPGP gif_id=”1673″ width=”600″]

 

Dizi boyunca eşi olan Alyson Hannigan, Jason Segel‘in sigara tirkayisi olmasından hiç hoşlanmıyor. Sigarayı bırakmasını yoksa onunla bir daha öpüşmeyeceğini söylüyor.  Bunun üzerine Segel sigarayı bırakmaya çalışıyor. Segel ve Hannigan bir ceza sistemi başlıyor. Buna göre; Segel her sigara içtiğinde Hannigan’a 10$ vermek zorunda. Segel’in Hannigan’a borcu epey birikince bu sefer kendini gerçekten zorluyor ve sigarayı bırakmak için bir sürü yola başvuruyor. Sonuç olarak tamamen bırakıp bırakmadığını maalesef ki bilmiyoruz.

 

[WPGP gif_id=”1675″ width=”600″]

 

Marshall Ted’in en büyük destekçisi. Dostlukları özenilesi ve harika. Ted her kızı ‘The One’ diye karşılarına getirdiğinde Marshall da onunla birlikte seviniyor, Ted aşk acısı çekerken yanında oluyor. Aynı zamanda Barney onunla sürekli ilk sevgilisiyle evlendiği için iğnelese de onun da en yakın arkadaşı. Hatta bir dönem aynı şirkette çalışmak zorunda kaldığı Barney ile bir olup Ted’le dalga geçtikleri bile oluyor.

[WPGP gif_id=”1677″ width=”600″]

 

Dizinin son sezonunda avukat olarak çevreyi yeterince koruyamadığına karar verip yargıç oluyor ve Lily ve çocuklarıyla mutlu mesut yaşayıp gidiyor.

 

[WPGP gif_id=”1679″ width=”600″]

 

Lily Aldrin (Alyson Hannigan)

 

Arkadaş grubunuzda sürekli diğerlerine akıl verip yol gösteriyor musunuz? Grubun bütün üyeleri bir sorunları olduklarında hemen size mi geliyorlar? Peki o grubu bir arada tutanın siz olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman HIMYM dizisindeki Lily Aldrin karakterinin sizin bir kopyanız olduğunu söyleyebiliriz!

 

[WPGP gif_id=”1726″ width=”600″]

 

Lily Aldrin Sanat Tarihi okumuş bir anaokulu öğretmeni.

 

[WPGP gif_id=”1728″ width=”600″]

 

Sempatik, sevimli, güzel, akıllı. Ama biraz da çatlak ve deli! İnsanları manipüle etme yeteneğini de fazlaca gelişmiş!

 

[WPGP gif_id=”1730″ width=”600″]

 

Marshall’dan sonra en çok sevdiği şey alışveriş diyebiliriz!

 

[WPGP gif_id=”1732″ width=”600″]

 

Doğum günlerine bayılır!

 

[WPGP gif_id=”1734″ width=”600″]

 

Ted’in elinden tutup getirdiği her kız arkadaşı için Veranda Testi uygular.

 

 

Lily tıpkı kocası gibi asla sır tutamaz. Ama bu herkesin ona en gizli korkularını, hayallerini anlatmasını engellemez. Çünkü Lily anaçtır, şefkat doludur.

 

[WPGP gif_id=”1737″ width=”600″]

 

Lily’i üzecek bir şey mi dediniz? Ya da kalbini kıracak bir şey mi yaptınız? Onu sinirlendirip öfkelendirdiniz mi? O zaman sevdiğiniz bir eşyanın kaybolmasını sakın ha yadırgamayın. Çünkü “Aldrin Justice” diye bir şey var! Aldrin Justice’den yırtmayı başarsanız da Lily’nin “You dead to me” bakışından kesinlikle yırtamazsınız!

 

[WPGP gif_id=”1739″ width=”600″]

 

Lily daha çocukken annesi ve babası boşanmıştır. Babasının sorumsuzluğu ve masa oyunu yaratıp satmaya takıntılı olmasından ötürü Lily babasıyla hiç ama hiç anlaşamaz. Ancak Lily’nin doğumundan sonra babasıyla ilişkisi de garip ama tatlı bir hal alır.

 

 

Eriksen ailesinin bütün fertleri iri olduğu için ve pek anlaşamadığı kayınvalidesi onu sürekli doğum konusunda korkuttuğu için bebek yapmak istemese de daha sonra anne olma isteğine daha fazla karşı koyamaz ve ilk bebeği Marvin-wait for it- Eriksen‘ı doğurur. Sizce de süper bir ismi yok mu?

 

[WPGP gif_id=”1742″ width=”600″]

 

Anaokulu öğretmenliğini Mr.Captain’ın ona bir Sanat Danışmanı olması için iş teklif etmesiyle bırakır. Yoğun bir tempoyla çalışan Lily’e kaptanın daha sonra bir teklifi daha olur. Kaptan İtalya’ya taşınır ve Lily’nin de Sanat Danışmanı olarak onunla gelmesini ister.

 

[WPGP gif_id=”1745″ width=”600″]

 

Marshall’ın hayali olan yargıçlık ile İtalya’ya taşınma durumu aynı ana denk gelir. Lily hem gitmek ister hem de kocasını bir başına New York’da bırakmaz istemez. Eee Marshall’da yargıçlık teklifini reddedemez? Marshmallow ve Lilypad bu zor durumu nasıl halledecekler?

 

[WPGP gif_id=”1747″ width=”600″]

 

Lily ikinci çocuklarına hamile kalınca bunu saklamak istese de başarılı olamaz. Marshall bunu öğrendiğinde ise biricik karısının elinden tutup ‘Sen benim hayallerimi gerçekleştiriyorsun. Sıra bende.’ der ve yargıçlıktan vazgeçerek İtalya’ya karısıyla birlikte taşınır. Kızları Daisy’de orada doğar.

 

[WPGP gif_id=”1749″ width=”600″]

 

Final bölümünde New York’da, Lily’nin 3.çocuğa hamile olduğunu ve Marshall’ın yargıç olduğunu görüyoruz. Onlar mutlu, biz mutlu!

 

[WPGP gif_id=”1753″ width=”600″]

 

Alyson Hannigan’ın eşi Alexis Denisof’u da dizide görmeniz mümkün! Denisof seride karşımıza Sandy Rivers karakteriyle karşımıza çıkıyor. Rivers, Robin’i yatağa atmaya çalışan iş arkadaşı rolünde!

 

[WPGP gif_id=”1755″ width=”600″]

 

Alyson Hannigan’ın 4.sezondayken hamile kalıyor. Hamileliği nedeniyle göbeğini saklayacak şekilde çekimler yapılsa da son üç dört bölüm Barney’nin yaptığı bir şaka üzerine bir süre grupla görüşmeme kararı aldığı için görüşmüyormuş gibi görünüyor. Sezon finali ise daha önceden çekildiği için bir sıkıntı olmuyor.

 

[WPGP gif_id=”1887″ width=”600″]

 

Robin Charles Scherbatsky (Cobie Smulders)

 

Muhabir Robin Scherbatsky mi demeliyiz?

 

[WPGP gif_id=”1757″ width=”600″]

 

Yoksa pop star Robin Sparkles mı?

 

[WPGP gif_id=”1759″ width=”600″]

 

Genç yaşta Kanada’nın en ünlü pop starı olan Robin, bu şöhretten sıkılır ve dünyaca ünlü bir haber muhabiri olmak için New York’a göç eder.

 

[WPGP gif_id=”1762″ width=”600″]

 

Gerçek hayatta da Kanadalı olan Cobie Smulders‘ın canlandırdığı Robin karakteriyle dizi boyunca Kanadalı olduğu için dalga geçilir.

 

[WPGP gif_id=”1764″ width=”600″]

 

En çok Barney, Kanada ve Robin’le dalga geçer, babasını bulduğunda bir tarafının Kanadalı olduğunu öğrenmesi bile onu durdurmaz.

 

[WPGP gif_id=”1766″ width=”600″]

 

Robin hırslı, çalışkan, güzel, seksi bir kadındır. Kariyeri her şeyin önündedir.

 

[WPGP gif_id=”1768″ width=”600″]

 

İş arkadaşı Patrice‘i çok sever!!!

 

[WPGP gif_id=”1770″ width=”600″]

 

Annesi Robin’e hamileyken babası onu erkek beklediği için doğumunda hayal kırıklığına uğrar. Ama bu onu erkek evlat gibi görmesini engellemez. Robin’i tam anlamıyla erkek gibi büyütür.

 

 

Robin’in pop star olması da bu sayede olur. Babasının onu erkek gibi görmesinden sıkılan Robin annesinin yanına giderek Kanada’nın unutulmaz pop starı olur.

 

[WPGP gif_id=”1773″ width=”600″]

 

Gelelim Robin’in aşk hayatına…

 

[WPGP gif_id=”1775″ width=”600″]

 

Ted’in onu barda görmesi ve Barney’nin onları “Have you met Ted?” diyerek tanıştırması ile başlıyor dizideki hikayesi. Ancak kariyeri için Ted’den hoşlansa bile kendini geri çekiyor. Çünkü evlenmek istemiyor, çocuklardan nefret ediyor.

 

[WPGP gif_id=”1777″ width=”600″]

 

Ted’in başkasıyla birlikte olması Robin’in kendi duygularını fark etmesini sağlar. Victoria ile ilişkisi boyunca onları uzaktan izler. Ancak Victoria ile Ted’in ayrılmak üzere olduğunu fark edince daha fazla duygularını saklayamaz.

 

[WPGP gif_id=”1779″ width=”600″]

 

Ted’in aslında onunla Victoria’yı aldattığını öğrenir, Ted’i evden kovar. Bir süre yüzüne bakmaz. Ancak sonra Ted’in inadına ve aşkına karşı koyamaz.

 

[WPGP gif_id=”1781″ width=”600″]

 

Ted ile birliktelikleri son bulunca Robin Arjantin‘e gider ve oradan Gael ile birlikte döner. Ama onunla da yürümez. Dizi boyunca Robin’in bir sürü erkek arkadaşı olur.

 

[WPGP gif_id=”1784″ width=”600″]

 

Bunlardan bazıları; Derek, Nate, Nick, Bob, George, Kevin, Don Frank, Simon…

 

[WPGP gif_id=”1786″ width=”600″]

 

Çıktığı erkeklerden en akılda kalanlardan biri bana kalırsa; The Naked Man! 

 

 

Barnman and Robin!

 

[WPGP gif_id=”1788″ width=”600″]

 

Dünya dizi tarihinde en yakışan, en birbirini tamamlayan, en güzel, en ateşli, en harika, en muazzam çifti!

 

[WPGP gif_id=”1790″ width=”600″]

 

İkisi de evliliğe inanmıyor, ikisi de ebeveyn olmak istemiyor. İkisi de çapkın ama birbirlerine aşık olunca duruluyorlar.

 

[WPGP gif_id=”1792″ width=”600″]

 

Duygularına bir süre ket vurmaya çalışsalar da başarılı olamıyorlar. Peki bu işe en çok sevinen kim dersiniz?

 

[WPGP gif_id=”1794″ width=”600″]

 

İkisi de özgürlüklerine aşık olduğu için bu ilişki maalesef ki bir süre sonra çatırdamaya başlıyor.

 

[WPGP gif_id=”1796″ width=”600″]

 

Ve berbat son…

 

[WPGP gif_id=”1798″ width=”600″]

 

İkisi de ayrılıkla farklı şekillerde başa çıkmaya çalışıyorlar.

 

[WPGP gif_id=”1800″ width=”600″]

 

Tam olmayacaklarını kabullenmişken…

 

[WPGP gif_id=”1802″ width=”600″]

 

Barney’nin dahiyane sayılacak planı ile Robin evlenme teklifini alıyor ve evlilik denince kaçan kızımız Barney’e ‘Evet!’ diyor.

 

[WPGP gif_id=”1804″ width=”600″]

 

9.sezon boyunca düğün hazırlıklarını ve düğünü izliyoruz.

 

[WPGP gif_id=”1806″ width=”600″]

 

Ama maalesef finalinde bizleri derin bir üzüntüyle baş başa bırakıyorlar.

 

[WPGP gif_id=”1808″ width=”600″]

 

Cobie Smulders dizide her ne kadar evlilikten ve çocuklardan nefret ettiğini söylese gerçek hayatta Taran Killam‘la mutlu bir evliliği ve çocukları var. O da tıpkı Alyson Hannigan gibi hamileyken diziye devam ediyor. Göbeğini saklamak için çekimleri ona göre ayarlıyorlar ancak bazı yerlerde koca göbeği bize göz kırpabiliyor.

 

 

Ayrıca Taran Killam’ı da HIMYM’da görüyoruz. Marshall ve Barney’nin iş arkadaşları Gary Blauman!

 

[WPGP gif_id=”1877″ width=”600″]

 

Barney Stinson (Neil Patrick Harris)

Konu Barney’e geldiğinde gözlerimden kalplerin fışkırmasını, dudaklarıma bir sırıtış yerleşmesini engelleyemiyorum. Çünkü LEGEN- wait for it- DARRY, LEGENDARRY bir insan kendisi!

 

[WPGP gif_id=”1811″ width=”600″]

 

İçindeki çocuğa ayrı kendisine ayrı hayranım. Siz de mi hayransınız? O zaman “HIGH FIVE”

 

[WPGP gif_id=”1813″ width=”600″]

 

208 bölüm boyunca onu sadece 12 kere takım elbisesiz görüyoruz.

 

[WPGP gif_id=”1815″ width=”600″]

 

Takım elbiselerine ve kadınlara aşık! Ah bir de Laser Tag’e!

 

[WPGP gif_id=”1817″ width=”600″]

 

Her şey hakkında yazdığı bir blogu var.

 

[WPGP gif_id=”1819″ width=”600″]

 

Ted en yakın arkadaşı ve onun için her şeyi yapar! Evet, yanlış duymadınız. Kadınlara aşık olabilir ama “bro”luk daha kutsal!

 

[WPGP gif_id=”1821″ width=”600″]

 

Bro’lukla ilgili tüm kuralları yazdığı bir kitabı var: “Bro Code”

 

[WPGP gif_id=”1823″ width=”600″]

 

Aynı zamanda kadınları tavlamanın binbir çeşit farklı yolunu yazdığı bir kitabı daha var: “The Playbook”

 

[WPGP gif_id=”1825″ width=”600″]

 

Dünyanın en çapkın adamı olabilir. Ama kadınların onun büyüsüne kapılmamasına şaşmamak gerek.

 

[WPGP gif_id=”1827″ width=”600″]

 

Anlattığı bütün hikayeler kesinlikle gerçektir. “True Story”

 

[WPGP gif_id=”1829″ width=”600″]

 

Babası onu küçük yaşta terk edince annesi ve  kardeşi James ile büyümüş. Barney’nin uçukluğu biraz da aileden geliyor tabi…

 

[WPGP gif_id=”1831″ width=”600″]

 

Barney çok büyük bir şirkette çalışıyor. O şirketteki işi mi ne? “PLEASE”

 

[WPGP gif_id=”1833″ width=”600″]

 

Babası onu terk etmiş, ilk aşık olduğu kadın onu takım elbiseli, zengin bir adam için terk etmiş. Peki Barney bunca ayrılıkla nasıl başa çıkabilmiş?

 

[WPGP gif_id=”1835″ width=”600″]

 

Barney Stinson tam bir sihir meraklısı. Tıpkı Barney’i oynayan Neil Patrick Harris gibi… Harris gerçek hayatta illüzyonisttir.

 

[WPGP gif_id=”1837″ width=”600″]

 

Striptiz Kulüplerinin aranan yüzü; Barney Stinson!

 

[WPGP gif_id=”1839″ width=”600″]

 

Striptizci bir sevgilisi bile oldu. Hatta onunla neredeyse evleniyordu!

 

[WPGP gif_id=”1842″ width=”600″]

Süper buluşları ve icatları vardı ve hepsinin patenti kendi üstüneydi.

 

[WPGP gif_id=”1848″ width=”600″]

 

En eski ve en sevdiği tek kuralı: “NEW IS ALWAYS BETTER”

 

[WPGP gif_id=”1850″ width=”600″]

 

Limon Kuralı, Hot-Crazy grafiği, The Platinum Rule gibi bir çok buluşu var.

 

[WPGP gif_id=”1852″ width=”600″]

 

Baba olmaktan ölesiye korkan Barney bunun için bir gün bile icat etmişti. “NOT A FATHER’S DAY”

 

 

 

En büyük aşkı tabi ki Robin Scherbatsky‘di. Onları ayırdıkları için senaristleri hala affedemiyorum. 🙁

 

[WPGP gif_id=”1844″ width=”600″]

 

Robin’den ayrılınca kendini tekrar kadınlara adayan Barney’nin en büyük korkusu başına gelir ve “Perfect Month” dayken bir kadın hamile kalır. Barney’nin güzeller güzeli bir kızı olur!

 

[WPGP gif_id=”1854″ width=”600″]

 

Neil Patrick Harris’in o zamanlar sevgilisi şimdilerde eşi olan David Burtka da dizide oynamıştır. Lily’nin liseden erkek arkadaşı olan Scooter karakterine hayat vermiştir.

 

[WPGP gif_id=”1910″ width=”600″]

 

McLaren’s Pub

Dizinin çoğu Ted ve Marshall’ın evinin hemen altındaki barda geçer. Barmen Carl ve garson Wendy en az mekan kadar harika insanlardır.

 

[WPGP gif_id=”1856″ width=”600″]

 

Slap Bet

 

Marshal ve Barney bir gün bir iddiaya girerler. Barney, Robin için eskiden porno yıldızıydı dese de Marshall buna karşı çıkar ve onun Kanada’da evli olduğunu iddia eder. Böylelikle iddiaya girilmiş olur. Kim kaybederse diğerine tokat atacaktır. Bu iddianın hakemi de tabi ki Lily’dir!

 

[WPGP gif_id=”1858″ width=”600″]

 

İddiayı Barney kaybeder. Robin porno yıldızı değil pop star çıkar. Ancak iddia sonuçlanmadan Marshall’a tokat attığı için iddia hakemi Marshall’a tokat hakkı verir.

 

[WPGP gif_id=”1860″ width=”600″]

 

Barney ya hemen 10 tokat yiyecektir ya da zamanı belli olmayan 5 tokatı kabul edecektir. 10 tokadı fazla bulan Barney 5 tokat ister ve 9 sezon boyunca farklı zaman dilimlerinde harika tokatlar yer.

 

[WPGP gif_id=”1872″ width=”600″]

 

[WPGP gif_id=”1864″ width=”600″]

 

Düğün gününde son tokadını yer ve Slap Bet sona erer.

 

[WPGP gif_id=”1866″ width=”600″]

 

Ducky Tie

Marshall’ın kravatıyla dalga geçen Barney kendini yine bir iddianın içinde bulur. Ya o kravatı bir yıl boyunca hiç çıkarmadan takacaktır ya da Lily’nin göğüslerine bakmaya hak kazanacaktır.

 

 

Ve kaybeder…

 

[WPGP gif_id=”1870″ width=”600″]

 

Kravattan kurtulmak içinse halihazırda devam eden Slap Bet’e fazladan tokat eklemek ister. Marshall ise Barney’e daha fazla tokat atmak için teklifi kabul eder, Barney Ducky Tie‘dan kurtulur.

 

[WPGP gif_id=”1862″ width=”600″]

 

Ünlüler Geçidi

Britney Spears, Jennifer Lopez, Katy Perry, Alan Thicke, Enrique Iglesias, Alessandra Amborssia, Marisa Miller, Adriana Lima, Heidi Klum, Miranda Kerr, Carrie Underwood gibi dünyaca ünlü isimleri konuk oyuncu olarak dizide görmeniz mümkündür.

 

 

[WPGP gif_id=”1915″ width=”600″]

 

[WPGP gif_id=”1917″ width=”600″]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeynep Haskırış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir