Rastgele

Hiçbir Dizi Bu Kadar Keyifli Olmamıştı: How I Met Your Mother

Fenomen dizi How I Met Your Mother dizisinin konu ve karakterlerini ele alacağımız bu yazıyı okumadan önce yapmanız gereken ilk şey; “SUIT UP!”

 

GIF

 

İçeriğimizi dizinin hayranlarının beğeneceğini ve izlemeyenlerinin ise yazıyı bitirdikten hemen sonra dizinin ilk bölümünü açacağını garanti ediyorum. Çok mu kendini beğenmiş gibi oldu? O zaman iddiaya var mısınız? “CHALLENGE ACCEPTED”

 

GIF

 

How I Met Your Mother, kelimenin tam anlamıyla LEGEN -wait for it- DARY, LEGENDARRY bir diziydi.

 

GIF

 

Amerika’da çekilen dizinin yaratıcıları, üniversiteden beri yakın arkadaş olan Carter Bays ve Craig Thomas’tır.

 

 

2004-2014 yılları arasında, tam 9 sezon boyunca izlediğimiz dizinin başrol oyuncuları; Josh Radnor, Alyson Hannigan, Jason Segel, Cobie Smulders ve Neil Patrick Harris’tir.

 

 

Finali ile kimimizi gülümseten, kimimizi bir hüzne boğan, kimimizi ise sinir krizine sokan dizinin konusuna gelirsek:

 

GIF

 

Dizi, 2030 yılında Ted Mosby’nin (Josh Radnor) çocuklarına “Çocuklar size inanılmaz bir hikaye anlatacağım; annenizle nasıl tanıştığımın hikayesi.” demesiyle başlıyor ve hemen ardından 25 sene öncesine 2005 yılına geçiş yapıyoruz.

GIF

 

Ted Mosby, en yakın arkadaşı Marshall Eriksen’in (Jason Segel) yıllardır birlikte olduğu ve çok sevdiği kız arkadaşı Lily Aldrin‘e (Alyson Hannigan) evlenme teklif etmesiyle kendi hayatını sorgulamaya başlıyor. Bekarlıktan sıkıldığını fark ediyor ve tıpkı en yakın arkadaşları Marshall ve Lily gibi aşık olup evlenmeye karar veriyor. Marshall ve Lily ile kaldığı evin aşağısındaki McLaren’s Pub’a inerek bu düşüncesini diğer yakın arkadaşı Barney Stinson’a (Neil Patrick Harris) söylerken inanılmaz bir şey oluyor ve hayatının aşkı olduğunu düşündüğü Robin Scherbatsky (Cobie Smulders) ile göz göze geliyor.

 

GIF

 

Tam 208 bölüm boyunca, Ted Mosby’nin gerçek aşkı arayışını, bununla birlikte başına gelen komik ya da traji-komik olayları izliyoruz. Aynı zamanda “Keşke benim de öyle bir arkadaş grubum olsa!” diye iç geçirdiğimiz komik, eğlenceli ve özgün beş arkadaşın yaşadıklarına şahit oluyoruz.

 

GIF

 

!!!YAZININ BURADAN SONRASI SPOİLER İÇERİR!!!

Theodore Evelyn Mosby (Josh Radnor)

 

Ah Teddy…

 

GIF

 

Ah Schmosby…

 

GIF

 

Dizide sürekli “The One” ı arayan, umutsuz bir aşık. Ama aynı zamanda mesleğine de aşık bir mimar. “Ted Mosby, Arctitect. ;)”

 

 

Ted, mimariye hayrandır. Empire State binası ile dertleşir, arkadaşlarına sürekli mimarlığın tarihçesinden bahseder. Ancak meslek hayatında bir türlü dikiş tutturamadığı için daha sonra bir üniversitede profesörlük yapmaya başlar. İlk gün, ilk derste yanlış sınıfa girse de Ted Mosby öğrencilerinin aşık olduğu bir hoca olur.

 

GIF

 

Her ne kadar Barney Stinson sürekli, Ted’in en yakın arkadaşı olduğunu söylese de Ted için o en yakın arkadaş Marshall Eriksen’dır. Üniversite aynı odayı paylaşmak zorunda kalan Ted ve Marshall çok kısa sürede dost olurlar.

 

GIF

 

Okul bittikten sonra Marshall’la birlikte New York‘ta bir eve çıkarlar. Marshall’ın üniversiteden beri kız arkadaşı olan Lily de onlarla birlikte yaşar.

 

 

Ted’in bir diğer yakın arkadaşı, takım elbiseleri ve çapkınlığı ile ünlü Barney Stinson‘dır. Sürekli takıldıkları McLaren’s Pub’ın erkekler tuvaletinde tanışmışlardır ve Ted’in nasıl olduğunu anlamadığı bir şekilde Barney hayatına girmeyi başarmıştır.

 

 

Ted Mosby, 1.bölümde Robin Scherbatsky’e aşık olsa da Ted’in ilk günden ona “Seni seviyorum.” demesi Robin’i korkutur. Aynı zamanda Robin’in Ted gibi evlenme ve çocuk yapma gibi hayalleri yoktur. Bu yüzden Ted’in sevgilisi olmak yerine arkadaşı olmak ister ve böylelikle gruba katılmış olur.

 

GIF

 

Sonrasında Robin’den aşkına karşılık bulamayan Ted Mosby bir arkadaşlarının düğününde tanıştığı Victoria’ya vurulur. Bu sefer duygularına karşılık alan Ted ve Victoria aşkı sezon sonuna kadar devam eder. Sonra Ted’in, Almanya’ya gittiği için uzak mesafe yürütmeye çalıştığı Victoria ile ilişkisi, onu Robin’le aldatması sonucu biter.

 

GIF

 

Dizi eğer 1.sezonda final yapsaydı; Victoria “the mother” olacaktı. Ancak devam kararının ardından Victoria ile ilişkisi bitirilmiştir.

GIF

 

1.sezonun sonunda Robin’ine kavuşan Ted çok mutludur. Her ne kadar mutluluğu Marshall-Lily çiftinin ayrıldığını öğrendiği anda sekteye uğrasa da Ted havalarda uçmaya devam eder.

 

GIF

 

Ancak bu mutluluk da uzun sürmez. Robin, Ted’in ona evlenme teklifi ettiğini zannettiğinde çıldırır. Evlenmek istemediğini, Dünya’yı gezen bir muhabir olmak istediğini söyler. Ted Robin’in teklifi karşısında ilişkilerinin bir sonu olacağını anlar ve ayrılmak durumunda kalırlar.

 

GIF

 

Bu işe ise en çok sevinen; Barney Stinson olur! Çünkü ekürisine kavuşmuştur ve efsane kaldığı yerden devam eder!

 

GIF

 

3.sezonda Robin ile ayrılığından sonra aşk acısı çeken Ted, Robin’in sevgilisiyle birlikte Arjantin’den dönüşünden sonra kafayı dağıtmak için dışarı çıkar ve sarhoşken beline kelebek dövmesi yaptırır. Bu dövme arkadaşları tarafından büyük bir coşkuyla karşılanır!

 

GIF

 

Ted dövmeyi sildirmek için Stella Zinman‘ın ofisine gider ve ona aşık olur! Stella’nın 10 seans boyunca “hayır” demesini önemsemez ve son seanstan sonra onu 2 dakikalık bir randevuya çıkararak hayırı evete çevirmeyi başarır.

 

GIF

 

Hatta sezon sonunda geçirdiği bir trafik kazası sonucu Stella’ya evlenmek teklif eder.

 

 

4.sezonda evlilik hazırlığında olan Ted’i kötü bir sürpriz bekler. Eski sevgililerin düğüne çağrılmaması gerektiğini söyleyen Stella, düğün günü Ted’i, Ted’in zoruyla düğüne gelen eski sevgilisi ve kızının babası Tony için terk eder. Bu durum sonraki sezonlarda Tony’nin yapımcılığını üstlendiği “Wedding Bride” filmiyle taçlanır, Ted’in unutmasına izin verilmez.

 

 

Tony’nin vicdanı bir türlü rahat etmediği için Ted’e bir üniversitede profesör olması için teklif sunar. Ted bu teklifi başlarda kabul etmese de kariyeri iyi gitmediği için kabul etmek zorunda kalır. Ted’in  o zamanlar bilmediği şey ise; ilk dersini verdiği yanlış sınıfta, yıllar sonra tanıyıp aşık olacağı ve çocuklarının annesi olacak kadının da olduğudur.

 

GIF

 

Ted’in 9.sezona kadar aşk hayatı hep hareketlidir. Robin, Victoria, Stella, Karen, Zoey ile ciddi ilişkiler yaşamıştır kendine göre. Bunun dışında; Natalie, Royce, Naomi, Stacy, Cathy, Blah blah, Jeanette ve daha bir çok kız arkadaşı olmuştur. Yaklaşık 30 kadından sonra nihayet “The One” a kavuşur tabi.

 

GIF

 

O zamanlar gerçek hayattaki sevgilisi olan Lindsay Price dizinin “Spoiler Alert” bölümünde Ted’in kız arkadaşı Cathy’i canlandırmıştır.

 

 

Ted’in gerçek aşkı ile tanışmadan önce son sevgilisi çatlak Jeanette’tir.

 

GIF

 

Ve Ted Mosby uzun bir yolun ardından sonunda hayatının gerçek aşkı Tracy Mc’Conall ile 9.sezonda Robin ve Barney’nin düğününde tanışır.

 

GIF

 

Ted gerçekten mutlu ve aşıktır. Tracy ile ortak yönleri çoktur. Evlenmeye karar vermişlerdir. Ancak Tracy’nin hamile olması sebebiyle düğünü ertelerler. İlk çocukları doğduktan sonra evlenebilen Tracy ve Ted’in bir çocukları daha olur ve 2 çocuklu, mutlu bir aile olurlar.

 

 

Tacy’nin kanser sonucu ölmesinden sonra Ted çocuklarına annelerini anlatmaya başlar. Ancak tüm hikayeyi dinleyen çocuklar babalarının artık hayata dönmesini ve hikayenin başından beri anlattığı Robin teyzelerine hala aşık olduğunu söylerler. Ve Ted Mosby Robin için, tıpkı ilk bölümde olduğu gibi Mavi Fransız Kornosu çalarak tekrar onun kapısına dayanır.

GIF

 

Marshall Eriksen (Jason Segel)

 

1.90 küsür boyu olduğu halde ailenin en kısası olduğu için annesi tarafından şımartılmış, abileri tarafından alay edilmiş, doğaya aşık ve sırf bu sebeple çevreyi korumak için avukat olmuş, iyilik meleği, hayal dünyası geniş,  Lily’e çılgınlar gibi aşık bir karakter; Marshall Eriksen!

 

GIF

 

Dizinin renkli karakterlerinde benim için 2.sırada Marshall. En dikkat çeken özelliği ise; asla yalan söylememesi ve sır tutamamasıdır.

GIF

 

Lily, onun ilk ve tek sevgilisidir. Ona körkütük aşıktır. 1.sezonda bir ayrılık yaşamış olsalar da bunun üstesinden gelip evlenmişler ve Marshmallow ve Lilypad olarak hayatlarına devam etmişlerdir.

 

GIF

 

Hayaletlere, uzaylılara, Big Fudge’a ve daha birçok doğaüstü yaratığa inanır ve hiçbir oyunda yenilmez! Aynı zamanda Ted gibi o da büyük bir  Star Wars hayranıdır!

 

GIF

 

Lily onun için herkesin üstündedir. Onunla bir aile kurmak ve bir sürü çocuk yapmak ister, yapar da. İlişkileriyle herkesin iç geçirmesine neden olur. Çoğu insan onlar gibi bir ilişkiye sahip olmak ister.

 

GIF

 

Dizide 6.sezonun 13.bölümü “Bad News” da senaryo gereği Lily’nin Marshall’a hamile olduğunu söylemesi gerekir. Ancak son anda bir değişiklikle senaristler, Lily’i oynayan Alyson Hannigan‘a Marshall’a babasının öldüğü haberini vermesini isterler. Bu değişiklikten Jason Segel’in haberi yoktur. Çekim sırasında Lily, Marshall’a babasının öldüğünü söylediğinde Jason Segel bozuntuya vermez ve ortaya muhteşem bir oyunculuk çıkar.

 

GIF

 

Dizi boyunca eşi olan Alyson Hannigan, Jason Segel‘in sigara tirkayisi olmasından hiç hoşlanmıyor. Sigarayı bırakmasını yoksa onunla bir daha öpüşmeyeceğini söylüyor.  Bunun üzerine Segel sigarayı bırakmaya çalışıyor. Segel ve Hannigan bir ceza sistemi başlıyor. Buna göre; Segel her sigara içtiğinde Hannigan’a 10$ vermek zorunda. Segel’in Hannigan’a borcu epey birikince bu sefer kendini gerçekten zorluyor ve sigarayı bırakmak için bir sürü yola başvuruyor. Sonuç olarak tamamen bırakıp bırakmadığını maalesef ki bilmiyoruz.

 

GIF

 

Marshall Ted’in en büyük destekçisi. Dostlukları özenilesi ve harika. Ted her kızı ‘The One’ diye karşılarına getirdiğinde Marshall da onunla birlikte seviniyor, Ted aşk acısı çekerken yanında oluyor. Aynı zamanda Barney onunla sürekli ilk sevgilisiyle evlendiği için iğnelese de onun da en yakın arkadaşı. Hatta bir dönem aynı şirkette çalışmak zorunda kaldığı Barney ile bir olup Ted’le dalga geçtikleri bile oluyor.

GIF

 

Dizinin son sezonunda avukat olarak çevreyi yeterince koruyamadığına karar verip yargıç oluyor ve Lily ve çocuklarıyla mutlu mesut yaşayıp gidiyor.

 

GIF

 

Lily Aldrin (Alyson Hannigan)

 

Arkadaş grubunuzda sürekli diğerlerine akıl verip yol gösteriyor musunuz? Grubun bütün üyeleri bir sorunları olduklarında hemen size mi geliyorlar? Peki o grubu bir arada tutanın siz olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman HIMYM dizisindeki Lily Aldrin karakterinin sizin bir kopyanız olduğunu söyleyebiliriz!

 

GIF

 

Lily Aldrin Sanat Tarihi okumuş bir anaokulu öğretmeni.

 

GIF

 

Sempatik, sevimli, güzel, akıllı. Ama biraz da çatlak ve deli! İnsanları manipüle etme yeteneğini de fazlaca gelişmiş!

 

GIF

 

Marshall’dan sonra en çok sevdiği şey alışveriş diyebiliriz!

 

GIF

 

Doğum günlerine bayılır!

 

GIF

 

Ted’in elinden tutup getirdiği her kız arkadaşı için Veranda Testi uygular.

 

 

Lily tıpkı kocası gibi asla sır tutamaz. Ama bu herkesin ona en gizli korkularını, hayallerini anlatmasını engellemez. Çünkü Lily anaçtır, şefkat doludur.

 

GIF

 

Lily’i üzecek bir şey mi dediniz? Ya da kalbini kıracak bir şey mi yaptınız? Onu sinirlendirip öfkelendirdiniz mi? O zaman sevdiğiniz bir eşyanın kaybolmasını sakın ha yadırgamayın. Çünkü “Aldrin Justice” diye bir şey var! Aldrin Justice’den yırtmayı başarsanız da Lily’nin “You dead to me” bakışından kesinlikle yırtamazsınız!

 

GIF

 

Lily daha çocukken annesi ve babası boşanmıştır. Babasının sorumsuzluğu ve masa oyunu yaratıp satmaya takıntılı olmasından ötürü Lily babasıyla hiç ama hiç anlaşamaz. Ancak Lily’nin doğumundan sonra babasıyla ilişkisi de garip ama tatlı bir hal alır.

 

 

Eriksen ailesinin bütün fertleri iri olduğu için ve pek anlaşamadığı kayınvalidesi onu sürekli doğum konusunda korkuttuğu için bebek yapmak istemese de daha sonra anne olma isteğine daha fazla karşı koyamaz ve ilk bebeği Marvin-wait for it- Eriksen‘ı doğurur. Sizce de süper bir ismi yok mu?

 

GIF

 

Anaokulu öğretmenliğini Mr.Captain’ın ona bir Sanat Danışmanı olması için iş teklif etmesiyle bırakır. Yoğun bir tempoyla çalışan Lily’e kaptanın daha sonra bir teklifi daha olur. Kaptan İtalya’ya taşınır ve Lily’nin de Sanat Danışmanı olarak onunla gelmesini ister.

 

GIF

 

Marshall’ın hayali olan yargıçlık ile İtalya’ya taşınma durumu aynı ana denk gelir. Lily hem gitmek ister hem de kocasını bir başına New York’da bırakmaz istemez. Eee Marshall’da yargıçlık teklifini reddedemez? Marshmallow ve Lilypad bu zor durumu nasıl halledecekler?

 

GIF

 

Lily ikinci çocuklarına hamile kalınca bunu saklamak istese de başarılı olamaz. Marshall bunu öğrendiğinde ise biricik karısının elinden tutup ‘Sen benim hayallerimi gerçekleştiriyorsun. Sıra bende.’ der ve yargıçlıktan vazgeçerek İtalya’ya karısıyla birlikte taşınır. Kızları Daisy’de orada doğar.

 

GIF

 

Final bölümünde New York’da, Lily’nin 3.çocuğa hamile olduğunu ve Marshall’ın yargıç olduğunu görüyoruz. Onlar mutlu, biz mutlu!

 

GIF

 

Alyson Hannigan’ın eşi Alexis Denisof’u da dizide görmeniz mümkün! Denisof seride karşımıza Sandy Rivers karakteriyle karşımıza çıkıyor. Rivers, Robin’i yatağa atmaya çalışan iş arkadaşı rolünde!

 

GIF

 

Alyson Hannigan’ın 4.sezondayken hamile kalıyor. Hamileliği nedeniyle göbeğini saklayacak şekilde çekimler yapılsa da son üç dört bölüm Barney’nin yaptığı bir şaka üzerine bir süre grupla görüşmeme kararı aldığı için görüşmüyormuş gibi görünüyor. Sezon finali ise daha önceden çekildiği için bir sıkıntı olmuyor.

 

GIF

 

Robin Charles Scherbatsky (Cobie Smulders)

 

Muhabir Robin Scherbatsky mi demeliyiz?

 

GIF

 

Yoksa pop star Robin Sparkles mı?

 

GIF

 

Genç yaşta Kanada’nın en ünlü pop starı olan Robin, bu şöhretten sıkılır ve dünyaca ünlü bir haber muhabiri olmak için New York’a göç eder.

 

GIF

 

Gerçek hayatta da Kanadalı olan Cobie Smulders‘ın canlandırdığı Robin karakteriyle dizi boyunca Kanadalı olduğu için dalga geçilir.

 

GIF

 

En çok Barney, Kanada ve Robin’le dalga geçer, babasını bulduğunda bir tarafının Kanadalı olduğunu öğrenmesi bile onu durdurmaz.

 

GIF

 

Robin hırslı, çalışkan, güzel, seksi bir kadındır. Kariyeri her şeyin önündedir.

 

GIF

 

İş arkadaşı Patrice‘i çok sever!!!

 

GIF

 

Annesi Robin’e hamileyken babası onu erkek beklediği için doğumunda hayal kırıklığına uğrar. Ama bu onu erkek evlat gibi görmesini engellemez. Robin’i tam anlamıyla erkek gibi büyütür.

 

 

Robin’in pop star olması da bu sayede olur. Babasının onu erkek gibi görmesinden sıkılan Robin annesinin yanına giderek Kanada’nın unutulmaz pop starı olur.

 

GIF

 

Gelelim Robin’in aşk hayatına…

 

GIF

 

Ted’in onu barda görmesi ve Barney’nin onları “Have you met Ted?” diyerek tanıştırması ile başlıyor dizideki hikayesi. Ancak kariyeri için Ted’den hoşlansa bile kendini geri çekiyor. Çünkü evlenmek istemiyor, çocuklardan nefret ediyor.

 

GIF

 

Ted’in başkasıyla birlikte olması Robin’in kendi duygularını fark etmesini sağlar. Victoria ile ilişkisi boyunca onları uzaktan izler. Ancak Victoria ile Ted’in ayrılmak üzere olduğunu fark edince daha fazla duygularını saklayamaz.

 

GIF

 

Ted’in aslında onunla Victoria’yı aldattığını öğrenir, Ted’i evden kovar. Bir süre yüzüne bakmaz. Ancak sonra Ted’in inadına ve aşkına karşı koyamaz.

 

GIF

 

Ted ile birliktelikleri son bulunca Robin Arjantin‘e gider ve oradan Gael ile birlikte döner. Ama onunla da yürümez. Dizi boyunca Robin’in bir sürü erkek arkadaşı olur.

 

GIF

 

Bunlardan bazıları; Derek, Nate, Nick, Bob, George, Kevin, Don Frank, Simon…

 

GIF

 

Çıktığı erkeklerden en akılda kalanlardan biri bana kalırsa; The Naked Man! 

 

 

Barnman and Robin!

 

GIF

 

Dünya dizi tarihinde en yakışan, en birbirini tamamlayan, en güzel, en ateşli, en harika, en muazzam çifti!

 

GIF

 

İkisi de evliliğe inanmıyor, ikisi de ebeveyn olmak istemiyor. İkisi de çapkın ama birbirlerine aşık olunca duruluyorlar.

 

GIF

 

Duygularına bir süre ket vurmaya çalışsalar da başarılı olamıyorlar. Peki bu işe en çok sevinen kim dersiniz?

 

GIF

 

İkisi de özgürlüklerine aşık olduğu için bu ilişki maalesef ki bir süre sonra çatırdamaya başlıyor.

 

GIF

 

Ve berbat son…

 

GIF

 

İkisi de ayrılıkla farklı şekillerde başa çıkmaya çalışıyorlar.

 

GIF

 

Tam olmayacaklarını kabullenmişken…

 

GIF

 

Barney’nin dahiyane sayılacak planı ile Robin evlenme teklifini alıyor ve evlilik denince kaçan kızımız Barney’e ‘Evet!’ diyor.

 

GIF

 

9.sezon boyunca düğün hazırlıklarını ve düğünü izliyoruz.

 

GIF

 

Ama maalesef finalinde bizleri derin bir üzüntüyle baş başa bırakıyorlar.

 

GIF

 

Cobie Smulders dizide her ne kadar evlilikten ve çocuklardan nefret ettiğini söylese gerçek hayatta Taran Killam‘la mutlu bir evliliği ve çocukları var. O da tıpkı Alyson Hannigan gibi hamileyken diziye devam ediyor. Göbeğini saklamak için çekimleri ona göre ayarlıyorlar ancak bazı yerlerde koca göbeği bize göz kırpabiliyor.

 

 

Ayrıca Taran Killam’ı da HIMYM’da görüyoruz. Marshall ve Barney’nin iş arkadaşları Gary Blauman!

 

GIF

 

Barney Stinson (Neil Patrick Harris)

Konu Barney’e geldiğinde gözlerimden kalplerin fışkırmasını, dudaklarıma bir sırıtış yerleşmesini engelleyemiyorum. Çünkü LEGEN- wait for it- DARRY, LEGENDARRY bir insan kendisi!

 

GIF

 

İçindeki çocuğa ayrı kendisine ayrı hayranım. Siz de mi hayransınız? O zaman “HIGH FIVE”

 

GIF

 

208 bölüm boyunca onu sadece 12 kere takım elbisesiz görüyoruz.

 

GIF

 

Takım elbiselerine ve kadınlara aşık! Ah bir de Laser Tag’e!

 

GIF

 

Her şey hakkında yazdığı bir blogu var.

 

GIF

 

Ted en yakın arkadaşı ve onun için her şeyi yapar! Evet, yanlış duymadınız. Kadınlara aşık olabilir ama “bro”luk daha kutsal!

 

GIF

 

Bro’lukla ilgili tüm kuralları yazdığı bir kitabı var: “Bro Code”

 

GIF

 

Aynı zamanda kadınları tavlamanın binbir çeşit farklı yolunu yazdığı bir kitabı daha var: “The Playbook”

 

GIF

 

Dünyanın en çapkın adamı olabilir. Ama kadınların onun büyüsüne kapılmamasına şaşmamak gerek.

 

GIF

 

Anlattığı bütün hikayeler kesinlikle gerçektir. “True Story”

 

GIF

 

Babası onu küçük yaşta terk edince annesi ve  kardeşi James ile büyümüş. Barney’nin uçukluğu biraz da aileden geliyor tabi…

 

GIF

 

Barney çok büyük bir şirkette çalışıyor. O şirketteki işi mi ne? “PLEASE”

 

GIF

 

Babası onu terk etmiş, ilk aşık olduğu kadın onu takım elbiseli, zengin bir adam için terk etmiş. Peki Barney bunca ayrılıkla nasıl başa çıkabilmiş?

 

GIF

 

Barney Stinson tam bir sihir meraklısı. Tıpkı Barney’i oynayan Neil Patrick Harris gibi… Harris gerçek hayatta illüzyonisttir.

 

GIF

 

Striptiz Kulüplerinin aranan yüzü; Barney Stinson!

 

GIF

 

Striptizci bir sevgilisi bile oldu. Hatta onunla neredeyse evleniyordu!

 

GIF

Süper buluşları ve icatları vardı ve hepsinin patenti kendi üstüneydi.

 

GIF

 

En eski ve en sevdiği tek kuralı: “NEW IS ALWAYS BETTER”

 

GIF

 

Limon Kuralı, Hot-Crazy grafiği, The Platinum Rule gibi bir çok buluşu var.

 

GIF

 

Baba olmaktan ölesiye korkan Barney bunun için bir gün bile icat etmişti. “NOT A FATHER’S DAY”

 

 

 

En büyük aşkı tabi ki Robin Scherbatsky‘di. Onları ayırdıkları için senaristleri hala affedemiyorum. 🙁

 

GIF

 

Robin’den ayrılınca kendini tekrar kadınlara adayan Barney’nin en büyük korkusu başına gelir ve “Perfect Month” dayken bir kadın hamile kalır. Barney’nin güzeller güzeli bir kızı olur!

 

GIF

 

Neil Patrick Harris’in o zamanlar sevgilisi şimdilerde eşi olan David Burtka da dizide oynamıştır. Lily’nin liseden erkek arkadaşı olan Scooter karakterine hayat vermiştir.

 

GIF

 

McLaren’s Pub

Dizinin çoğu Ted ve Marshall’ın evinin hemen altındaki barda geçer. Barmen Carl ve garson Wendy en az mekan kadar harika insanlardır.

 

GIF

 

Slap Bet

 

Marshal ve Barney bir gün bir iddiaya girerler. Barney, Robin için eskiden porno yıldızıydı dese de Marshall buna karşı çıkar ve onun Kanada’da evli olduğunu iddia eder. Böylelikle iddiaya girilmiş olur. Kim kaybederse diğerine tokat atacaktır. Bu iddianın hakemi de tabi ki Lily’dir!

 

GIF

 

İddiayı Barney kaybeder. Robin porno yıldızı değil pop star çıkar. Ancak iddia sonuçlanmadan Marshall’a tokat attığı için iddia hakemi Marshall’a tokat hakkı verir.

 

GIF

 

Barney ya hemen 10 tokat yiyecektir ya da zamanı belli olmayan 5 tokatı kabul edecektir. 10 tokadı fazla bulan Barney 5 tokat ister ve 9 sezon boyunca farklı zaman dilimlerinde harika tokatlar yer.

 

GIF

 

GIF

 

Düğün gününde son tokadını yer ve Slap Bet sona erer.

 

GIF

 

Ducky Tie

Marshall’ın kravatıyla dalga geçen Barney kendini yine bir iddianın içinde bulur. Ya o kravatı bir yıl boyunca hiç çıkarmadan takacaktır ya da Lily’nin göğüslerine bakmaya hak kazanacaktır.

 

 

Ve kaybeder…

 

GIF

 

Kravattan kurtulmak içinse halihazırda devam eden Slap Bet’e fazladan tokat eklemek ister. Marshall ise Barney’e daha fazla tokat atmak için teklifi kabul eder, Barney Ducky Tie‘dan kurtulur.

 

GIF

 

Ünlüler Geçidi

Britney Spears, Jennifer Lopez, Katy Perry, Alan Thicke, Enrique Iglesias, Alessandra Amborssia, Marisa Miller, Adriana Lima, Heidi Klum, Miranda Kerr, Carrie Underwood gibi dünyaca ünlü isimleri konuk oyuncu olarak dizide görmeniz mümkündür.

 

 

GIF

 

GIF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başlıklar: , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

31 Mart 2018, 13:00

Boran Kuzum Doğum Haritası: Hem Duygusal Hem Enerjik

Boran Kuzum 1 Ekim 1992 doğumlu 25 yaşında  bir terazi burcu. Kendisinin doğum haritası da pek renkli. Hem toprak, hem ateş, hem hava hem de su elementlerine bol bol rastlıyoruz. Hadi o zaman hep birlikte bu renkli adamın doğum haritasını inceleyelim. Ay Burcu YAY! Boran’ın Ay’ı Yay burcunda bu tarz...

Devamını Görüntüle