İlk Buluşmada Yapılmaması Gereken 8 Hareket

İlk Buluşmada Yapılmaması Gereken 8 Hareket

Kadın ya da erkek fark etmez. İlk buluşma söz konusu olduğunda kendimizi gergin hissetmek kaçınılmaz oluyor. Bir de bur gerginliğe etrafımızdaki insanların yorumları eklendiğinde bir çıkmaza giriyoruz. İlk buluşmalar genellikle fazla anlam yüklenen durumlar oluyor. İlk buluşmada yapılmaması gerekenleri buraya bırakıyoruz belki bir işinize yarar.

1. Özenme işini abartma!

Erkekler bu durumda kadınlara göre daha rahat ancak yaptıkları hatalardan bir tanesi özensiz ya da aşırı şık görünme konusu. Tamam kot pantolonla gitme demiyor kimse sana da aşırı özensiz, kirli bir kıyafetle de gitme. Böyle olduğunda da kadın haliyle onu umursamadığını düşünecek. Takım elbise de giyip gitmek sana kalmış ama fazla resmi.

2. Kendini en iyi hissettiğini giy!

Dekolte olsa yanlış anlar mı? Çok mu özenli göründüm? Elbise mi pantolon mu? Hepsini bir kenara bırak ve derin bir nefes al! Sadece kendin gibi giyin. Pantolon giymeyen biriysen neden o gün öyle gidesin? Kendin ol ki ileride bu durum senin için büyük bir sorun haline gelmesin. Dekolte mi seviyorsun? Onu git! Etek mi giymek istiyorsun etek giy? Kimseye sorma ve kendi karakterinden çıkma! Zaten gerginsin en iyisi rahat hissettiğini giy.

3. Parfüm şişesi yutma!

Koku hafızalarımızda oldukça etkili bir iz bırakıyor da siz zaten bunun için o parfüm şişesini yutmuyorsunuz. Yapmayın! Karşınızdaki insan kokunuzdan, söylediklerinize odaklanamayacak ve bir an önce sizden uzaklaşmak isteyecek. Abartmadan bir iki fırt sizce de yeterli olmaz mı? Bir de parfümünüz ağır ise eyvahlar olsun! İkinci buluşma hayal olabilir.

4. Yalan söyleme!

İlk buluşma yalan

Hobi olarak yine yapın tabi de bu ilişkinin uzun süreceğini düşünürseniz ileride fena patlayabilirsiniz. Zaten karşınızdaki kişi sizi olduğunuz gibi sevmeyecekse; sevmesin?

5. Gereksiz detaylara boğulma

Sizi yeni tanıyan birinin karşısında sürekli gereksiz ve uzun detaylar vermeniz ne kadar doğru? Bir süre sonra konuşmadan bayılacak ve o gün söylediklerinizi pek hatırlamayacak. Ayrıca ilk dakikadan kimseye detay vermenin anlamı yok. Bırakın o çözsün sizi!

6. Ya olduğun gibi görün ya da görünme!

İlk Buluşma

Olmadığın biri gibi konuşma, giyinme ve hareket etme! Karşındaki senin normal halini elbet bir gün görmeyecek mi? Doğal ol ve ya kazan ya da kaybet!

7. Fazla samimiyet!

İlk Buluşma

Normal şartlar altında, yeni tanıştığın biri ile nasıl davranıyorsun? Bu sorunun cevabı sende gizli. O yüzden karşındakine de o samimiyet ayarında yaklaş.

8. Sorgu!

İlk Buluşma

İlişki bir yerden sonra zaten sorgu olayının etrafında dönüyor. Ne gerek var ilk buluşma da sürekli soru cümleleri kurmaya? Sorguda mıyız? Kaliteli muhabbet etmek istiyorsan olayı sorgulama havasından çıkarmalısın.

yersizyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir