Gözlerinin Derinliği ile James McAvoy

Gözlerinin Derinliği ile James McAvoy

Hollywood’da bir İskoç yakışıklısı… James McAvoy, kariyerini zirveye taşıyan ve büyük bir ses getiren oyunculuğu ile filmlerin aranan oyuncusu olmak ile birlikte kalmadı kızlarımızın son dönem gözdesi de olmayı başardı. Sizler için PigmeLaf.Com Sosyal İçerik Platformu ailesi olarak başarılı oyuncuyu araştırdık.

Haydi o zaman mavinin derinliğine sahip gözleriyle,etkileyici aksanı ve muhteşem oyunculuğu ile James McAvoy’u tanıyalım.

James McAvoy; İskoçya’nın Son Kralı,Kefaret,Split ve Atomic Blonde gibi filmlerle izlediğimiz başarılı bir oyuncu. Kısa zaman içerisinde yeteneğini daha çok gözler önüne sermiş ve gönüllerimizi kazanmayı başarmıştı.

James McAvoy

21 Nisan 1979 yılında Glasgow’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren oyuncu olmaya karar vermiştir. Elbette çalkantılı dönemlerden geçmiş ve bir dönem orduya katılmayı bile düşünmüştür. 15 yaşlarında rol aldığı bir film McAvoy için dönüm noktası olmuştu.(1995 yılında ki The Near Room filminde oyunculuğa ilk adımı atmış oldu.)

Kısa bir süre sonra oyunculuk eğitimi almak istedi ve İskoçya’nın köklü okullarından ‘’ Royal Scottish Academy of Music and Drama’ya’’ girdi. 2000 yılında mezun oldu ve oyunculuk kariyeri için Londra’ya yerleşti.

Londra’ya taşındıktan sonra pek çok dizi ve filmlerde ufak tefek rollerde yer aldı. 2004 yılında ‘Shameless’ BBC versiyonunda Steve karakterini canlandırdı.

Dizideki rol arkadaşı olan Anne-Marie Duff ile tanıştı ve 2006 yılında evlenerek sakin,kendi hallerinde bir düzen kurdular ve de bu evlilikten bir oğulları oldu.Maalesef bu evlilik on sene devam etti.

McAvoy, Duff ile ayrılıklarından bir süre geçtikten sonra Split filminin setinde tanıştığı ve yönetmenin asistanlığını yapmakta olan oyuncu Lisa Liberati ile yeni bir aşka yelken açtılar. İki senedir güzel giden bir birliktelikleri var. (Eh bize de Maşallah demek düşer 🙂 .)

Diziden sonra şansı ve kariyeri tam anlamıyla açılmış oldu. 2005 yılında rol aldığı Narnia filminden sonra 2006 yapımı olan İskoçya’nın Son Kralı adli filmler ile asıl çıkışını yapmış oldu.(İskoçya’nın Son Kralı ile BAFTA’ya En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi.)

Yakışıklı oyuncuya Hollywood’un kapılarını Keira Knightley ile rol aldığı Kefaret filmi açmış oldu.

Eh oyuncumuzun dönem filmlerine yakışan bir yüzü var ve bunu Victor Frankenstein ile kanıtlamış oldu.

Birbirinden farklı ve güçlü karakterle karşımızda olan McAvoy, ‘Split’ filminde 24 kişiliği olan bir karaktere hayat verdi. Bu rol ile birlikte ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Sizler ne düşünüyorsunuz bilmiyoruz ancak biz kendisini başarılı buluyor ve seviyoruz. Kendisini maviş gözleriyle yeni filmlerde görmeyi diliyoruz. 🙂

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir