Gaspar Noe Yeni Filmi ile Cannes Film Festivalinde

Gaspar Noe Yeni Filmi ile Cannes Film Festivalinde

Gaspar NOE – CLİMAX

Climax Gaspar Noe’nun İrreversible ‘dan bu yana ilk Fransızca filmidir. En son 2015 yılında Love filmi ile Cannes festivalinde yürüyen NOE, üç yıllık aranın ardından yine farklı bir konu ve özgün tekniğiyle sevenleriyle buluşuyor. Sevenleri kadar sevmeyenleri de çok olan yönetmenin filmleri eleştirmenler tarafından oldukça sert eleştirilmiştir. 2015 yılında izleyici ile buluşan Love filmi için Porno Filmden hiç bir farkı olmadığı ve sahnelerin uzunluğunun seyirciyi bunalttığı şeklinde eleştiriler yazılan yönetmen seçtiği konu ile yine dikkatleri üzerine çekti.

Çekimleri iki ay süren yeni filmin konusu 90’lı yıllarda geçiyor, bir ormanın içindeki yatılı okula üç günlük kamp için gelen yirmi kişilik bir dans grubunun içkilerinin içine uyuşturucu atılması üzerine bazı öğrenciler kendini kendilerini cehennemde bulmalarını ve nevroza kapılmalarını konu alır.

Filmin müjdesini geçtiğimiz şubat ayında veren Arjantinli yönetmen ilk başta adını Psyché olarak açıkladığı filmin ismini Climax olarak değiştirdiğini açıklamıştı.

Bütün uzun metraj filmleriyle seyircileri heyecanladıran ve aynı zamanda ikiye bölen çılgın yönetmenin bu filminde de yine müzik ön plandadır.

13-14 Mayısta gösterilecek olan film yarışma kısmına dahil değildir. Ayrıca 71. Cannes Film Festivali, gerek ana yarışma bölümüne dahil edilmeyen usta yönetmenler gerekse de Netflix’in festivalden çekilme haberleriyle sinema gündemindeki yerini korumaya devam ediyor.

ardayaziyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir