Dünyanın En Pahalı Suları

Dünyanın En Pahalı Suları

Canlılar için en gerekli ve temel olan ihtiyaçlardan bir tanesidir su içmek. Su içmenin canlılar için ihtiyaç olmasının yanı sıra faydaları da tartışılamaz bir gerçektir. Peki bir düşünelim bir şişe su en fazla ne kadar olabilir? Bizim bir şişe suya biçtiğimiz değer nedir? Bu listemizde de fazlasıyla cep yakacak olan en pahalı suları PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için sırasız olarak derledik.

1.10 Thousand BC

Bu suyun 750 ml’si yaklasık olarak 14-15 $ civarındadır. Kanada’nın o güzel kıyılarından elde edilen suyun kaynağından  şişelenmesi için gönderilecek olan fabrikaya ulaşması bile günler sürmektedir. Temiz sular kategorisine de girmiştir.

2.Bling H2O

750 ml’si yaklaşık olarak 40$ civarında olan suyun şişesi Swarovski taşlarla süslenmiştir. Eh tabi Swarovski taşlarla süslenmiş olan cam şişeden su içmezsek güne başlayamıyoruz. ? Elbette tercih meselesi.

3.Fillico

750 ml’si yaklaşık olarak 220 $ civarındadır ve Japonya’nın Osaka şehrinde üretilmektedir. Suyun kapakları kral ve kraliçe tacıyla süslenmiştir. Belki de fiyatının bu kadar artmasının nedenlerinden biri de kapaklarının altın kaplama olmasıdır.

4.Veen

Kaynağı Finlandiya olan bu suyun 750 ml fiyatı ise yaklaşık olarak 23-25 $ arasındadır. Dünyanın en temiz suları arasındadır.

5.Kona Nigari Suyu

Tamam,fiyatını okuduğunuzda ellerinizde bir titreme,kısa süreli şok halinde olabilirsiniz. Şaka bir yana bu suyun 750 ml fiyatı 400$ civarındadır. Hawaii bölgesinde elde edilen su Japonya’da satılmaktadır. Okyanusun derinliklerinde ki tuzlu suyun arındırılması ile elde edilmektedir. Suyun cilde iyi geldiği ve stresi azalttığı söylenmektedir. Belki de eğer doğruysa zayıflamaya yardımcı olduğu da söylenmektedir. Yani düşünecek olursak bu parayı verdikten sonra stresimi azaltmasını beklemek hakkımız diye düşünüyorum. ?

6.Aqua di Cristallo Tributo a Modigliani

Listemizde ki en pahalı su ünvanına sahiptir. Yani ne diyebilirim ki… Fiyatı karşısında ne desem boş. Bu suyun 750 ml fiyatı yaklaşık 60.000$ değerindedir. Evet,yanlış okumadınız 60.000$… Şişenin 24 ayar altın ile yapıldığını düşünecek olursak fiyatının bu denli pahalı olmasını anlayabiliriz. Yine de bu kadar para vermek ister miydim bilemiyorum.

Bonus: Listemiz bitti mi? Bitmedi. Azıcık cep yaksın ama su ihtiyacımı da gidereyim ödedikten sonra fazla içime dert olmasın diyorsanız…

Tasmanian Rain

Tanzanya Adasında üretilen suyun 750 ml fiyatı yaklaşık olarak 5$ değerindedir. Suyun özelliği ise yağan yağmurun yere düşmeden direkt olarak şişelenmektedir.

*Suyun canlılar için önemi tartışılmaz bunda hemfikiriz. Peki bunu bir kenara koyacak olursak bir suya bu kadar para verir miydiniz?

 

Sedalizm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir