Bu Sezonun En Efsane Babaları!

Bu Sezonun En Efsane Babaları!

“Baba” kelimesinin sözlük anlamı “çocuğu olan erkek” olsa da hepimizin bildiği gibi ‘’her daim sırtımızı yaslayabileceğimiz kahraman’’, bu kelimenin gerçek anlamıdır. Bazı babalar sevgilerini çok iyi gösteremese de biliriz ki babalar serttir, güçlüdür ve yıkılmazdır. Baba figürünün hepimiz için anlamı ve değeri farklıdır. Zamanımızın çoğunu ekran başında geçirdiğimizde bilinen bir gerçekken, televizyondaki her baba da örnek iyi bir baba değil ama biz PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak Bu Sezonun En Efsane Babaları‘nı sizler için yazdık. Tüm Babaların Babalar Günü Kutlu Olsun! 

 

İdris Koçovalı / Çukur

Mizacı sert ve modern babalardan çok uzakta bir babalık anlayışı var ancak evlatları olmadan İdris Koçovalı bir hiç. Üstelik sadece kendi evlatları için değil, İdris Baba bildiğiniz gibi tüm Çukur’un babası. Şimdi daha yüksek sesle! ÇUKUR EVİMİZ İDRİS BABAMIZ! 

 

Serhan Aksak / Ufak Tefek Cinayetler

Ufak Tefek Cinayetler’in mükemmel babası Serhan Aksak. O tam olarak kızına aşık bir baba. Problemli bir evliliği, çalkantılı bir boşanma süreci yaşamasına rağmen bunu hiçbir zaman kızına yansıtmayan ve her koşulda önceliği kızı Mila olan bir baba. Her gece uyumadan önce masallar okuyan, gerektiğinde oturup evcilik oynayan ama başı sıkıştığında canını hiçe sayarak kendini yangının ortasına atacak kadar da kahraman bir baba.

 

Hızır Çakırbeyli / Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Çoğu zaman sert ve umursamaz gibi görünüyor olsa da Hızır’ın dışarıya çok fazla gösteremediği bir babalık içgüdüsü var. Bazen babaları anlamak çok zor olur ama onların bizi sevdiğini biliriz. Ekranlarda her zaman mükemmel baba görecek değiliz ki bazen gerçeği de yansıtması lazım tabii ki.

 

Arif / Kadın

Anne veya baba gibi hissetmek için bazen kan bağı gerekmez. Bir babadan daha fazlası olabilirsiniz ya da bir evlattan daha fazlası. Kadın dizisinin Arif’i ise bir babadan daha fazlası. Arif, Nisan ve Doruk’u o kadar çok seviyor ve kolluyor ki bize bir kez daha gerçek sevgi için kan bağının önemsiz olduğunu ispatlıyor.

 

Tahir Kaleli / Sen Anlat Karadeniz

Kendi Deli ama yüreği o kadar büyük bir baba ki, gelmiş geçmiş tüm karakterlere baba olmayı öğretebilir. Kan bağının zerre kadar önemli olmadığını Tahir Kaleli en güzel şekilde bize yansıtıyor. Öyle ki; izlerken Yiğit’in ondan başka bir babası olduğunu zaten unutuyorsunuz. Sadece sevdiği kadının oğlu olduğu için değil, o gerçekten onun “oğlu” olduğu için onu seviyor. Onların arasındaki bağ bambaşka. Son zamanlarda izlerken beni mest eden şeylerden biri bu mükemmel ikili. ??

 

Cevdet / Vatanım Sensin

Vatanını kurtarmak için ailesini ve milletini karşısına alan Cevdet, çocuklarının geleceği için onların nefretini kazanmaya razı oldu. İlk yayınlandığı günden itibaren ekran başında bizi ağlatan dizi Vatanım Sensin’de Ali Kemal’de dahil olmak üzere 4 çocuk babası olan Cevdet, özellikle son bölümde ortaya çıkan fedakarlığı ile bir kez daha ne kadar mükemmel bir baba olduğunu kanıtladı.

 

Faruk Boran / İstanbullu Gelin

Boran Konağı’nın büyük oğlu Faruk Boran, oğlu Emir’e 10 yıl gecikmeli kavuşmuş olsa da arada geçen kayıp zamanı kapatmak adına her şeyi yaptı. Oğluyla arkadaşlık ilişkisi kuran Faruk onunla birlikte müzik yapıp yeri geldiğinde oğlunu sevdiği kıza açılması için fikir verdi, hüsrana uğradığında da ilk teselli eden o oldu. Belki Emir ile birlikte oda babalık kavramını yeni yeni tadarken şimdi ikinci kez Yaz Bebek ile babalığı tattı. Ve eminiz ki Yaz ile daha sağlam bir baba-kız ilişkisi kuracaklar.

Sinem Sarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir