Tehlikeli Bölgeler: Bu Yerlere Gitmek Cesaret İster

Tehlikeli Bölgeler: Bu Yerlere Gitmek Cesaret İster

Hepimizin hayatta korktuğu ya da yapmak\görmek istemediği,cesaret edemediği yer ve durumlar olabilir. Öyle ki bu durumları dizginlemek ya da aşmak bu yerlerde mümkün pek olmayacaktır. Biz de PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak korkunun ve adrenalinin en yükseğe ulaşacağı tehlikeli bölgeler yazımızı  sizler için derledik.

1.Trolltunga Kayalığı

Bu kayalıklar Norveç/Odda’da bulunmaktadır. Bu yer kesinlikle yükseklik korkusu olanlar için gidilmeyecekler listesinde üst sıralarda yer alacaktır. Yaklaşık 700 metre yüksekliğinde ki bir dağın tepesinde bulunan bu kayalıklar korkunun yanında manzarasının güzelliği ile de büyülüyor.

2.Cueva de los Cristales(Kristal Mağarası)

Meksika’da Naica madenlerine bağlı olan bu mağara yerden 300 metre aşağıda bulunmaktadır. Bu mağara ise kapalı alan korkusu olanlar için tam bir kabus olabilir. Bu mağaranın şartları oldukça zorlu ve bir insanın normal şartlarda orada bulunması neredeyse imkansıza yakındır. Nem oranının neredeyse %100’e yakın olduğu bilinmektedir. Bu mağarayı gezmek için özel kıyafetler giyilmektedir.

3.La Casa del Arbol

Bu yer kesinlikle manzarasının güzelliği yanında cesaret gerektiren bir duruma sahip. Yaklaşık olarak 2600 metre yükseklikte bulunan bu yer sadece ufacık bir demire bağlanmış iplere bağlı bir salıncak. Belki de yükseklik korkunuzu yenmek için en güzel yerlerden biri olabilir ancak fazlasıyla cesaret gerektirir. Adrenalin yüklü bu yer Ekvador’un Banos şehrindedir.

4.Qinling Dağı Yürüyüş Parkuru

Çin’in Qinling dağlarında bulunan yürüme yolu yükseklik korkusu olan kişiler için tam anlamıyla kabus olacaktır.( Yükseklik korkusu olan biri olarak söyleyebilirim ki bu yere gitme imkanım olsa asla çıkmazdım.) Bu yol dünya üzerindeki en tehlikeli yürüyüş yolları arasında yer almaktadır. Patika yaklaşık olarak yerden 2133 metre yükseklikte bulunmaktadır. Sorabilirsiniz, ben bu yolu neden ne için yürüyorum diye; hemen söyleyeyim bu yolun sonunda sizi bir çay evi bekliyor. Yanlış okumadınız, evet çay evi. Her şey bir bardak çay için.?

 

5.El Hotel del Salto

El Hotel del Salto, Kolombiya-Tequendama Şelalesi’nin kenarında bulunmaktadır. Zaman içerisinde şelalenin kirlenmesi ile birlikte turistlerin de ilgisi oldukça azalmıştır ve otel kapatılmıştır. Terk edilmiş olmasının verdiği tedirginliğin yanında manzarasının güzelliğiyle de insanı cezbeden bir yerdir. Hem adrenalin hem de doğanın güzelliği bir arada olsun diyorsanız görülebilecek yerler arasındadır.

*Korkunun doruklara ulaşabileceği bu yerlere sizlerde gitmek ister miydiniz?

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir