Mutlaka Gidilmesi Gereken 7 Festival

Mutlaka Gidilmesi Gereken 7 Festival

Hayatımızın bir döneminde mutlaka yapmak istediklerimiz ya da görmek isteğimiz yerlerin listesini çıkarırız. Eğer liste yapmadıysak da hayalini kurup bir gün mutlaka bende gitmeliyim dediğimiz yerler olmuştur. Bizde eğlenceli olduğu kadar görülmesi gereken ilginç festivalleri PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için derledik.

1.San Fermin Festivali

Her yıl 6-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen bu festival İspanya’da düzenlenmektedir. Adrenalin sevenler için tam bir keyif olacaktır. Boğalardan kaçmaya çalışırken ilginç görüntülerde ortaya çıkabilmektedir. Eh kaçamayanlar ise boğanın insafına kalmış oluyor ?. Eğer bu festival bana göre değil diyorsanız başka önerilerimizde var tabi.

2.Burning Man

Black Desert Çölü’nde (Nevada) gerçekleşen bu festival her yıl Ağustos ayının son haftasında başlar ve yaklaşık bir hafta sürmektedir. Pek çok düşünceyi ve kalıplaşmış duygu ve durumların dışına çıkmak için her yıl pek çok insan bu festivale gitmektedir.

3.Rio Karnavalı

Festivaller arasında adını en sık duyduğumuz festivallerden biridir.  Rio de Janerio (Brezilya) da gerçekleşen bu festival Paskalya’dan önce başlamaktadır ve milyonlarca kişiye bu eşsiz eğlenceye ev sahipliği yapmaktadır.

4.Coachella

Evet, bu festival sana bir yerden tanıdık geldi değil mi? Şeyma Subaşı’nın storylerinden de aşina olduğumuz festivaldir.Amerika’da her yıl düzenlenen bu festival en ünlü ve büyük müzik festivallerinden bir tanesidir. Hem müzik hem dans hem de festival olsun keyfim yerine gelsin diyorsanız gidilecekler listenizde üst sıralara talip olacaktır. ?

5.La Tomatina

İspanya’nın Valensiya şehrinde Ağustos ayının son Çarşambasın da düzenlenmektedir. Hey yıl binlerce insanı bir araya getiren bu domates savaşının galibi katılan herkes sanırım. Domatesin faydaları elbette saymakla bitmez ancak bildiğimiz bir şey var ki bu festivalde keyifli anlat yaşattığı.

6.Full Moon Festivali

Tayland’da gerçekleştirilen bu festivalin görkemli olmasının bir sebebi de Tayland’ın eşsiz adalarından birinde gerçekleşiyor olması. Dolunaydan önce başlayan bu parti her yıl binlerce kişiye ev sahipliği yapıyor.

7.Holi

Hindistan’da düzenlenen bu parti ‘’Renklerin Festivali’’ olarak da bilinmektedir. Her yıl Mart ayında düzenenlenen bu festival Hindu bölgelerinde kutlanmaktadır. Cıvıl cıvıl,rengarenk ve eşsiz bir eğlence garantisi veren bu festival kesinlikle gidilmesi gereken yerlerden biri.

*Pek çok eşsiz güzellikte festival var ancak bu listemizde olan yerlerden hangisine girmek istersiniz?

 

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir