Alina Boz ve Alp Navruz’un Yeni Dizisi Seyirciden Tam Puan Aldı

Alina Boz ve Alp Navruz’un Yeni Dizisi Seyirciden Tam Puan Aldı

TRT1’in yeni dizisi dün akşam ekran yolculuğuna başladı. İlk bölümüyle sosyal medyada çok konuşulanlar arasına giren ‘Elimi Bırakma’ dizisi yaza damga vuracağa benziyor. Elimi Bırakma dizisi Üs Yapımcılık imzası taşıyor. Yönetmenliğini Sadullah Celen’in üstlendiği dizinin senaristliğini ise Nilüfer Aydın ve Volkan Yazıcı yapıyor.

Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizide Alina Boz, Alp Navruz, Seray Gözler, Dolunay Soysert, Cemre Gümeli, Burak Tamdoğan, Gökçe Yanardağ, Ertuğrul Postoğlu, Ebru Aykaç, Batuhan Ekşi gibi başarılı isimler rol alıyor.Dizinin başrollerinde son dönemin popüler oyuncuları Alina Boz ve Alp Navruz’u görüyoruz. Genç oyuncuların performansları ise takdir topladı. Alina ve Alp’in birbirine uyumu seyirciden tam puan alırken oyuncular dram konusunda yeteneklerini de göstermiş oldu. Dizide Alina Boz’un canlandırdığı Azra karakteri ile kardeşinin arasındaki bağ ise hepimizi etkiledi.

Konusu

Dizide toplumun temel yapı taşı olan ailenin ve aile bağlarının önemi vurgulanıyor. Ailenin bir arada olabilmesi için emek, sevgi, fedakarlık gibi duyguların öne çıkmasının altı çiziliyor.

Cenk varlıklı bir ailenin torunudur. Babasının öldüğü kazadan kendini sorumlu tutmuş, babasının ölümüyle ilgili kendini suçlamıştır. Cenk Amerika’da okumak isteyerek kendini aileden soyutlamıştır.  Bencil ve yalnız bir adam olan Cenk ailesiyle yüzleşmemek ve geçmişi unutmak için aile şirketini satıp başka bir alana yönelmek ister.

Azra önemli bir tekstilcinin güzel, genç, zeki kızıdır. Amerika’da aşçılık eğitimi alırken babasının çağırmasıyla ülkeye döner. Azra, üvey annesi Sumru, üvey kardeşi Cansu, müzik dehası olan otizmli kardeşi Mert ve babası ile birlikte yaşarlar. Bir gece gelen kara haberle ailenin hayatı alt üst olur. Azra’nın babası yangında hayatını kaybetmiştir. Azra bu sırada iflas ettiklerini de öğrenir. Üvey anne hayat sigortasından gelen parayı Azra ve Mert’ten saklar ve kendine başka bir hayat kurar.

Azra ve kardeşini ise zorlu bir hayat bekler. Azra otizmli kardeşiyle birlikte hayata tutunmanın mücadelesine girişecektir. Kardeşinin eğitimine devam edebilmesi için çalışması gereklidir. Azra İstanbul’daki restoranlarda iş arar. Feride Hanım’ın (Cenk’in babaannesi) şirketine bağlı restoran Azra’yı geri çevirir sebebi Türk Mutfağı’na hakim olmamasıdır.

Feride Hanım dağılmış ailesini nasıl bir araya getireceğini düşünürken bir hayalin peşine gider ve merdivenlerden yuvarlanır ve Azra’nın onu bulmasıyla yolları kesişir.

Azra hafızasını kaybeden Feride Hanım’a kucak açar ve onunla ilgilenir.Elinde olan tüm imkanlarını hasta kadının iyileşmesi için kullanır. Olmayan parasını tanrı misafirinin iyileşmesi için harcar ve bunu içtenlikle, severek yapar. Aşçılık üzerine iş aramaya devam ediyordur hatta Feride Hanım’ın şirketiyle görüşmeye gidecektir ama Feride Hanım yüzünden gidemez. Feride Hanım sağlığına kavuşur ama bunu Azra’ya belli etmez. Feride Hanım’ın aklına bir fikir gelir ama Azra’nın doğru insan olup olmadığını öğrenmesi gerekir.

Başlarda sevimli bir ihtiyarken huysuz bir kadına dönüşür Feride Hanım. Azra’yı baskı altında gözlemlemek, sabrını zorlamak, vereceği tepkileri izlemek istemiştir. Azra’nın iş görüşmesine gitmesini engeller, kıza son parasına kadar harcatır ve ters davranır. Azra ise tüm bunlara rağmen kadına ters davranmaz.Kızın bir yabancıya böyle davranmasından etkilenir Feride Hanım. Kendi ailesi kadına böyle davranmazken bir yabancının ona böyle davranması Feride Hanım’ı etkiler. Ailesine ders verme yolunda Azra’nın doğru insan olduğuna karar verir.

Feride Hanım ailesini miras yoluyla hizaya getirebileceğini düşünür ve tüm mirasını Azra’ya bırakmaya karar verir!

Şirketin Ceo’su Azmi Bey ise şirketi ele geçirmek ister. Bunun içinse sinsi planlarını devreye sokar. Cenk’in Amerika’da okumasını, Melis’in Efkan ile tanışmasını ve Arda’nın uyuşturucuya başlamasına vesile olur. Böylelikle ailede şirketle ilgilenecek kimse olmayacak kendisi söz sahibi olacaktır. Azmi Bey’in bu planını Cenk’in değişimi bozacaktır. Cenk önce kardeşlerinin hayatlarıyla ilgilenecek daha sonra da Feride Hanım’ın istediği gibi şirket işleriyle alakadar olacaktır.

Kbuse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir