10 Kelime ile Hazal Kaya

10 Kelime ile Hazal Kaya

1 Ekim 1990 doğumlu Hazal Kaya ilk olarak 2006 yılında Sıla dizisindeki Berrin karakteriyle seyirciye göz kırptı. Genco, Acemi Cadı gibi dizilerde yer alsa da ilk büyük çıkışını Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’un başrollerini paylaştığı Aşk-ı Memnu dizisindeki Nihal Ziyagil karakteriyle yaptı.

Behzat Ç., Adını Feriha Koydum, Son Yaz: Balkanlar, A.Ş.K, Maral: En Güzel Hikayem, Bu Son Olsun,  Ay Büyürken Uyuyamam, Kırık Kalpler Bankası gibi başarılı yapımlarda yer alan Hazal Kaya şu sıralar Bizim Hikaye’de Filiz karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Çalışkanlığı ve azmiyle kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkan, yemyeşil gözlerine ve sıcacık gülüşüne hayran olduğumuz Leyla Hazal Kaya‘yı PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak 10 kelime ile anlatmaya çalıştık.

1- Yetenekli ?

[WPGP gif_id=”11012″ width=”600″]

Yer aldığı projelere baktığımızda bütün rollerinin birbirinden farklı olduğunu görüyoruz. Hazal Kaya her bir rolü bize harika bir şekilde kendini tekrarlamadan aktarmayı başarıyor. ❤

2- Güzel ?

Şu yeşil gözlere, şu tatlı burna, şu muazzam gülüşe bir bakın… Duru, doğal, sade güzelliği ile aklımızı başımızdan alıveriyor. ?

3- Sempatik ?

Mütevaziliği ve güler yüzlülüğü ile sempatiklerin kraliçesi adeta! ?

4- Kitap Kurdu ?

Hazal Kaya’nın çokça kitap okuduğu bilinen bir şey. Peki ya en sevdiği kitabı biliyor musunuz? En sevdiği kitap pek tabii ki ayak bileğinde de dövmesi olan Küçük Prens! ?

5- Ailesine Düşkün ❤

Annesi için “Güçlü Kadın” diyen Hazal Kaya’nın annesiyle arasındaki bağ muazzam güçlü ve özel! ❤

6- Çalışkan ?

Hazal Kaya ekranların aranan yüzü! Bir projesi biter bitmez diğerine geçiyor. Boş kaldığı dönem ise kendini geliştirmek için taa Fransa’ya gidip aşçılık üzerine eğitim aldı. Boş durmayı sevmiyor çalışkan karıncamız! ?

7- Marifetli ?

Oyunculuğunu sürekli geliştiriyor, keman çalıyor, dans ediyor, aynı zamanda muazzam yemekler yapıyor. Eee biz bu güzel kadına marifetli demeyelim de ne diyelim? ?

8- Samimi ?

Hazal Kaya’nın ilk olarak gülüşü samimi canım! Verdiği röportajlarda, setlerde ekip arkadaşlarıyla ve hayranlarıyla konuşurken hep sıcacık ve samimi konuşuyor ve bu onu daha da çok sevmemize neden oluyor! ?

9- Duyarlı ?

Sosyal Sorumluluk Projesi olan “El Ver, Hayata Atılsın” da yer alan güzel oyuncu çocuklar konusunda oldukça duyarlı! ?

10- Başarılı ?

Bir kadın bu kadar yetenekli, bu kadar çalışkan, bu kadar marifetli, bu kadar güzel olur da nasıl başarılı olmaz? Leyla Hazal Kaya’mızın da bu yüzden başarılı çünkü bunu sonuna kadar hak ediyor! ??❤

Zeynep Haskırış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir