Yalnızca Abisi Olan Kızların Anlayabileceği 13 Durum

Yalnızca Abisi Olan Kızların Anlayabileceği 13 Durum

Her kız kardeşin olmasını istediği ama olduğunda da çoğu zaman sinirden delirten bir abisi (büyük çoğunluğun) vardır. Onlar başımızın tatlı belası gibidir. Ne onlarla olur ne onlarsız. Bizde sizler için sadece abisi olan kızların anlayacağı 13 duruma değindik. İsterseniz gelin birlikte bakalım…

1. Kıskançlık

Bazen size alınan küçük bir hediyeyi bile kıskanabilirlerken kendine alınan hediyeyi sizinle paylaşabiliyorlar. Aileniz size biraz daha ilgi gösterdiğinde kıskançlıktan da kudurabiliyorlar. ?

2. Etek-Elbise kavgası

Ne giyerseniz giyin onlara her daim açık gelecektir. Eteği ne kadar uzun giyerseniz giyin sonuç olarak o etektir ve tehlike arz eder.

3. Evde size hizmet ettirirler

Eve geç gelmekle birlikte akşam yemeklerini kaçırdıkları için ona yemek hazırlayan da kız kardeşler oluyor tabi ki. Üşenip hazırlamak istemezseniz mutlaka sizi tehdit edecek şeyler bulurlar. Ee şimdi kolaysa yapma bakalım. ?

4. Futbola hakimsinizdir.

Onların tuttuğu takımı tutmanız konusunda bayağı ısrarcılardır. Ofsaytı bilirsiniz. Küçükken kızlarla barbie oynamak yerine abiniz ve arkadaşlarıyla futbol oynamışsınızdır. ?

5. İyi bir öğretmendir

Anlamadığınız dersler, yapamadığınız sorular her konuda yardımınıza koşarlar.

6. İyi vakit geçirirsiniz

Eğer yaşlarınız yakınsa ondan daha iyi oyun arkadaşınız olmamıştır. Büyüdüğünüzde dahi en iyi arkadaşınız o olmuştur. Yaşınız yakın değilse de yaptığınız aktivitelerle de güzel zamanlar geçirirsiniz.

7. Aile de en zeki odur!

En ufak tartışmada sizden zeki olduğunu vurgular. Hele de sizden daha iyi bir okulda okuyorsa…

“Sanki ODTÜ’de okuyorsun bize sordukları gibi soru sorsalar size, sen okulu bırakırdın.” vs. gibi laflara maruz kalırsınız.

8.Güzin ablaları olursunuz.

Her kız arkadaşını bilirsiniz. Onlara taktikler verirsiniz. Alacakları hediyeleri siz seçerseniz. Kız arkadaşlarını kıskanırsınız ama elinizden bir şey gelmez. Bazen kız arkadaşlarıyla abla- kardeş ilişkisi bile kurabilirsiniz.

9. Hangi müzik tarzını seviyorsa evde o dinlenir!

Arabesk seven bir ağabeyiniz varsa sabahları arabesk müziklerle uyanmak zorunda kalıyorsunuz. Bir nevi derbeder olarak uyanıyorsunuz. ?

10. Evde sizi zor durumlara karşı korur!

Evde size haksızlık yapıldığını düşündüğünde sizi savunmaktan geri durmazlar ellerinden geleni yapmaya çalışırlar.

11. Küçük tatlı kavgalar

Taktığınız lakaplar ve sataşmalarla birbirinizi sinir edersiniz ama yine de eğlenirsiniz. ❤

12. Nazınızı ondan başkası çekmez.

Her istediğinizi yapmaya çalışır sizi nasıl mutlu edeceğini düşünür. Onlara karşı istediğiniz kadar şımarabilirsiniz sizi kırmayacaklardır çünkü sizi çok seviyorlar.

13. Ve en önemlisi

Her zaman yanınızda olduğunu, her daim arkanızda durduğunu, yeri gelince baba yeri gelince abi, yeri gelince dost olduğunu unutmamak gerekiyor. Bazen onlara kızabiliyoruz ama sizi herkesten daha çok düşündüğünü ve iyiliğinizi istediğini unutmayın lütfen.

Sizi seviyoruz abiler iyi ki varsınız…❤

Kardelenakan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir