Emir Can İğrek: Müzik Kutularımızın Yeni Favorisi

Emir Can İğrek: Müzik Kutularımızın Yeni Favorisi

Emir Can İğrek son zamanlarda müzik piyasasının yükselen isimlerinden. Bizleri hem sesiyle hem de şarkı sözleriyle oldukça etkiliyor. B!P akustik programına katılmasıyla hayran kitlesi artan Emir Can’ı daha yakından tanıyalım. Emir Can İğrek 2 Nisan 1993’te Tekirdağ’da dünyaya geldi. Müzik yolculuğuna da burada kurduğu sahne guruplarıyla başladı.

https://www.instagram.com/p/BgeqEXZhCBl/?taken-by=emircanigrek

Öncelikle Emir Can amatör olarak çeşitli müzik türleriyle ilgilendi.  Çeşitli müzik türleri demişken son zamanlarda da Sehabe ile birlikte yaptıkları Anla şarkısı oldukça dikkat çektiler.

“Bu aşk benim en temiz kirim”

Genç besteci  üniversite eğitimi için Tekirdağ’dan İstanbul’a geldiğinde müziğe ilgisi hız kesmeden devam etti ve özel bir koroda koristlik yaptı. Emir Can’ın şan ve solfej eğitimleri aldığını da söylemeden geçmeyelim.

https://www.instagram.com/p/Be8HkpbhqY3/?taken-by=emircanigrek

Emir Can İğrek besteci sıfatıyla sık sık adından söz ettireceğe benziyor. Ferhat Göçer’in “Bu Kalp İçinde Teksin” albümünün çıkış parçası “Devriliyorsam”ın bestesi Emir Can’a ait.

“Şimdi adın parkenin üstünde çamurdan iz. Muhtemelen şu an beni arıyodur polis. Seni öldürdüm içimde. Haberin oldu mu?”

“Tüm kalelerimin zaptı olan kadın aramadın”

Ayrıca kendisi hem dinleyenlerden gelen mesajlara duyarlı hem de yaptığı hataları mütevazilikle düzeltebiliyor.

Ayrıca tweetleriyle bizi gülümsetmeyi de başarıyor 🙂

Emir Can’ın 2017 yılında iki şarkıdan oluşan single’ı yayınlandı. Dijital platformlardan dinlemeniz mümkün. Single’da çok sevilen iki şarkısına yer verildi: Gönül Davası ve Beyaz. Emir Can şimdilerde konserden konsere koşup dinleyicileriyle buluşuyor. Biz Emircan’ı dinlemeyi çok sevdik. Umarız siz de seversiniz.  Sizi Gönül Davası’nın klibiyle ve Müzik Kutusu şarkısıyla başbaşa bırakıyoruz.

“Ben senin kasvetinde asıl mevzu değilim ah değilim. Ben senin meclisinde mebus muyum değilim ah değilim.”

“Ben bir ayyaşım sekiz çizer ayaklarım. Özlemişim sarhoşluğunu bu semtin sokaklarının. Gecenin biri aptalın biri kalbinin dışında bekliyor içeri girmeyi”

 

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir