Anket: Yalan Söylemek Konusunda İhtisas Yapan Burçlar

Anket: Yalan Söylemek Konusunda İhtisas Yapan Burçlar

Ne demiş Cem Yılmaz; Yalan söylemek zeka işidir. “Yalancı” tabiri yalanı ortaya çıkan için söylenir. Adamın yalanı çıkmamış ise yalancı diyemezsiniz.Tam olarak böyle miydi? Neyse yani konunun özü budur. Her burç yalan söyler ancak bazıları bu işi Profesörlük raddesine kadar getirmiştir. Bazı burçlar ise yalan söylemeyi hobi edinmiştir ancak arkalarını toplamak konusunda oldukça zayıf kalırlar.

Şimdiden uyarıyorum ağlayacak olanlar devam etmesin.

| Profesör |
Akrep – Yay – İkizler

Tabi ki en iyi yalan söyleyenlerden başlıyorum. Fark ettiyseniz “yalan söyleyen” dedim. Çünkü; bu Akrep, Yay, İkizler burcundaki insanların yalanlarını onlar istemediği sürece açığa çıkaramazsınız. Çünkü bu güzel üçlü artık yalan söylemek konusunda Profesörlük unvanını kazanmış insanlardır. Bunların en anlamsız huyları da; kendilerine yalan söylenilmesinden nefret etmeleridir.

Akrep zaten sinsi burçtur. Hayatını yalan dolan üzerine döndürür. Mükemmel ve pratik zekaları onları en berbat durumlardan yalan söyleme yetenekleri sayesinde kurtarır. Bir de suçlu siz olursunuz. Yalan söylerken karşı tarafın neler sorabileceğini düşünür ve ona göre bile kafasından yalanını uydurur. O hep doğru asıl yalan sizsiniz!

Yay burcu da masum görünebilir ancak yalan söylemek konusunda gerçek bir profesördür. Asla gerekmediği sürece yalan söylemez ancak ne zaman gerektiğine de kendisi karar verir. Dün yediği yemeği hatırlamaz ama 10 yıl önce söylediği yalanı hatırlayıp devam ettirir. Anlaşılması oldukça güç ve profesyonel birer yalan söyleyenlerdir.

İkizler burcu haksız olmaktan nefret ettiği için anında yalana başvurur ve siz bunu anlamazsınız. İstemediği her durumdan kaçmak için yalan söyler ve kendisi oturup bunu kabul edene kadar siz onu yalancılık ile itham edemezsiniz. Anlasanız da açığını bulamazsınız çünkü minareyi çalarken kılıfını hazırlamıştır.


| Doktora |
Balık – Kova – Yengeç

Doktora yapan ya da yapmış olan bu burçların asla profesörlük gibi bir hayali olmasın. Bunlar “yalancı” olanlardan. Tabi bunların yalancılığı biraz zor anlaşılıyor. Kimine göre “yalan söyleyen” olarak kalabilirler. Zekiler anca bazen açık verebiliyorlar. Onları iyi tanırsanız yalanlarını yakalarsınız.

Balık burcu eğer biraz daha arkasını toplasaydı şuan profesör grubunda olurdu. Ancak ne yazık ki bir yalan söyleyip arkasını düşünmediğinden ve balık hafızalı olduğundan illa bir yerde açık veriyor. Genellikle yalanı ortaya çıkınca timsah gözyaşını bırakıyor.

Kova burcu gerçekten türünün tek örneği sayılabilir. Hatta ben saydım bile! Uçuk yalanlar sallamaktan zevk alırlar. Karşılarındaki insanların yalanlarına inanmaları bu delileri ciddi anlamda mutlu ediyor. Dünyanın en iyi palavra atan burcu ödülünü bile alabilirler. Ancak gerçekten tanıyorsanız yalanlarını ayırt edebilirsiniz.

Yengeç burcunu aslında en sinsi köşesine alabiliriz. Muazzam bir yalan yeteneği vardır. Ancak işte bazen ayakları taşa takılır ya da kendi arkalarını toplamazlar ve yalanları açığa çıkar. O yüzden doktora unvanında kalacaklar. En az Balık burcu kadar yalanlarını gözyaşları ile kapatmaya meyilliler.


| Yüksek Lisans |
Terazi – Oğlak – Koç


Yalan söylemeyi bu kadar huy edinip ancak bu kadar açık verebilirlerdi. Yüksek Lisans’ın bir adım ötesine gidemeyecekler. Yalan söylemek hobileridir ancak hiç düşünmezler. Zaten tanımanıza bile yok suratlarından belli olur yalan söyledikleri ama asla vazgeçmezler. Bildiğini yalancı bunlar işte. Bunlar da bu çeşit manyak..

Terazi neredeyse spor olarak yalan söyler. Gurur, inat ya da bir ihtiyaç ama nefes almasından bile daha çok yalan söylemektedir. Halbuki asla yalan söylememesi gereken insandır. Yalanları yüzlerine vurulmadı diye kendilerini akıllı zanneden bildiğin yalancı tiplerdir.

Oğlak sen zaten yalan konusuna en son bulaşacak insan bile değilsin. İnsan kendini söylediği yalanı unutur mu ya? Unutur. Oğlak burcuysanız unutursunuz ama yalan söylemekten de vazgeçmezsiniz. Yapmayın ve bu yalan söyleme işini profesyonellere bırakın.

Koç burcu da en az Terazi ve Oğlak kadar bu konuda beceriksiz. O yüzden direkt yalancı damgasını yerler. Eh çünkü her yalanları açığa çıkar. Tabi bunu kabul etmemek için yine bir yalana başvururlar ancak yalanı yalanla örtmek ne kadar inandırıcı olacaktır tartışılır. Siz yalan söylemeyin annem!

| Lisans |
Aslan – Boğa – Başak

Al bunlarda ne yaptığı belirsiz olan grup. Lisanstan öteye gidemeyeceksiniz. Neyse ki bu grubun esas kuralı; gerekmediğince yalan söyleme! Zaten yalanları ortaya çıktığında da -her zaman çıkar- kesin bir pislik yapar ve üste çıkarlar. Hem onlar yalan söylemeye ihtiyaç duymazlar. Bam bam söylerler!

Aslan burcu yalan söylemek konusunda berbattır ancak güzel yalan ortaya çıkarır. Kendi yalanları da zaten elbet ortaya çıkacaktır ama yalan söylemek zorunda kalmamayı tercih eder. En acımasız lafını bile söyler. Ne gereği var ki yalan söylemenin? O mükemmel ve herkes onu hatasıyla sevebilir. Aslan burcu zaten hata yapmaz.

Boğa burcu da bir diğer yalandan hoşlanmayan tiplerdendir. Sivri dilli de değildir ancak çok yalana başvurmaz. Yalana başvurduğunda ise açık verir ve yalancı damgasını yedikten sonra o başını kesip atmak ister. Söyleyemiyorsan söyleme zaten ne gereği var?

Başak burcunun yalan söylemesini engelleyen bir sivri dili vardır. Ha yalan söyler mi söyler ancak çok zor durumda kalırsa söyler. O söylediği yalanı da zaten alt yapısız olduğundan güm diye bir gün ortaya çıkar. Acemi yalancı gibi bunlarda…

Benden bu kadar ancak buraya bir anket bırakıyorum.
Size göre en çok yalan söyleyen burç hangisi bakalım…

[poll id=”5″]

yersizyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir