Ucuz Ama Etkili 8 Fondöten

Ucuz Ama Etkili 8 Fondöten

Biz kadınların en büyük problemi olan fondöten seçimi konusunda yardımımız dokunur diye küçük bir araştırma yaptık. PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak hem uygun hemde kaliteli olan fondötenleri sizin için araştırdık ve yazdık. Umarım yardımcı olabiliriz ?

1- WET N WİLD PHOTO FOCUS FONDÖTEN

Karma cilde uygun olan bu fondöten orta ve istenildiğinde yüksek kapatıcılık sağlayabiliyor. Spatula şeklinde olan başlığı kullanma zorluğu çektiriyor. Ve en kötü yanı ise kokusu. Yüzünüze sürerken sanki duvar boyası sürüyormuş gibi bir his bırakıyor. Pembe alt tonlu ve yüze sürüldüğü ilk an bembeyaz olsa da daha sonra yüzle bütünleşiyor. Yani yüksek kapatıcılık uğruna bu  spatulayı ve kokusunu çekerim diyorsanız hiç düşünmeyin derim. Fiyatı 30 tl civarı indirim döneminde 20 tl’ye düşüyor

2- SUPER STAY 24H FONDÖTENİ

 

Karma ve yağlıya dönük ciltlerin rahatlıkla kullanacağı kuru ciltlerin ise gerekli bakımı yaptığında kullanabileceği bir fondöten. İlk sürdüğünüzde yüzünüze biraz kalın gelebilir ama bu dağıtıldıktan sonra o kalın duruş ortadan kayboluyor. Ortadan yükseğe bir kapatıcılığı var. Pompa şeklinde aparatıyla kolay bir şekilde uygulanıyor. 24 saat kalıyor mu bilmem ama 8 saate kadar kalabiliyor tecrübeyle sabit 😀 Fiyatı 30 tl civarı indirimde 20 tl’ye kadar düşüyor.

3- NOTE LUMİNOUS MOİSTURUZİNG FONDÖTEN

Kuru ve karma ciltler için daha uygun. E vitamini açısından zengin olan tatlı badem yağı içerdiği için yaşlanmayı geciktiriyor. Nem vermesinin yanında orta ve yüksek kapatıcılık sağlıyor. ipeksi dokusuyla gönüllerde taht kuruyor. SPF 15 içeriyor. Hem kapatıyor hem nemlendiriyor hem ışıltı saçıyor hemde güneşten koruyor ve bunu sadece 30-35 tl’ye yapıyor.PES!

4- MAYBELLİNE FİT ME FONDÖTEN

Kimisinin bayıldığı kimisinin ise nefret ettiği meşhur fondöten. Yağlı ve kuru ciltler için uygun. Çok örtücülük sağlamasa da yüzde sağlıklı bir duruş sergiliyor. Pudralı bir yapısı var. Fiyatına göre peformansı gayet güzel. Fiyatı 25-30 tl civarı.

5- NYX TOTAL CONTROL DROP FONDÖTEN

Karma ciltlere daha uygun gibi kadifemsi mat bir görüntü veriyor. 1-2 damlada hafif kapatıcılık, 3-4 damlada orta kapatıcılık, 5+damlada yüksek kapatıcılık vadediyor. Fiyatı 60-65 tl civarı.

6-  RİMMEL LONDON LANSTING FINISH FONDÖTENİ

25 saat kalıcılık vadediyor ancak 25 saati kim nasıl denesin. Yüzde kalma süresi 10 saat kadar ve bu gayet yeterli. Karma ve yağlı ciltler için uygun bir fondöten. Kapatıcılığı gayet güzel yüzde ağırlık yapmıyor. Fiyatı 25-30 tl civarı.

7- LOREAL PARİS TRUE MATCH FONDÖTENİ

Karma ve yağlı ciltler için uygun. Güneş koruma faktörü içermiyor. Orta bir kapatıcılığa sahip ve yüzle bütünleşiyor. Yüzde canlı bir duruş sergiliyor. Fiyatı 60 tl civarı indirimde 25-30 tl’ye düşüyor diye biliyorum.

8- MAYBELLİNE AFFİNİTONE NEMLENDİRİCİ ETKİLİ FONDÖTEN

fondöten

Nemlendirici etkili olduğu için kuru ve karma ciltlere daha uygun. Yağlı ciltler kullanmak isterse sabitlemek zorundalar. Kapatıcılığı yüksek aydınlık görüntü veriyor. İnce yapılı ağırlık yapmayan bir fondöten. Fiyatına göre performansı gayet güzel. Fiyatı 30-35 tl civarı.

Kardelenakan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir