Slenderman Gerçek Mi?

Slenderman Gerçek Mi?

UYARI: İçerik ve görseller rahatsız edici olabilir.

Issız bir yoldan giderken birinin sizi takip ettiği hissine hiç kapıldınız mı? Ormandan gezerken ya da kamp yaparken yaprak hışırtısı duyup birinin size adınızla seslendiğini sandığınız oldu mu? Bunların hepsi bir kuruntudan ibaret. Peki ya gerçekse ?

Çocukları kaçırdığı,yakınlarındaki elektronik aletlerini bozduğu söylenen Slenderman’ı  PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için derledik.

Bu ince, devasa uzunluktaki adamın ya da varlığın bir yerlerden fotoğrafını veya da adını bir şekilde duymuşuzdur.

-Peki Slenderman kimdir,nedir?

Boyu 2 metre civarındadır ve takım elbise giymektedir. Gözleri,ağzı,saçları vs yoktur. Kolları neredeyse yere kadar uzanmaktadır ve kollarından çıkan uzantılar olduğu söylenmektedir. Kurbanlarını takip edip,kollarının arasına alır. Kurbanları öldürür ya da başka bir boyuta geçirdiği söylenmektedir ve kurbanlardan bir daha haber alınamaz. (Ne kadar korkunç!) Slenderman ı gören ya da bir şekilde iletişime geçen kimselerden de haber alınamadığı söylenmiştir.

İlk olarak 2009 yılında karşımıza bir görselle karşımıza çıkan ve paranormal internet fenomeni olan bu karakterin geçekliği daha tüyler ürperticidir.  Ormanlık alanda yaşayan,genelde küçük çocukları kaçıran bir şehir efsanesi olduğu söylenmektedir. Geçtiğimiz yıllarda anlatılan efsanevi olaylar halicinde 2014 senesinde olaylar daha da ilginçleşmeye başlar. 12 yaşında olan iki kız aynı sınıfta olan arkadaşlarını ormanlık alanda takip eder ve bıçaklayarak ağır yaralanmasına neden olurlar. Kızların yakalanmasının ardından ifadelerinde Slenderman’ı onurlandırma ve kendilerini korumak için yaptıklarını söylerler.

Aynı yıl içinde Ohio’da yaşayan  on üç yaşında ki bir kız gece annesini maske takarak öldürmeye çalışmıştır. Kızın Slenderman adına yazdığı mektuplar bulunmuştur. Kız yapılan araştırmalar sonunda Slenderman’ın annesini bıçaklamasını istediğini söylemiştir.

-Slenderman neden kurban olarak çocukları seçmektedir?

Çocukların zihinlerine girmek ve kontrol etmek daha kolaydır. Kendi dünyasına ya da başka bir boyuta geçirdiği düşünülen çocukların ruhlarını emdiği söylenmektedir. Bir şekilde Slenderman ile karşılaşıp ya da ondan kurtulmayı başaran çocukların psikolojilerinin bozulduğu söylenmiştir. Günümüzde de Slenderman’ı gördüğünü iddia edenler vardır.

Slenderman hikayesi aslında çok eski yıllara dayansa da aslında çocukları geceleri dışarı çıkmasınlar diye söylenmiş bir şehir efsanesidir. Hal böyleyken günümüzde Slenderman gerçekleşmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Kanıtlanabilir görseller bulunmaktadır. Slenderman’ın tam olarak nerede olduğu, nerede yaşar ya da somut bir veri yoktur.

*Peki siz ne düşünüyorsunuz? Slenderman’ın tüyler ürperten gerçekliğini kabul etmeli miyiz yoksa tam anlamıyla bir kurgudan mı ibaret?

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir