Mucize Bitki Şeker Otunun Bilinmeyen 10 Faydası

Mucize Bitki Şeker Otunun Bilinmeyen 10 Faydası

Sıfır kalorisi ile şeker ihtiyacı olanlara şeker olmaya gelen Stevia bitkisinin bir diğer adı da Şeker Otu olarak geçiyor. Onca faydasına rağmen çok popüler olmayan şeker otu birçok yararının yanında Diyabet hastalarının da favorisi oldu. Şeker otu hala çok az biliniyor olsa da ülkemizde ilk olarak 2010 yılında Antalya’da üretilmeye başlandı ve sonrasında ülke geneline hızlı bir şekilde yayıldı. Saymakla bitmeyecek faydalarının yanından hastalıklar içinde birebir çözüm olma konusunda iddialı bir bitki. Tabi PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak size az bilinen şeker otunun az bilinen faydalarını yazmak istedik.

1. Cildinizi besler, sıkılaştırır ve nefret ettiğiniz kırışıklıklarınızdan sizi kurtarır. Adı Şeker olan bu ot cildinize de şeker gibi gelecektir. Yeni maskelerinizin hammaddesini belirlediysek diğer maddeye geçiyoruz.

Şeker Otu

2. Sadece cildinizin dengesini korumakla ve düzeltmekle kalmaz. Sivilcelere de oldukça keskin bir etkisi bulunmaktadır.

3. Yüksek tansiyon hastaları için oldukça faydalı olduğu söyleniyor. Tabiri caizse ilaç gibi ot.

4. Diyabet hastaları için adeta bir mucize! Çünkü içerisinde gerçekten bir şeker yok ya da tatlandırıcı yok. Ancak bir bardak su ile kaynattığınızda bu otun bir yaprağı bile size şeker tadı verecektir.

5. Kilo verirken en büyük yardımcınız da şeker otu olabilir. Çünkü canınız tatlı istediğinde size tatlı olacak ama kendisinin sıfır kalorisi sayesinde kilo olarak size dönmeyecektir.

6. Depresyonda mısınız? Belki de biraz gergin ve sinirli bir insansınız? Şeker otu diye söylemiyoruz efendim kendisi bu konularda da size yardımcı olmaya hazır.

7. Sigarayı da bırakmanıza yardımcı oluyor diyelim mi? Evet, sayın okuyucular yanlış okumadınız. Şeker otu sizin nikotin isteğinizi azaltacak ve haliyle sigarayı bırakmanıza da yardımcı olacak.

8. Son dönemlerde meşhur bir hale gelen ver herkesin öğrendiği asit alkali dengesini de en iyi kim korur? Cevabı başlıkta gizli ama ipucu verelim; Şeker Otu!

9. İster toz halinde kullanın isterseniz ot halinde kullanın ama kabız olmuşsanız yine çareyi şeker otunda bulabilirsiniz. Bitmiyor asla faydaları bitmiyor.

10. Yetmedi mi? Hala koşarak gidip en yakın aktardan almadınız mı? O zaman size bir yararından daha bahsedelim. Mucizevi bitkinin bir iyi geldiği sıkıntılı durum ise mide rahatsızlıkları! Midenizi ve bağırsaklarınızı sizden daha iyi koruyacaktır.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir