Rastgele

Geleceğinizde Başarılı Olmak İçin 20’lerinizde Yapmanız Gereken 11 Şey

Geleceğinde başarılı olmak herkesin hayalidir. Peki hayatının her alanında en azından ortalama bir başarıya sahip olmak isteyen 20’lerinde neler yapmalıdır? PigmeLaf.Com Sosyal İçerik Platformu olarak size bu alanda bir liste hazırladık. Keyifli okumalar

1)Network oluşturmak

Aslında network oluşturmak zaman zaman sahte bir kelime gibi geliyor. Ancak sağlam temeller üzerinden ilişkiler geliştirirseniz bu hayatınız boyunca işe yarayacaktır.

2)Çok okumak

Sadece kitap okumakla kısıtlı kalmayın sizi geliştirebilecek her şeyi okuyabilirsiniz. Alanınızda ya da ilginizi çeken alanlarda çıkan makaleleri takip edin. Sevdiğiniz konulardaki dergilere göz atın. Romanlar okuyun. Bunlar bir noktada birleşecek ve sizi aydınlatacaklar.

3)Vücudunuza iyi bakmak

Vücudunuz sizin tapınağınız bunu asla unutmayın. Ona iyi bakmalısınız. Mutlaka yeterli miktarda suyunuzu için. Yeşil çay tüketme alışkanlığı kazanın. Sebze meyve tüketimizinizi arttırın. Yeterli egzersizi de unutmayın.

4)Eğitiminize önem verin

Bir miktar zamanınız ve paranız varsa mutlaka merak ettiğiniz konularda eğitim alın. Kendinizi geliştirme fırsatlarını tepmeyin.

5)İyi alışkanlıklar edinin

Yaptığınız iyi şeyleri alışkanlık haline getirin. Alışkanlıklarınız sizi tanımlayan şeylerdir.

6)Seyahat edin

Yurtdışı pahalı mı geliyor? En azından ülkenizde hiç görmediğiniz onlarca yeri gezin. Her yeni gün yeni şeyler görmek için bir şans bunu unutmayın.

7)Sevdiklerinizle bol bol vakit geçirin

Onlar sizin hayatınızdaki en kıymetli kişiler. Hiçbir zaman işinizi ve parayı onların önüne koymayın ve onlarla kaliteli zaman geçirin.

8)Çevrenizdeki kişileri iyi seçin

En yakınınızdaki kişiler sizi iyiye yönlendirecek kişiler olmalı. Onlar size bir şeyler katmalı. Böylece kıymetli zaman geçirebilirsiniz.

9)Para biriktirin

Para kazandığınız sürece mutlaka kenara bir miktar para atın. Hatta o parayı durduğu yerde işletmeyi öğretin.Böylece zamanla paranız değerlenecektir.

10)Yetenekler geliştirin

Çeşitli yetenekler sizi diğer insanlar tarafından ilgi çekici yapacaktır. Olabildiğince çok yetenek geliştirin. Tamir etmeyi bilin, yemek yapmayı bilin, çok dil konuşun bunlar insanları çevrenize çekecektir.

11)Ailenize yeterli zaman ayırın

Aileniz hayattaki en değerli şey onlara yeterli zamanı ayırmazsanız ileride pişman olabilirsiniz. Ayrıca hala onlardan öğrenebileceğiniz pek çok şey var.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Nisan 2018, 10:34

Sen Anlat Karadeniz: “Sen Bu Halinle, Benim Fırtınamı mı Dindiriyorsun?”

Sen Anlat Karadeniz çünkü Tahir anlatınca ‘Deli’ diyorlar 😂 Sen Anlat Karadeniz’in 11.bölümüyle birlikteyiz. Bölüm yine öyle bir yerde bitti ki dünden (5 Nisan çarşamba) beri Vedat Tahir’e ne dedi de Tahir onu öldürmekten vazgeçti diye düşünüyorum. Delireceğim. Hiçbir türlü bulamıyorum demiş olacağı şeyi. Canımız senaristlerimiz Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir...

Devamını Görüntüle