Rastgele

EuroCup Şampiyonu: Galatasaray

2008 – 2009 sezonunda da EuroCup kupasını almayı başaran Galatasaray bu sene de EuroCup Şampiyonu olmayı başardı ve kupayı bir kez daha müzesine götürdü. FIBA Kadınlar Eurocup finalinde 22 farkla ve 90-68 skorla yendiği maçın rövanşında Reyer Venezia‘ya yenildiler ancak yine de kupayı Türkiye’ye getirmeyi başardılar. Ve Kadın Basketbolunda üçüncü kez Avrupa Şampiyonluğunu bize yaşattılar.

EuroCup Şampiyonu

2009’dan sonra bir kez daha EuroCup Şampiyonu: Galatasaray

İstanbul’da yapılan maçı çok iyi bir farkla kazanan Galatarasay rövanş maçında yenildi ancak ilk maç ile elde ettiği avantajı korumayı başardı ve EuroCup’ı şampiyonlukla sonlandırdı. Bununla beraber üçüncü kez Avrupa’ya kimin iyi olduğunu kanıtlamış oldular.

EuroCup Şampiyonu

Pes etmediler!

Güçlü bir rakip vardı ve Galatarasay Kadın Basketbol takımı son ana kadar oyunu bırakmadı. Etkili bir oyun sergilemeyi bırakmayan Galatasaray, ilk çeyreği 20-16 önde bitirdikten sonra devreyi  34-38 skorla 4 puan geride bitirdi. Her şekilde pes etmeyen takım aradaki farkın çok açılmamasına gayret etti ve üçüncü çeyreği de 58-52 skorla geride bitirdi. 22 farkın getirdiği avantajı kullandılar ve son çeyrek 72 – 65 olarak bittiğinde şampiyonluklarını ilan ettiler.

EuroCup Şampiyonu Galatasaray’ın Avrupa Şampiyonu Kadrosu;

Özge Kavurmacıoğlu, Kaela Davis, Olivia Epoupa, Meltem Yıldızhan, Ayşegül Günay, İrem Naz Topuz, Işıl Alben, Jelena Dubljevic, Gintare Petronyte, Allie Quigley, Gizem Başaran, Merve Uygül, Tuğba Taşçı, Ewelina Kobryn, İnci Güçlü

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Haziran 2018, 19:20

Liyakat, Nezaket, Sevgi, Zarafet Kazandı: Ali Koç 37. Fenerbahçe Başkanı Oldu!

20 yıldan sonra beklenen ve istenen oldu: Ali Koç Fenerbahçe’nin yeni başkanı oldu! Ali Koç bir gün çıktı resmi olarak başkanlığa adaylığını koydu ve sonrasında her şey değişti. Aziz Yıldırım’ın da adaylığını koyduğu başkanlık seçimler gelmeden sözlü tartışmalar ve ithamlar başlamıştı. Aylar öncesinden konuşulmaya başlanan seçimlerde iki taraf içinde her...

Devamını Görüntüle