En Derindeki Ses: Deniz Tekin

En Derindeki Ses: Deniz Tekin

Sesinin masumiyeti ile bir anda hayatımızın en derininde kabuk bağlamış yaraları kanatan Deniz Tekin, aslen Mardinli olan Deniz Tekin, 7 Haziran 1997 İzmir doğumludur. Müziğe ilgisi 8 yaşında piyano ve yan flüt çalarak başladı ancak tam bir müzik eğitimi yoktur.

Memur bir ailenin çocuğu olan Deniz Tekin, İzmir’de doğdu ve çocukluk yıllarını Konak’ta geçirdikten sonra ailesinin işi nedeniyle Mardin’e esas memleketi olan şehire gitti. 8 yaşlarında babasının da teşviki ile piyano ve yan flüt çalmaya başlamıştı. Sonrasında ise akustik bir gitar aldı ve belki de hayatının dönüm noktasını tam olarak burada yaşadı. Mardin’de ilk okulunu bitirdikten sonra yine bir şehir değişikliği ile kendisini ailesiyle beraber Gaziantep’te buldu.

Ortaokul ve lise eğitimini de Gaziantep’te devam ederken çalışmalarını büyük müzik platformlarında paylaşmaya başladı. Herkes bu anı bekliyormuş gibi bir anda Deniz Tekin kendisini dinletmeye başlamıştı. Dinletmekten kastımız ise neredeyse 2 milyona yakın bir dinlenmedir. Deniz Tekin ağır adımlarla değil gerçekten güçlü ve hızlı adımlarla geliyordu. Çünkü; tertemiz bir sesi vardı.

Orta okul ve lise yıllarında kafelerde müzisyenlik yapmaya başladı. Tüm bunların yanında ise birçok müzik platformunda Daphead kullanıcı ismiyle şarkılarını, coverlarını paylaşmaya ve ilgileri üzerine çekmeye başlamıştı. Bunlardan bir tanesi  SoundCloud diyebiliriz.

Masum ve temiz sesiyle Ahmet Kaya şarkılarını tekrardan okudu. Özellikle Ahmet Kaya şarkılarıyla anılmaya başlamış ve neredeyse onun şarkılarıyla bir bütün haline gelmiştir. 16 yaşındayken kendisinden çok daha fazlasını dinleyenlerine yaşatıyordu. Haliyle bu durumun etkisi hızla yayılmaya başlamıştı.

Kendisine göre yeterli bir dinleyici kitlesini elde ettikten sonra büyük şehirlerde konserler vermeye başladı. Aynı zamanda Gaziantep hikayesi bitmişti ve Deniz Tekin Boğaziçi Üniversitesi‘nde Batı Dilleri ve Edebiyatı okumaya başladı.

Müzisyen ve söz yazarı olan Deniz Tekin’in büyük bir adım daha atmasını da Sofar sağlamıştır dersek yalan olmaz. Sofar ile onu henüz keşfetmemiş olanların da karşısına çıktı ve büyüsü ile daha fazla insanı kendisine çekmeyi başardı.

2017 yılında “Kozakuluçka“ adıyla çıkan ilk albümü belki de Deniz’in bile beklediğinden daha fazla ilgi gördü. Aslına bakarsak görmesi gereken ilgiyi henüz görmediğini söyleyebiliriz. Deniz Tekin çok daha fazlasını hak eden harika bir ses ve bir gün daha fazla insanın onu tanıyacağından şüphemiz yok.

Kalben’in bir röportajında sesine dikkat çektiği Deniz Tekin, bugün pek çok farklı yerde sahne almaya başlamıştır. Tüm bunların yanı sıra İnsanlık Suçu dizisinde Deniz Tekin’in sesini duyduğumuzda artık onu daha fazla insanla paylaşacağımızı da net olarak görmüş olduk.

16 Milyon izlenmeyi geçen Deniz Tekin – Beni Vur

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nqweaSZtrjI[/youtube]

12 Milyon izlenmeyi geçen Ayrılık ve yine duru sesiyle Deniz Tekin

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VoIK-Qw9Jec[/youtube]

28 milyon izlenmeyi geçen Sezenler Olmuş ve Deniz Tekin ❤

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=aURf80vpRxk[/youtube]

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir