Dünyanın En Pahalı 6 Çikolatası

Dünyanın En Pahalı 6 Çikolatası

Bir düşünün; şimdi bir fincan kahvenin yanında bir parça çikolata olsaydı ya da biz kadınların tam da ihtiyacımız olduğu anda hediye gibi gelse hoş gelse…Evet,bir çikolataya en fazla ne kadar para verirdiniz? Neyli ya da nereden aldığınızın bir önemi olmaksızın düşünün. Belirli bir fiyat aralığı oluştu değil mi? O halde gelin PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için derlediğimiz dünyanın en pahalı çikolatalarını sırasız olarak öğrenelim.

1.To’ak 50’s Gram Chocolate Bar

Dünya üzerinde sadece ve sadece 574 adet olduğu söylenen bu çikolata sadece kakao kütlesi ve kamış şekeri ile hazırlanmaktadır. 50 gramlık paketler halinde satılan bu çikolatayı almak istiyorsanız eğer 250-260 $ gözden çıkarmanız gerekmektedir.

2.Noka’s Vintage Collection

Forbes tarafından 2006 yılında üretilmiş olan bu çikolatanın kutusu yaklaşık 850 $ civarındadır. Tasarımı ile göz doldursa da dünyanın en pahalı çikolatalarından biri olarak listede ki yerini aldı.

3.Delafee Gold Chocolate Box

Bir kutunun içinde 8 adetten oluşan yenilebilir 24 ayar altın ile kaplı olduğunu söylesek? Kutusu 390-400 $ alıcı bulan bu çikolatanın içinde ise 1910’lu yıllarda üretilmiş antik bir altın para bulunduğu da söylenmektedir.

4.Wispa Gold Wrapped Chocolate

Bir an için bir çikolatanın sergilendiğini düşünün. Evet, bu çikolata Londra’da ki Selfridges mağazasında sergilenmiş olup , yok ben görmek ile yetinmem bir de tadına bakayım diyorsanız 1.600$ gözden çıkarmanız gerekmektedir. Ah evet evet bir çikolataya bu kadar para ödenir mi bilinmez ancak bu kadar pahalı olmasının nedeni çikolata çubuğunun etrafını kaplayan sargının tam anlamıyla altın yaprakla kaplı olmasıdır.

5.Frrozen Haute Chocolate

Guinness rekorlar kitabına giren bir çikolatanın fiyatını tahmin etmek zor olmasa gerek. Bu çikolata Serendipity 3 restoranının spesiyali olduğu söylenmekte ve değeri yaklaşık 25.000$’dır. Bu kadar para verilir mi, içinde ne var diyorsanız eğer bu kadar pahalı olmasının sebepleri arasında içerisinde bulundurduğu karışık 24 Karat altın olmasından kaynaklanmaktadır.

6.Le Chocolat Box

Şimdi sıkı durun. Kesinlikle gözleriniz yanılmayacak bu okuduğunuzdan sonra. Bu çikolata paketi yaklaşık olarak 1.5 Milyon $ değerindedir. Evet,yanlış okumadınız 1.5 Milyon $. Aklımızdan ‘sen milyon,milyar o parayı sen ne yaptın’ diye geçiriyoruzdur. Bu çikolata paketi sadece çikolata içermiyor ve paketin içinde küpeler,safirler,zümrütler ile hazırlanmış takıları da kutunun içerisinde bulundurmaktadır. Mücevherle ise Simon Jewelery’nin kişisel koleksiyonundan alındığı bilinmektedir.

*Tadları nasıldır bilmiyoruz ancak bu fiyatları ile kesinlikte çıtayı çok yükselttikleri kesin. Bu kadar para verir miydiniz bir yana bu çikolatalardan herhangi birine sahip olsaydınız yemeye kıyabilir miydiniz?

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir