Dünyanın En Pahalı 10 Kahvesi

Dünyanın En Pahalı 10 Kahvesi

Kahve içmeyi seven biri olarak söyleyebilirim ki; kahve içmediğim gün neredeyse yoktur. Kahve içmeyi seven,kalabalık ile arasının iyi olduğu,güne başlarken içmezsem olmaz dediğimiz kahveye en fazla ne kadar fiyat biçebiliriz? Bizde PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak en pahalı kahveleri sırasız olarak derledik. Damakta tat bıraktığı gibi cep yakacakları da aşikar.

*Fiyatlar Kg bazındadır.

10.El Injerto

Dünyanın en pahalı kahvelerinden biri olarak kabul edilen El Injerto Guatemala’da yetiştirilmektedir. 2006 yılında Dünyanın en iyi kahvesi seçilmiş olsa da bu kahve için ödemeniz gereken fiyat ise en az 150 TL civarındadır.

9. Yauco Selecto AA

Porto Riko’da üretilen bu kahve dünya üzerinde epey ünlü olmasının yanı sıra kahve severlerinde vazgeçilmezleri arasındadır. Fiyatı 130-140 TL civarındadır.

8.Hawaiian Kona Coffee

Adını yetiştirildiği bölge olan Kona’dan almaktadır. Yumuşak ve keyifli içimiyle kahve severlerin diğer favorilerinden biri olmaya adaydır. Fiyatı 190-200 TL civarındadır.

7.Los Planes

El Salvador’un en meşhur kahvesidir. Evet,fiyatının yüksekliği göz korkutuyor ancak meraklısı için değeceği düşünülmektedir. Fiyatı 250-260 TL civarındadır.

6.Starbucks Rwanda Blue Bourbon

Starbucks tarafından yetiştiği yerde üretilen Rwanda aynı zamanda orada satışa sunulmaya başlamıştır. Bu kahveyi Rwanda’da yerel üreticilerden de temin edebilirsiniz. Fiyatı 135-150 Tl civarındadır.

5.St. Helena Coffee Company’s Island

St. Helena adasından adını alan ve orada yetiştirilen bu kahve Napoleon’un son döneminde tutsak tutulduğu ada olmasıyla ünlenmiştir. Tadı nasıldır,sadece ünü Napoleon’a mı bağlıdır bilinmez ama fiyatı 450-460 TL civarındadır.

4.Blue Mountain

Yumuşak bir içime sahip olan bu kahve Jamaika’da üretilmektedir. Yıllar içinde fazlasıyla ithal edilen bu kahve bu ithalinin çok büyük bir kısmını Japonya’ya yapmaktadır. Ben denemedim ancak deneyenler kaçırılmaması gereken bir lezzet olduğunu belirtmektedir. Fiyatı 285-290 TL civarındadır.

3.Fazenda Santa Ines

Hiç bir şekilde makine işleminden geçmeyen bu kahve tam anlamıyla geleneksel yöntemlerle üretilmektedir. Brezilya’nın Minas Gerais bölgesinde yetiştirilen bu kahvenin fiyatı ise 290-300 TL civarıdır.

2.Hacienda La Esmeralda

Panama’da Guava Ağaçlarının altında yetiştirilmektedir. Yoğun bir aromaya sahip olan bu kahvenin fiyatı cep yaksa da epeyce üne de sahiptir. Fiyatı 585-590 TL civarıdır.

1.Luwak Coffee

Evet,bir şekilde anımsadınız değil mi? Hani o ünü Firavun Faresi olarak bildiğimiz Mongoose’un sindirim sisteminden geçirilip,paketlenip ve kavrulmasına dayanan…Haklı olarak üretim şekli kulağa pek hoş gelmese de Endonezya’da üretilmektedir ve en pahalı kahve olarak listede yerini almaktadır. Fiyatı 880-890 TL civarındadır.

 

*Sizler bu kadar parayı verip almak ister miydiniz? Sadece denk gelirsem bir fincan içip keyfine varabilirim mi derdiniz? 

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir