Dünya Üzerinde Girilmesi Yasak Olan Yerler

Dünya Üzerinde Girilmesi Yasak Olan Yerler

Pek çok tüyler ürperten,cesaret isteyen ya da girişlerin izin alınmadan yapılamadığı gibi dünya üzerinde girilmesinin kesin bir şekilde yasak olduğu yerler olduğunu biliyor muydunuz? Bizde PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak bu yerleri sizler için derledik.

1.Kıyamet Ambarı

Svalbard Küresel Tohum Deposu olarak da bilinen bu ambar dünya üzerinde ki bütün bitki tohumlarının bulunduğu yerdir. Herhangi bir felaket sonrası bile bu depodaki tohumlar sayesinde tekrar yetiştirilebilecekler. Bu ambar Norveç’in Longyearbyen şehrinde ki bir dağın metrelerce altına inşa edilmişse de 2008 senesinde açılmıştır. Bu ambarın içine girmek kesin suretle yasaktır.

2.Woomera Yasak Bölgesi

Bu yasaklı bölge Avustralya’da bulunmaktadır. Bu bölge yer altı zenginliği ile ünlü olmuş olsa da yasaklı bölgede ordunun güçlü silahlarını denedikleri bölgedir. ‘’İlla gireceğim, bir bakıp çıkacağım’’ diye düşünüyorsanız fazlasıyla cesursunuzdur ya da hayat sizi yormuş demektir.

3.51. Bölge

Muhakkak bir şekil de adını duyduğumuz ya da hakkında teorilerin üretildiği videolara denk gelmişizdir. Kesinliğinden emin değil iken Amerika’nın eski Başkanı Barrack Obama’nın ağzından çıkan ‘’51. Bölge’’ sözü bu yeri kesinleştirmiştir. Bölge Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde bulunmaktadır. Bu bölgeye girmek kesinlikle yasaktır. Ne havadan ne karadan hiçbir şekilde girmenize olanak yoktur.

4.White’s Gentelman Club(White’ın Baylar Kulübü)

Bu yer adından da kendisini belli ediyor aslında. 1693 yılında kurulmuş olup kadınların ve normal bir vatandaşın giremeyeceği gizli bir kulüptür. Uzun yıllardır sadece baylara özel olan bu yer sosyetenin en üst düzeyinde ki isimleri ağırlıyor. Söylenenlere göre bu kulübe üye olanları sık sık sarhoş görmek mümkünmüş. Bu yere girmek imkansıza yakındır. (Düşünmeden edemiyor insan; neden sadece baylara özel?)

5.39. Oda

Bu yerin nerede olduğunu okuduğunuz da eminim ki şaşırmayacaksınızdır. Bu yer Kuzey Kore’de bulunmaktadır.  (Şaşırmadınız değil mi?) Sizce de Kuzey Kore sırlarla dolu bir ülke değil mi? Bu odaya sadece gizli demek yetersiz kalır. Kuzey Kore’nin kurucu lideri olan Kim II-Sung’un vefatından sonra geriden kalan paraların yönetimi için kurulmuştur. İsviçre’den kaçak para transferi,sahtecilik gibi işlerin burada yürütüldüğü söylense de Kuzey Kore bu iddiaları yalanlamıştır. Anlayacağımız üzere bu odaya tesadüfi bir şekilde bile girmek,yakınından dolaşmak bile pek mümkün görünmüyor.

*Bu yerlerin bu kadar gizli olması fazlasıyla merak uyandırsa da sadece düşüncede kalacağa benziyor…

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir