Demet Evgar’ın Muhteşem Dönüşü: Avlu

Demet Evgar’ın Muhteşem Dönüşü: Avlu

Dramdan tutun da, gerilimden romantik komediye her dalda oynadığı dizi ve filmlerle bizi kendine hayran bırakan ve 1 Kadın 1 Erkek‘ten beri dizilere ara veren Demet Evgar Türk televizyon tarihinde konusu az rastlanan iddialı bir yapımla tekrar karşımızda…İşte: Avlu”

Avlu’nun 1.bölümü 29 Mart tarihinde Star Tv ekranlarında yayınlandı. Limon Film imzalı projenin başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Rüçhan Çalışkur yer alıyor. Projenin yönetmen koltuğunda ise Yüksel Aksu oturuyor.

Dizinin konusu ise şu şekilde:

Üniversitedeyken genç bir müzisyen olan Hakan (Teoman Kumbaracıbaşı) ‘la tanışıp aşık olan ile Deniz (Demet Evgar)  kısa bir süre sonra evlenirler ve bu evlilikten Ecem adında bir kızları olur. Hakan’ın daha sonra hayalleriyle ailesinin istekleri arasında sıkışan hayatı Ecem doğduktan sonra onu alkole ve daha sonra da Deniz’e ve Ecem’e yani aile içi şiddete itiyor. Dizinin başında bu ailenin şiddetli kavgası ve Hakan’ın Ecem ile Deniz’i elinde silah ile öldürme tehdidini ve boğuşmaları en sonunda da patlayan silah sesini izliyoruz. Daha sonra ise Deniz’i cezaevinde Hakan’ı ise yaralı hastahanede görüyoruz. Tam da burada olaylar başlıyor. Hapishanenin ağası olmak için sürekli kapışan Azra (Ceren Moray) ve Kudret (Nursel Köse)’in arasında buluyor kendini Deniz ve tek derdi kızına ulaşıp kızından haber alabilmek.

 

Öte yandan yıllardır Azra ve Kudret’le uğraşan cezaevi müdürü  Nihal (Şebnem Dönmez)‘in; ikisinin de cezaevindeki hakimiyetini bitirmek için uğraşlar verdiğini görüyoruz bölüm boyunca.

Wentworth Uyarlaması

Dizide izlemeyi çok sevdiğimiz Kenan Ece (Murat) ve Çağdaş Onur Öztürk (Oktay)‘te gardiyan rolüyle karşımızda.

İlk başta çoğumuza Orange Is The New Black” uyarlaması gibi gelse de “Avlu” Avustralya dizisi Wentworth’un yasal uyarlaması.

Rap Müzik ve Avlu

En sürpriz olan şeyler ise çoğumuzun hatırından silinmeyen Sagopa Kajmer şarkıları oldu ve kıvırcık uzun saçlarıyla tanıdığımız ama yıllardır göremediğimiz Kolera’yı yıllardan sonra düz saçlarıyla konuk oyuncu olarak gördük Avlu‘da.

Ayrıca yılların yaşlandıramadığı Şebnem Dönmez‘i de izlemeyi çok özlediğimizi de belirtmek isteriz.

Şimdilik biz kadroya ve dizinin sürükleyiciliğine bayıldık! Umarım böyle heyecanlı devam eder diyerek bol reytingler diliyoruz.

Merakla beklenen 2. Bölüm fragmanı için de buyursunlar;

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YxCxvZqpwxM[/youtube]

Melis SAÇU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir