Daha Güzel Bir Makyaj İçin 5 Öneri

Daha Güzel Bir Makyaj İçin 5 Öneri

Günümüzde artık 7’den 70’e yapılan makyaj, şüphesiz ki kadınların vazgeçilmezi. Piyasada pahalısından ucuzuna herkese hitap eden bir sürü ürün bulunuyor. Peki bu ürünlerin performansını daha da arttırmak ister misiniz? Cevabınız evet ise Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak size daha güzel bir makyaj için 5 ipucu hazırladık.

1- Maskaram hacim vermiyor!

Rimelim topaklanmasın aynı zamanda kirpiklerim dolgun gözüksün istiyorsanız, rimelinizi sürmeden önce temiz bir maskara fırçasıyla veya kulak pamuğu ile pudra uygulayabilirsiniz. Üstüne tek kat isteğe göre iki kat rimel ile bu iş tamam!

 

2- Bir değişiklik yapıp kırmızı far sürmek istediniz ama o renk farınız yok mu? 

Kırmızı farınız yok ama o gün tam da o renk far mı sürmek istediniz? Hemen kırmızı rujunuzu elinize alın ve bir fırça yardımıyla gözünüze sürmeye başlayın. Kenarlarını da dağıttık mı tamamdır bu iş! Tabi kırmızı bir örnekti, istediğiniz renk sürebilirsiniz.?

 

3- Dudaklarım daha dolgun gözüksün! 

Dudaklarınızın ince ve bundan memnun değilseniz tek yapmanız gereken rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızın orta kısmına açık renk kalem sürmek yada daha açık tonlarda bir ruju dağıtmak!

4- Göz altı morluklarımı hiçbir türlü kapatamıyorum! 

Koyu göz altı morluklarınız varsa yapmanız gereken kapatıcınızı sürmeden önce turuncu tonlarda bir corrector yani bir renk düzenleyici sürmek. Üzerine kapatıcıyı sürdükten sonra farkı göreceksiniz!

5- Fondötenim cildimi kurutuyor! 

Cildiniz kuruysa ve yanlışlıkla yağlı ciltler için olan bir fondöten aldıysanız artık üzülmeyin! Fondötenizin üzerine sürmeden önce bir kaç damla makyaj yağı damlatmak bu sorunu çözüyor. Aynı zamanda cildiniz daha nemli ve parlak gözükecek.

Halenur Haskırış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir