Boran Konağının Yeni Gelini: Bade

Boran Konağının Yeni Gelini: Bade

Evet yanlış görmüyorsunuz, Boran Konağının yeni gelini ‘Bade’. Şaşırdınız değil mi? Tüm konakla birlikte inanın biz de çok şaşırdık. O zaman yazıyı okumaya devam edin, ufak bir İstanbullu gelin 39.bölüm analizi yapacağız. Sıkı tutunun…

1- Süreyya ve Faruk’un Buruk Sevinci

Geçen bölümümüzün sonunu güzel mi güzel tatlış mı tatlış bir haberle bitirmiştik. Evet, Süreyya hamile. Henüz Boran Konağı’nın haberi yok ama bizim var. Süreyyamız da Faruğumuz da mutluluktan havalara uçuyorlar ama hamileliği risk taşıdığı için (her hamilelik gibi ilk 3 ay) şu anlık kimseyle paylaşmamaya karar verdiler. Faruk pek buna dayanamıyor rahatlayabilmek için çiçekçiye bile gizli gizli Süreyya’sının hamile olduğunu söylüyor. Hem Emir’den dolayı hem evdeki bitmek bilmeyen kaostan dolayı kendi içlerinde bile sevinçlerini doyasıya yaşamadılar ama önlerinde kutlayacak daha kocaman 9 ayları var. Değil mi canım!

2- Adem’in Kendini Fark Etme Seansları

Dilara ile arası hala bozuk olan Adem, Dilara’nın “Ben boşanmak istiyorum” nidasına sessiz kalmadı ve hiç vakit kaybetmeden boşanma protokolünü yolladı. Dilara, Süreyya’nın sevincine ortak olurken aldığı haberle tam anlamıyla yere çakıldı! Ne kadar her kadın gibi “Yok ya iyiyim, hiç üzülmedim, saçmalamayın canım” diye ayakta durmaya çalışsa da yalnız kaldığı her anda hüngür hüngür ağlamaya başlıyor. Boşanma protokolünün içeriğine bakan Dilara gördüğü “Müzik Okulu’nun yarı hissesinin pay sahibi Adem Boran’a masrafların ödenmesi” maddeyle tam anlamda çılgına döndü. Çok da haklı şahsen. Dilara bu çılgınlığı dibine kadar yaşarken Adem de sevgili psikoloğuna çevresindeki herkesin onu parası için sevdiğinden hatta sevmediğinden dert yanıyordu. Ama psikolog Adem ile birlikte hepimizi aydınlatarak aslında sen kendini sevmezsen ve herkesten kendini uzak tutarsan insanların sevgisine hiçbir zaman inanamayacağını ve sevilmeye layık bir insan olduğunu kabul etmen gerektiğini dile getirdi. Dilara ile olan ilişkisinde ilk kez suçlu olabileceğini düşündü o esnada Adem. Evet, bunu anladı bir aydınlanma yaşadı ama bunu ne kadar kendine uygulayabilecek ilerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz…

3- Gizli Düşman Burcu

Evde ki kaostan Osman&Burcu ilişkisinin sıkıntıları gün yüzüne çıkamıyor, farkında olmasa da eminim Burcu’da bu durumdan memnundur. Evet görünür de ilişkilerinde bir problem yok, nişanlılar evet iyiler. Ama, ufak bir aması var. Hani böyle ufak şeyler olur çok ufacıktır problem diyemezsin ama mide bulandırır. Burcuya da tam öyle şeyler oluyor bu ara. Osman’ın arabasında Süreyya’nın yılbaşında hediye olarak aldığı kitabı bulması, evdeki büyük kaos sonrasında bile Süreyya’da bir haller olduğunu fark eden Osman’a hiçbir şey yokmuş gibi devam etmesi ama içten içe kırılması… Evet Burcu patlayacağın zamanı bekliyoruz. Çok şey yapma, biz senin arkandayız. Artık içinde tutma ve at bu nişanı. (Kötü kadın gülüşü nihahah)

4- Gönlü Yaralı Kuş

Annesinin gidişiyle eskiden de naif olan Emir artık tamamen içine kapandı. Kim bu konuda Emir’i suçlayabilir ki? O da her ebeveynini kaybeden çocuk gibi bundan sonra mutlu olursa annesine/babasına ihanet edecekmiş gibi hissedecek. Ama eminim ki babasının desteğiyle bunu da atlatabileceği en az hasarla atlatacak. Emir çok şanslı bir çocuk çünkü Faruk Boran gibi bir babası var. Tam ufak ufak babasına açılmaya başladı, güzel bir başlangıç derken akşam yemeğindeki İpek kaosunun ortasında kalakaldı. Ama çocuk gibi değil tam bir büyük adam gibi bu durumu olgunlukla kabullendi hatta amcasının doğum günü pastasını da elleriyle kendi getirdi. Kendini Minik Ada’nın yerine koyarak “O da mı babasız büyüyecek?” sorusunu da sordu ama Emir çok çabuk yol katetti. Daha da iyi olacak, inanıyorum…

5- Fettan Gelin İpek

 

Ben “En Fettan Gelin” unvanını yıllar önce Ferhunde’ye vermiş üzerine asla ve asla rakip tanımamıştım ama İpek’de Ferhunde’ye rakip oldu olacak, az kaldı. Esma Sultan’ın Süreyya için tuttuğu adamı yakaladın, Süreyya’ya gammazladın, Esma ile Süreyya’nın arasını bozdun, peşine taktığı adamı kendi adamın haline çevirdin ve Fikret’in peşine taktın. Helal be sana İpek. Ayakta alkışlıyorum seni. Biricik kocasının doğum günü için sürpriz doğum günü hazırladı. Tüm aileye eve neşe ile topladı ve biricik kocasına “Erken Gel” diye mesaj attı. Peki sizce Fikret ne yaptı? Tabi ki karısını tanıyan bir koca olarak İpek’in mesajını ciddiye almadı ve Esra’yla birlikte unuttuğu doğum gününü kutlamaya devam etti.

  

Fikret’in Esra ile doğum günü kutladığı fotoğraflarını gören İpek bu durumu “Benim gerçekten bunu Fikret’le konuşmam lazım” demek yerine hazırladığı sahte sürpriz doğum günü partisini kendi elleriyle mahvetti. Evet, bir kadın olarak haklı gördüğüm çok noktaları var İpek’in fakat kendini haklıyken haksız durumuna düşürmekte usta ve gram üzülmüyorum kendisine. Başlayamayan yemeğe Fikret ve Esra’nın fotoğraflarını bomba gibi düşürdü ve ustaca oyunculukla önce ağladı sonra da evi terketti. Annesinin yanında ‘Bihter Ziyagil’in Zafer Gülüşü’ ile konuşurken babası yanına gelir gelmez ‘Babacım’ diye ağlayarak boynuna atladı. Gerçekten bu kadar profesyonel olmak…ne diyebilirim ki, tebrikler İpek.

6- Boran Konağı’nın Yeni Gelini ‘Bade’

  

Eveet, son bölümümüzün en can alıcı kısmına sonunda geldik. Geçtiğimiz 38.bölümün sonunda Süreyyacığımızın bayılmasından hemen önce Murat, Bade ile evlenmek istediğini söylemişti hatırlarsanız. Evet dediğinizi duyar gibiyim. Tabi ki tahmin ettiğimiz gibi herkes karşı çıktı bu duruma, Süreyya bile. Haksız mı peki, değil. Kendisi de 3 günde evlenmiş olabilir ama Bade ve Süreyya’nın aynı konumda olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Hatta bu durumdan dolayı yılların dostluğu Esma Sultan&Nurgül Abla’nın bile arası açıldı. Hatta Esma Sultan anlık sinirle kırk yıllık çalışanı olan Nurgül Abla’nın kalbini öyle bir kırdı ki, kolay kolay düzelemeyecek gibi. Murat, kolay kolay pes etmiyor ama kimsenin sana güveni yok ki be aslanım!

Esma Sultan’dan azarı gayet açık bir şekilde yiyen Nurgül Abla Bade’yi halasının yanına yollamaya karar verdi. Sessiz sakin Murat’tan habersiz yolladılar garibimi. Murat biraz illegal yollardan da olsa Bade’nin gittiğini öğrendiğinde tam bir ‘Deli Murat’ lakabının hakkını vererek gitti otobüsü durdurdu (Eee abisinin kardeşi). Veee BİNGO! Siz misiniz aşkınıza inanmıyoruz diyen. Siz misiniz Murat bu kızı sevmiyor sahip çıkmaz yarı yolda bırakır diyen. Alın size misler gibi Boran Konağı’nın yeni gelini ‘Bade’.

Bölümün hemen arkasından 40.bölümden ufak bir ilk sahne yayınlandı. Esma Sultan Murat’ın yaptığı hamleyi yine aşka değil kendine rest olarak nitelendirmiş, üzerine Garip ile olan ilişkisini de bitirmeye karar vermiş. Sizin aşkınız minnoştu, yıllar sonra kavuşmuşsunuz yapmayın etmeyin. Valla konak daha da bir karıştı. Bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum. Hadi bakalım, haftaya görüşmek üzere…

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir