Bir Mucize: Eda Baba

Bir Mucize: Eda Baba

Ailesinin desteği ile müzik hayatına atılan Eda Baba, 45’lik coverları tanındı. Eski Bando’nun solisti olarak kalplerimizde ve hayatımızda da daha fazla yer edindi. Sahnede devleşen Eda Baba için söylenecek o kadar çok şey var ki!

31 Ocak 1989 İstanbul doğumlu olan Eda Baba, üniversite dahil tüm eğitimlerini yine doğduğu şehir olan İstanbul’da almıştır. Önce İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünü seçen sanatçı sonrasında Mimar Sinan Üniversitesinde sinema bölümü okudu.

Eski parçaları çaldıkları için “Eski” ve birden fazla enstrümanı tanımladığı için “Bando” kelimesini aldılar ve 2008 yılında Güney Marlen ile Eski Bando grubunu kurdular. Bu grubun sadece kurucusu ve üyesi olmakla kalmadı aynı zamanda Eski Bando’nun solisti de Eda Baba’ydı. Grup olarak 2014 yılında ilk albümleri olan “Renkli Şeyler” ile müzik dünyasına güzel bir giriş yaptılar. İstanbul Beyrut Paris ise 2016 yılında çıkardıkları ikinci albümleri olmuştu.

2008 ve 2017 yılları arasında hem kurucu hem de solisti olduğu Eski Bando ile ülkenin farklı şehirlerinde yüzlerce performans sergiledi. Her performansında bir tık daha yükseldi. Kendini geliştirmeye ve daha da iyi olmaya her zaman devam etti.

Sevdik Sevdalandık, Duyanlara Duymayanlara, Vazgeçtim ve Hep Sonradan gibi eskiye ait birçok şarkıya yeni bir yorum getirerek okudu ve bunları kanalında yayınladı. En çok ses getiren parçaları da özellikle bunlar oldu. Milyonlarca kez dinlenmeyi sadece sesi ile başardı. Her defasında daha da kalbimizi çaldı. Tüm bu performanslarını da Youtube üzerinden açtığı kanalında yayınlamaya devam etti. Her performansı biraz daha fazla izleniyor ve daha fazla tanınıyor.

2014 yılında ise tüm bu yaptıklarına bir farklılık ekleyerek Pippa Bacca’ya adanan “Köpek” isimli filmde konuk oyuncu olarak yer aldı. Oyunculuk yaptığı bu filmin müziğini de Eda Baba seslendirdi.

Zamanla daha fazla tanınan Eda Baba’nın seslendirdiği şarkılar günden günde daha da fazla yayılıyor. Son dönemlerde Kadın, Servet gibi pek çok dizide Eda Baba’nın sesini duymaya başladık. ❤

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QBGdnElCtws&feature=youtu.be[/youtube]

Eda Baba sadece sesiyle değil birçok özelliği ile kalbimizi feth etti. Güzelliği, samimiyeti ve tatlı halleri ile her çıktığı sahnede biraz daha kendine hayran bırakıyor. Kendine has tavırları ile dikkatleri daha da çok üzerine çekeceğine inanıyoruz. Emma Watson benzerliği ile değil de duru sesiyle Eda Baba’yı daha da fazla insanın dinleyeceğine inanıyoruz. ?

Nerdeyse Eda Baba ile bütünleşen Duyanlara Duymayanlara performansı ❤

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IV7BSKp4LZM[/youtube]

Sezen Aksu bile böyle vazgeçmemiştir. Eda Baba ve Vazgeçtim performansı ?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yZiLt6n3xyk[/youtube]

Daha fazla performansını izlemek için kendisine ait Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir