Rastgele

Bayram Gezmelerinde Fenalık Getiren 5 Soru

Bugün bayramın ilk günü ve küçüklerin de büyükleri ziyaret etmesine çok az bir süre kaldı. Belki de çoktan gitmiş ve kahvaltıyı bir aile büyüğünüzde yapıyorsunuzdur? Günün hangi saatinde ya da bayramın hangi gününde olursa olsun ailenin gençlerindenseniz her bayram istisnasız sorulacak sorulara hazır olun. Biz hazırız ve sizi de hazırlamak için bu klişe haline gelen soruları listeledik.

1. Okulu ne yaptın? Bitti mi?

Bitmedi diyelim ne yapacaksın canım teyzem? Gidip rektör ile mi konuşacaksın? Derdin ne senin? Ki bitmiş olsa ne yapacaksın bana iş mi bulacaksın?

2. Mezun olunca sen ne olacaksın şimdi?

Büyük ihtimalle doktor ya da hemşire, öğretmen gibi bilinen bir bölümde değilseniz bu soruya cevap vermek bir işkence haline geliyor. Halkla ilişkiler okuyunca ne olunuyor? Nerelerde çalışabiliyorsun? Eğer sağlık alanında çalışıyorsanız da eyvahlar olsun! Ah yavrum sırtımda bir ağrı var kimse bir şey söylemiyor. Teyzecim ben daha doktor olmadım. Olsun gel bir bak sen hele!

3. Ee var mı hayatında biri?

Bu soruyu da hep böyle olur olmadık anda sorarlar. Herkesin içinde tam bir sessizlik anında bam diye kaş göz yaparak “Var mı biri?” diye sorarlar. Senden büyük olunca haliyle bir şey yapamıyorsun.

4. Ne zaman evlenip yuva kuracaksın?

Yuva kurmama mı yardım edeceksin? Nedir bu yuva telaşın? Dur daha yeni okulu bitirmişim. Gezeceğim, göreceğim çok şey var. Daha uzun uzun eğleneceğim belki dünya turuna çıkacağım. Her şeyden önce çalışıp kendi paramı yiyeceğim. Neden evde kalmış muamelesi yapıyorsun bana?

5. İşe girdin mi? Ne kadar maaş alıyorsun?

Bu ülkede işe girmek zaten zor hadi oldu da şansınız yaver gitti ve işe girdiniz. Bu sefer de maaşınızı sormaya hevesli oluyorlar. Trilyonlar alıyorum canım teyzem sana da atayım mı bir beşlik?

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Haziran 2018, 15:02

Peki Ya Siz? Diyerek Başlayan ve Komik Bir Hal Alan Twitter Akımından 10 Tweet

4 senelik okuldan 1 senede mezun oldum. 14 dil biliyorum ve tıp alanında yandal yaptım. Nasıl imkansız mı geldi? İmkansız tabi ama bu konuya ancak böyle giriş yapabilirdik. Twitter’ın yeni akımı da bu yazdıklarımızın bir farklı versiyonlarını yazdıktan sonra twiti Peki ya siz? sorusu ile bitirmek. Ancak tabi ki twitter...

Devamını Görüntüle