2018’de En İyi 5 İş Fırsatı

2018’de En İyi 5 İş Fırsatı

İş kurmak ya da yeni bir işe atılmak gibi düşünceleri olanlar ve henüz üniversite tercihlerinde bölümüne karar verememiş olanlara yardımcı olması için 2018’de en iyi 5 iş fırsatı yazısını sizin için hazırladık. Karar vermeden önce listedeki meslekler hakkında daha detaylı bir araştırma yapabilir ve size en uygun mesleği seçebilirsiniz. Kazanç her zaman önemli değildir. Öncelikle o mesleği sevmeniz de gerekmektedir.

1. Aktüer

Yıllık maaş: 84.800 ₺

2018’de en iyi 5 iş fırsatı listesinde Aktüer olanları ilk sıraya alabiliriz. Finansal riskler ve yönetimleri kısmında görev alan aktüerlerin yıllık kazancına bakılırsa en iyi mesleklerden birisi diye söylenmesine bile gerek yok. Aktüerler; işletmeler için riskleri öncesinde görmek, engellemek ve analiz yapmanın dışında finans konularında istikrarı korumakta da görevlidirler. Sigortacılık alanından çalışabilmektedirler.

2.İstatistik

Yıllık maaş: 63.500 ₺

Gidişatın gösterdiğine göre İstatikçi olmak büyük bir fark yaratacak. Sektörde de inanılmaz bir eksik bulunmakta ve bu durum da İstatistik bölümlerinden mezunlara bir avantaj sağlamaktadır. Günümüzde büyük işletmelerin tamamında onlarca istatistikçi çalışmaktadır. Bir tanesi de neden siz olmayasınız?

3. Matematik

Yıllık maaş: 74.000 ₺

Matematikçiler nasıl bu kadar kazanabilir mi diyorsunuz? O zaman biraz bakış alanımızı genişletelim. Matematik bölümünden mezun olduktan sonra öğretmenlik yapmak zorunda değilsiniz. Matematikçiler hükümetin üst düzey birimlerinde çalışabilirler. Finansal analist, sistem analisti gibi alanlarda bir matematikçiye büyük ihtiyaç duyulmaktadır. 2018’de en iyi 5 iş fırsatı listesinde belki de en uzun ömürlü kazanç veren iş alanı Matematik olmaktadır.

4. Maliyet Tahmincisi

Yıllık maaş: 64.300 ₺

Ülkemizde pek fazla duyulmayan ama kazancı oldukça yüksek bir meslek olan Maliyet Tahmincisi, bir işletmenin en büyük ihtiyaçlarından bir tanesidir. Bir işletme için ilk arananlardan bir meslek diyebiliriz. Bir ürünün nasıl üretilmesi gerektiğini, oluştuğunu, yönetildiğini ve fiyatlarını hesaplar. Bu meslekte işsizlik oranı oldukça düşüktür.

5. İnsan Kaynakları Uzmanı

Yıllık maaş: 67.100 ₺

İnsan Kaynaklarında çalışarak işletme için gerekli ve uygun personelin işe alımını gerçekleştirerek oldukça kazançlı bir mesleğe sahip olabilirsiniz. Üstelik İnsan Kaynakları’nda aynı firma ya da şirkette çalışarak kazancınızı her sene biraz daha artırabilirsiniz.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir